Navzdory všeobecnému zhrození jsem po iPhone Battery Case pokukoval již v případě iPhone 6s, kdy jej Apple poprvé představil. Když jsem si jej však vyzkoušel na recenzi, rychle jsme si to rozmyslel a problém zdaleka nebyl v jeho designu, ten mě nijak neurážel. Vlastností, které mi vadily, bylo příliš na to, abych si obal koupil. Před pár dny jsem přešel z iPhone 6s na iPhone 7 a přesto, že jsme původně chtěl model Plus kvůli výdrži baterie, zjistil jsme že by mi jako člověku, co rád ovládá telefon jednou rukou při procházce se psem nebo při chození mezi schůzkami zkrátka nevyhovoval.
Výdrž se mi však u velkého modelu líbila natolik, že jsem sáhl po iPhone 7 Smart Battery Case a to bez toho, aniž bych na něm něco příliš studoval. Měl jsem za to, že je to zkrátka jen aktualizovaná verze původního modelu a na neduhy si budu muset zvyknout. Nyní jej používám přes týden a jsem z něj nadmíru nadšený. Je to totiž zcela nový produkt, který odstranil všechny nedokonalosti a nevynechal nic z toho, co se mi na něm líbilo! Pojďme se tedy podívat na to, jak Apple změnil obal, který díky designu většina lidí nenáviděla dřív, než jej viděla takříkajíc na živo. V dnešní recenzi se budu věnovat zejména rozdílům, které přináší nový Smart Battery Case oproti předchozímu modelu, proto pokud vás zajímají všeobecné informace o tomto obalu z dílny Applu, přečtěte si také původní recenzi přímo v článku: Recenze Apple Battery Case: obal který nenáviděli všichni dřív, než jej viděli.
Mnohem víc než na datech od výrobce mně vždy záleželo na osobní zkušenosti a věřím, že stejně tak jsou na tom i naši čtenáři. Když jsme vyrazili se ženou na pár dní do Prahy, bylo to hlavně o chození a od rána, kdy jsme odešli z hotelu, do večera, jsme nachodili i dvacet kilometrů a neměli jsme chuť někde nabíjet telefon. Navíc jsem uživatel, který když už něco má, tak to chce využívat bez kompromisů, proto mám na telefonu nonstop nastavený jas na maximum, mám zapnuté 4G LTE, Bluetooth a GPS, respektive polohové služby. Hotel jsme opouštěli ráno kolem deváté hodiny a vraceli jsme se na něj kolem sedmé hodiny večer. Celý den jsem něco fotil, občas přečetl mail, vybavil nějaký ten telefon, podíval se na Facebook, měl vše aktivní a zapnuté tak, jak jsem uvedl výše a do hotelu jsme se vracel se 100% baterie v iPhone a zhruba 20-25% baterie v iPhone 7 Smart Battery Case.
Co se zvýšení výdrže týká, je na tom nový Battery Case výrazně lépe než ten minulý k iPhone 6s. Navíc se vám za žádných okolností nestane to, co bylo u původního Battery Case pravidlem. Telefon se za všech okolností nabíjí a nikdy nedochází k jeho pomalému vybíjení. Původní obal totiž nedokázal dostat do telefonu tolik energie, kolik telefon spotřebovával, a tak když jste jej využívali skutečně na plno, docházelo k tomu, že se telefon i s obalem vybíjel a až v momentě, kdy jste jej přestali používat, se opět dobíjel. To vám u iPhone 7 nehrozí a telefon má za všech okolností dokud se nevybije obal vždy 100%.
Další věc, která je naprosto skvělá, jsou otvory pro reproduktor a mikrofon. Apple totiž u iPhone 7 přichází poprvé se stereo zvukem, což je sice perfektní, ovšem na druhou stranu je zde stále jeden problém. iPhone má totiž jeden reproduktor směrovaný přímo proti vám, ale druhý vám v 99% případů hraje buď do dlaně a nebo zkrátka zvuk pouští nikoli proti vám, ale do pravého úhlu s vaši hlavou. Stereo sice je, ale není tak dokonalé jako s Battery Case, kde je veden výdech reproduktoru přímo proti vám a tak jsou oba stereo reproduktory na iPhone orientovány stejným směrem, což má na zvuk skutečně velmi pozitivní dopad.
Co se nabíjení týká, funguje tak, že se obě zařízení nabíjí současně a trvá tím pádem víc než dvojnásobně dlouho. Apple by možná mohl povolit možnost nastavit si primárně dobíjení telefonu a až když zůstane čas tak se začne nabíjet obal, ovšem v reálu je to stejně jedno a jediná situace, kdy byste tuto možnost využili, je situace, kdy máte na nabíjení jen omezený čas a když byste věděli, že se telefon a obal nestihnou nabít, tak byste obal nechali doma. Na to však obal není příliš konstruován a přesto, že je sundávání obalu pohodlné, budete jej chápat spíše jako jeden celek, který tvoří s telefonem a nebudete řešit kolik baterie je v telefonu a kolik v obalu.
Samozřejmě mnoho lidí bude stále řešit problém s designem, který mě osobně nijak neuráží. Nemohu říct, že se mi obal líbí, je to zkrátka jen obal na telefon, který není ničím designově zajímavý, ale rozhodně mi nevadí a mám pocit že v životě mám důležitější věci na práci, než diskutovat na designem obalu společnosti Apple. Co je horší problém, je váha, na kterou si musíte zvyknout. Obal spolu s telefonem totiž ve vaší kapse znamenají 243 gramů, což je váha, která se již pronese a musíte si na ni zvykat mnohem víc, než na změněný design telefonu. Samotný obal váží 103 gramů a rozhodně nelze říct, že je to zanedbatelná váha. Záleží tedy pouze na vás, zda se vám vyplatí zaplatit daň za skutečně velmi dlouhou výdrž baterie v podobě větší váhy a změněného designu nebo zda raději zachováte telefon v původní podobě a smíříte se s častějším nabíjením.
uz dlouho o nem uvazuju pro plusko… jedinej obal kterej ma skvely vybezek pro uchopeni a baterie jako bonus…. aaaa taky odpada poniceni tel. z duvodu pouzivani neAPPLE nabijecek a kabelu.
Da sa pouzit aj na iphone 6s?
On sa asi pytal ci sa tam da narvat 6s. Nechce asi tu 1. Generaciu. Aj mna by to zaujimalo.
Sluchatkovy 3,5 jack nepouzivam.
Ano to by som chcel vediet ci sa da do toho noveho obalu vlozit aj 6s
Myslíte, že někdy udělají koženou verzi? Byla by tenčí, hezčí a stačilo by aby se lightning uměl natočit o 10° aby bylo možné tam telefon dát.
Nedá mi to, abych tady neupozornil na velkou zátěž expozicí, když jsou trvale zaplá všechna data, datové přenosy. Je to opravdu hloupost, mít trvale zapnuté datové přenosy.
To, že telefon pak téměř neustále vysílá – silně vyzařuje, potvrzují nejen hodnoty výkonu záření při měření analyzátorem, ale i rychlé vybíjení baterie, protože na neustálé vysílání musí dát hodně šťávy.
Já sám moc rád používám Iphone, je spolehlivý atd., ale pokud někde nepotřebuji mapy zrovna, mám trvale datové přenosy vypnuté. Pokud jsem doma, maily atd. řeším přece na počítači (samozřejmě ne přes wifi) a nepotřebuju se stále a trvale smažit tak silnými signály.
To, že se stále uvolňují zákonné limity ohledně vyzařování, je další důkaz, že nás nechrání, a už vůbec ve smyslu prevence a předběžné opatrnosti!
Apple je rozumný, v návodech radí vzdálit telefon aspoň 2 cm od ucha při volání. Samozřejmě si je vědom silného výkonu antény a jejího záření. Na druhou stranu, vymýšlet bezdrátová sluchátka, je další průser – další signál a vpodstatě mikrovlný přenos a záření do naší hlavy. Selský rozum: Jestliže mají reagovat sluchátka, přijímat signál, ten musí mít určitou hodnotu. Ale jak na to vše reagují naše buňky, milionkrát citlivější? To už dávno popisují vědecké studie – že už při netermickém působení, kdy ještě vůbec nedochází k měřitelnému ohřevu tkání, dochází a jsou pozorována mikroskopem nevratná poškození buněčných stěn, membrán, oxidativní stres buněk, poškození DNA, krevního obrazu atd. Toto ale dnešní největší společnosti nechtějí slyšet, ověřené studie tají a předkládají nové podplacené studie, podle kterých k žádným následkům nedochází. Naštěstí jsou lidi, kteří mají původní studie okopírované (zkuste si také najít studie a publikace ve Státní knihovně od autorů Marha, Musil, Pafková, ti už v roce 1967 potvrdili nevratná poškození buněk při netermickém záření VF signálů, atd. – paradoxně ve Státním zdravotním ústavu Praha, který se v té době o ochranu obyvatel skutečně zajímal a limity byly až do roku 1999 ještě rozumné).
Já zde jenom prosím o vaši opatrnost a rozumnost, jelikož tato osvěta zcela (a asi záměrně) chybí v naší zemi, abyste si uvědomili rizika a omezili přenos dat ale i wifi doma. Není potřeba se vymožeností vzdát úplně, taky je mám rád, ono strašně pomůže když omezíte jejich používání (datových přenosů) na nutné minimum. Od firem a prodejců omezení a varování nečekejte, ty chtějí prodat a budou tvrdit, že je vše přece neškodné. Ono vás to samozřejmě nezničí během minuty, ani za týden, ale dlouhodobě v horizontu měsíců až roků, je to průser na mnoha úrovních našeho organismu. Ale u dětí dřív… Ne nadarmo Francie uzákonila zákaz wifi tam, kde jsou děti do 3 let věku a velké omezení ve školách. Prosadilo se to na jaře 2015, na základě konkrétních ověření, že tyto silné signály skutečně poškozují organismus a jeho zdravý vývoj.
Alespoň doma, vypnout datové přenosy a je klid, protože sám mobil pak je jen na příjmu pro sms a pro volání, a téměř nic nevyzařuje, jenom za dlouho si odešle krátký potvrzovací paket.
A vypínat doma wifi alespoň na noc, aby se nám neblokovala tvorba melatoninu, atd.
A to stačí, to je zásadní, a velmi pomůžete svému zdraví a hlavně dětem, děkuju…
Zdržte se prosím svým moudrých komentářů a zkuste se o problematice dozvědět více, na zahraničních serverech, protože u nás se o tom nic nedozvíte. Hesla k vyhledání: elektrosmog, baubiologie, nebo zkuste http://www.elektrosmog.com a podobně.
Jasně jasně, venku se mobil při pohybu samozřejmě často hlásí na nové BTSky atd, ale celkově a výkonově je to velikej rozdíl, jestli jsou k tomu ještě ty data zaplý nebo vyplý. Samozřejmě záleží jaká práce atd. Nicméně prostě intenzita a četnost toho záření, a hlavně i interference s dalšími sítěmi v okolí, a pokud k tomu někde běží wifi, to vše dohromady je pro buňky dost masakr.
Však já to nepíši vůči Vám osobně, jen se k tomu vyjadřuji obecně, protože vidím, že často, spíše běžně, lidi ta data nevypínají, a často to koresponduje s větší únavou, bolestmi hlavy atd…. V zahraničí už to povědomí je mnohem větší, tady to zatím skoro nikdo neřeší a je to škoda, něčím se zbytečně tolik smažit. Tolik jen k tomu, pěkný den.
Zvlastni ze tento PR komentar nikdo neodstranil.. :-/ (btw. neni tvuj bracha nitro.doubt?)
A jak dlouho realně vydrží na jedno nabiti?
takže po celém dnu aktivniho používaní i s přídavnou baterii zbyde 20 procent?
Diky za odpoved
Ja osobne nechapem kto si da taku skaredu vec na svoj Iphone, o om ze to je zbytocne ani nehovorim.
Rano ked idem do prace mam 100percent, v kancelari alebo aute si cez den iphone vzdy dobijem, ked letim niekam tak v lietadle mam zapnuty lietadlovy mod takze z iphone percenta ubiehaju menej, ak niekto pracuje v tovarni tiez mu to netreba lebo pochybujem ze pouziva mobil pri praci, ak je niekto student tak nech sedi v lavici a uci sa a nie sa hraje s mobilom ale ak aj tak ak nechodi na osobitnu skolu kde nemaju elektricke zasuvky tak si tiez mobil podla potreby dobije. ja osobne nosim v penazenke adapter ktory mi z micro usb spravi lighting konektor v pripade nudze ak nemam po ruke kabel ale ako vravim beham hore dole cely den pouzivam vkuse internet gps a nestalo sa mi aby som mal iphone vybity. podla mna sa IVY zle vyspal ked toto navrhol a mna osobne uraza si nieco tak skarede dat na svoj pekny iphone. Je to uplna zbytocnost a hlavne hnusne skareda
Odpovedal si si sám, samozrejme, že to nieje pre ľudí, ktorí sedia celý deň v kancli, ale skôr pracujú v „teréne“ (tým nemyslím les, prírodu, hory, atď.) a potom samozrejme pre tých, čo cestujú…
Kupil som si ho hned este v septembri so 7mickou a je to paradny obal. Usage time mi ukazoval nejakych 13 hodin (kryt+telefon). Mam kombinaciu cierny obal a matte black 7. Ano vazi 243g vazil som ho doma, ale napr so Spigenom vazil 180g, takze rozdiel len 63g a poviem ti ze radsej mam vahu telefonu s obalom lebo ked idem tak mi lepsie sedi v ruke ked je tazsi, ked do mna niekto narazi tak ten telefon mam stabilnejsie v ruke. Vyuzivam ho pri cestovani alebo ked som skoro stale vonku. Super je to ze nemusim so sebou tahat powerbank a kabel ale staci mi jeden kryt.
Este som zabudol dodat ze ho vyuzivam tiez tak, ze ked mam telefon len s klasickym silikonovym obalom a mam malo stavy a potrebujem si ho dobit (a nemozem so sebou tahat powerbank, atd) , battery case mam vzdy dobity doplna a pripraveny, tak si ho nasadim a ficim dalej :)
Inak v informaciach od battery case v baleni je napisane ze je mozne pouzivat nabijacku max 2.4A, cize v pohode nabijacka od iPadu nabije rychlejsie obal aj telefon.
A posledna vec obal je mozne podla brozury pouzivat od 0-35 stupnov Celzia ale pouzival som ho aj v zime pri -5 a v pohode :)