Vývojáři aplikací pro Android updatují své aplikace téměř dvojnásob častěji, než jejich „konkurenti“, vyvíjející pro iOS. Vnímavější však mohou být uživatelé iPhonů. Tvrdí to zpráva z italské Universita di Udine.
Studie s názvem „Management aktualizací v mobilních aplikacích – iTunes vs. Google Play“se zakládá na průzkumu, provedeném mezi tisícovkou aplikací napříč oběma platformami. Vývojáři aplikací pro Android updatují své aplikace téměř dvojnásob častěji, než jejich „konkurenti“, vyvíjející pro iOS. Vnímavější však mohou být uživatelé iPhonů. Tvrdí to zpráva z italské Universita di Udine. Studie s názvem „Management aktualizací v mobilních aplikacích – iTunes vs. Google Play“se zakládá na průzkumu, provedeném mezi tisícovkou aplikací napříč oběma platformami.
Jaký výsledek přinesla?
- Aplikace v Google Play jsou aktualizovány průměrně každých 28 dní, zatímco u aplikací v iTunes činí tato lhůta 59 dní.
- Mezi oběma obchody je významný rozdíl spočívající v počtu aplikací s nákupy v aplikacích. 29,7% vzorků v Google Play obsahuje nákupy v aplikacích, zatímco v iTunes App Store se jedná o 56,2% aplikací.
- Počty stažení jsou v Google Play zhruba pětkrát vyšší než v App Storu.
- Uživatelské hodnocení „top 1000“ aplikací bylo u obou obchodů více než čtyři hvězdičky, ale počet uživatelů, poskytujících hodnocení, byl u Google Play vyšší.
- Top 1000 aplikací v iOS bylo v průměru starších, než v Google Play, což značí vyšší rychlost obratu pro nejoblíbenější aplikace pro Android.
- U obou obchodů je zhruba třetina (35%) aplikací místních – to znamená, že minimálně 40% procent stažení proběhne v zemi původu aplikace.
- V Google Play průměrný vývojář distribuuje 7,182 vysoce hodnocených aplikací. V iTunes to je 8,925.
- Aplikace se do „Top 1000“ dostane v průměru ve 2 z 5 zemí, a to u obou obchodů.
- Průvodce hodnocením v App Storu vysloveně nařizuje striktní prověřování kvality aplikace. Aplikace, které obsahují chyby nebo jsou v beta/zkušební verzi, budou z obchodu vyřazeny. Google Play podobnou kontrolu kvality neprovádí – aktualizace mohou být publikovány okamžitě „jednoduchým kliknutím myši“.
Zdroj: Appleworld.today
IOS vývojáři si aktualizaci rozmyslí, protože každou aktualizací přijdou o hodnocení. Takže když apka získá dost hvězdiček, raději odloží vydání drobné opravy.
Velká, hodně velká chyba Applu a její logický výsledek.
ani sa nečudujem ze často vychádza, ked sme vyvíjali firemnú apku aj pre android ios tak častejšie sme museli aktualizovať android z dôvodu kompatibility
Nejprve by si autor článku měl přečíst první dva odstavce.
A k „aktualizacím“.
Nejprve je třeba si uvědomit že uživatelů iOS x Android není stejně ale poměr bude hrubě zaokrouhleno asi 1:6.
Uvedená statistika ale vychází z absolutních čísel nikoli poměrových.
Aktualizace je buď vylepšení a nebo oprava chyb a nebo obojí. O které je zmíněný článek ?
Takže pokud jde o opravy tak častější updaty znamenají že to někdo odflákl na začátku.
To by nám mohl vysvětlit Majdy, ten jistě ví i jakou barvu prezervativu po prohýřené noci vytlačil dnes ráno Tim Cook do záchodové mísy.
nápověda: hnědí vědí…
Ostatním stačí fakt, že iOS se potýká s dvakrát horší stabilitou a pádem aplikací než TouchWiz od Samsungu https://goo.gl/jzAnC0 fór je ten, že Apple má těch zařízení v nabídce pět a půl, přesto dlabe na optimalizaci iOS a neprovádí dostatečnou revizi kódu, proto končí po každém z posledních update miliony iPadu v bootloop.
Ja nič vysvetlovať nebudem, pretože narozdiel od teba niesom odborník na všetko a ak tu niečo píšem skôr tu zdielam svoj názor alebo iný pohľad na vec, kdežto ty tu tlačíš každému tie isté skopírované texty, omáčky a polopravdy až vyslovene lži, výpis toho čo komentujúceho, na ktorého reaguješ absolútne nezaujíma a rád zvykneš zvrnúť tému a namiesto jednoduchej konštruktívnej konverzácie vyťahuješ veci, ktoré s témou nemajú žiaden súvis, lebo tebe sa to hodí aby si si dokázal, že čím viac toho napíšeš tým si väčší frajer a odborník…
Odborník ve svém oboru je ten doktorand z Cambridge, původem z Ruska, který dokázal metodou klonování flash dešifrovat obsah úložiště iPhone a prolomit jeho zabezpečení… také má v oboru patřičné renomé.
Sebe za odborníka nepovažuji, stejně tak nepovažuji za odborníka jablečného FattyPillowa Petra Máru, i když rád sdílím jeho videa a považuji je za vydařená na české Applefan YT scéně.
Viac roboty a mensi vynos, pretoze kto si kupuje app na android ze.
Na Androide je IN kradnúť. Nitro by o tom určite vedel rozprávať :)
Facebook app a fb messenger jsem během 14 dnů musel aktualizovat asi 3x …. :/