Ryan Collins s pensylvánského Lancasteru stráví za svou klíčovou úlohu ve dva roky staré aféře „Celebgate“ 18 měsíců. Letos v květnu byl Collins obviněn z kybernetického podvodu, zneužití, neautorizovaného přístupu a nezákonného zisku osobních informací. V roce 2014 se totiž naboural do iCloudových účtů řady celebrit, jako je Jennifer Lawrence, Kirsten Dunst nebo Scarlett Johansson, a zveřejnil jejich intimní fotografie.
Část hesel Collin získal phishingovou metodou, tedy za pomoci podvodných e-mailů, na základě kterých mu dotyční – nebo spíše dotyčné – poskytly své přihlašovací údaje. Podle BBC Collins používal k získání hesel adresy jako email.protection318@icloud.com, noreply_helpdesk0118@outlook.com nebo secure.helpdesk0119@gmail.com, z nichž odesílal zprávy, které vydával za automatické bezpečností e-maily od Applu a Googlu. Jakmile oběti „odevzdaly“ své přihlašovací údaje, využil je k přístupu do jejich úložiště a následnému stažení osobních dat, včetně intimních fotografií a videí.
V některých případech použil Collins software, jehož prostřednictvím stáhl kopie kompletních záloh iCloudových účtů celebrit. Celkový počet obětí se podle údajů ministerstva spravedlnosti vyšplhal na 600. Je pozoruhodné, že vyšetřovatelé nenašli žádný důkaz o tom, že by Collins stažené fotografie kamkoliv jakýmkoliv způsobem nasdílel. Přesto se v srpnu roku 2014 objevily na webu 4chan. Za únik snímků tedy Collins nebyl obviněn. Incident přiměl vedení společnosti Apple, aby rozšířilo povědomí o používání dvoufaktorového ověření, a přidalo bezpečnostní výstrahy pro uživatele v případech, že by se někdo snažil změnit hesla k jejich účtům nebo obnovit data na iCloudu.
Zdroj: iDropNews.com