Apple na to šel tentokrát jinak než kdy předtím a místo zcela nového modelu se rozhodl, že dovede iPhone 6s k dokonalosti, a tak se po třech letech díváme na stejný, i když úplně jiný telefon s nakousnutým jablíčkem v logu a všechny nás zajímá, zda je to ten, pro který se vyplatí prodat naše stávající telefony a naběhnout do obchodu pro novou sedmičku. Nejen to, ale i mnohem víc se dozvíte na následujících řádcích a věřím, že zde najdete odpovědi na všechny své otázky ohledně nového iPhonu. Jen pro upřesnění ještě dodám, že se budeme věnovat především novinkám, které iPhone 7 nabízí a ne věcem, které mají iPhony již roky. Recenze iPhone 7 Plus je tady, tak se pohodlně usaďte a přejeme příjemné čtení.
Abychom se na nový iPhone podívali postupně, musíme samozřejmě začít balením. Apple nově nabízí u tmavého modelu zcela černou, která vypadá hodně podobně jako ta, kterou jsme měli možnost vidět u iPhone 3Gs. Najdeme v ní pochopitelně telefon, dokumenty, dvojici nálepek s jablíčky a taktéž sluchátka. Ta jsou stejná jako v předchozích letech, jen s tím rozdílem, že na jejich konci místo 3,5 mm jack konektoru najdete Lightning port. Sluchátka hrají zcela totožně s těmi s klasickým konektorem a žádný zázrak se u nich nekoná.
V balení je tentokrát jedna novinka navíc, kterou Apple začal nově přibalovat do krabiček s iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Jedná se o redukci z 3,5mm jack konektoru na Lightning konektor. Redukce je poměrně krátká, malá a na sluchátkách drží tak pevně, že se stane jejich součástí. Upřímně, ten kdo si stěžoval na chybějící konektor je idiot inteligetní člověk, kterému rozumím a chápu, že 3cm kabelu navíc mu změní život k nepoznání. Stačí totiž vzít tuto redukci, nasadit ji na vaše sluchátka a vše hraje jako dřív a že by mi někde něco překáželo nebo vadilo, skutečně říct nemohu.
No a pak je tu ještě adaptér. Před dvěma lety mě to neštvalo, v loni mě to neštvalo, ale letos už bych sakra chtěl pořádnou nabíječku, abych mohl iPhone nabít rychleji. Bohužel Apple dodává zhruba sedmým rokem k iPhone stále stejnou nabíječku a upřímně už mě tím začíná štvát.
Design: stejný ale mnohem hezčí!
Už od prvního pohledu na vás bude iPhone 7 působit mnohem elegantnějším dojmem, a to i přesto, že se téměř nic nezměnilo. Ovšem to co se změnilo, dokázalo dovést design iPhone 6 k dokonalosti, a tak novinka vypadá skutečně skvěle. Pokud sáhnete po variantách Black nebo Jet Black, antény při běžném pohledu téměř neuvidíte a telefon působí celistvě. Navíc černá barva je matná a vypadá exkluzivně, ne jak když si někdo nalepí na Fábii 1.2 matnou karbonovou fólii, ale skutečně exkluzivně. Tlačítka, která okolo sebe nemají výlisek v šasi, vypadají také mnohem lépe a spodní symetrická strana je zkrátka luxusní.
Upřímně chápu, že někomu může vadit třetím rokem stejný design, ale tentokrát není stejný, ale dokonalý. Lépe řečeno vznikl tak, že Apple vzal design iPhone 6 a dovedl jej k dokonalosti. Zcela nový design by mohl vypadat možná lépe, ale když už měl Apple ohromně úspěšné modely 6 a 6s, pak mu bylo jasné, že se design těchto telefonů zkrátka líbí a když jej doladí, pak to bude lepší cesta než vymýšlet něco zcela nového, co by nemuselo zaujmout.
Když vedle sebe položíte iPhone 6s a iPhone 7 a budete je podrobně zkoumat, musíte uznat, že se nová sedmička po designové stránce zkrátka povedla a Apple se podle mého názoru nemá, co se designu týká, vůbec za co stydět. Telefon vypadá celistvějším, luxusnějším dojmem a musím říct, že zejména verze Black je skutečně designově povedená.
Samozřejmě všechny zajímá, jak je na tom Jet Black a musím říct, že pokud máte volit mezi Jet Black a Black, pak neváhejte a vezměte si Black. Tato verze vypadá paradoxně lépe než zcela nová Jet Black a navíc jí nepoškrábete tak snadno. U Jet Black totiž stačí nehty na to, aby se telefon poškrábal a pokud byste jej plánovali nosit v kapse spolu s drobnými nebo klíčky, pak jej po pár hodinách máte doškrábaný tak, že už se vám přestane líbit. Navíc celkově mi verze Jet Black připadá laciněji než varianta Black.
Touch ID, které si zamilujete
Aby Apple mohl telefon udělat voděodolným, musel vynechat tlačítko Home Button nebo chcete-li Touch ID jako fyzické tlačítko a nahradit jej něčím, přes co zkrátka neproteče voda. Již pár let osvědčená technologie Force Feedback s haptickým motorkem se nakonec ukázala jako tou nejlepší volbou a tak telefon nabízí tlačítko Touch ID, které od toho na iPhone 6s pohledem nerozeznáte, ale místo toho, aby se fyzicky pohybovalo, dojem pohybu tlačítka vytváří haptický motorek.
Pokud používáte Apple Watch nebo MacBook, pak vám bude tlačítko sympatické po prvním dotyku. Pokud jste se s haptickou odezvou nikdy v životě nesetkali, pak na to budete potřebovat dotyky tři. Okamžitě totiž zjistíte, že tato vychytávka je rychlejší, pohodlnější a přesnější než klasické fyzické tlačítko a reaguje naprosto skvěle.
Nové Home Button tlačítko se mi skutečně líbí a upřímně řečeno jej neberu jako nutné zlo, které musel Apple použít, aby se mohl iPhone chlubit voděodolností, ale jako skvělou vychytávku, díky které je iPhone zase o něco dál než kdy dřív. Touch ID reaguje naprosto okamžitě a celkově je z celého tlačítka skvělý pocit.
Apple navíc v iOS 10 nabízí v nastaveních možnost Home Button, ve které si můžete zvolit z trojice různých nastavení odezvy na zmáčknutí Home button tlačítka, takže si můžete vybrat od skutečné simulace fyzického tlačítka až po odezvu velmi podobnou pouze samotnému přiložení prstu na Touch ID. Zajímavostí také je fakt, že haptický motorek vyvolá odezvu například i v momentě, kdy vysunete Control Center a jeho lišta narazí do vrchní části displeje.
Zvuk vás obklopí a promění iPhone v dokonalou herní konzoli!
Zvuk nového iPhonu je pro mě tou největší novinkou a zároveň překvapením a to přesto, že se o něm až tak nemluvilo. Sedmička totiž nabízí nejen mnohem kvalitnější zvuk s dvojnásobnou hlasitostí oproti jeho předchůdci, ale poprvé v historii je konečně stereo! Když telefon otočíte na šířku a hrajete hru, posloucháte hudbu nebo sledujete film, ozývají se zvuky skutečně stereo a to ze spodního a klasického reproduktoru.
Hry tak mají zcela jiný rozměr a to stejné platí i při sledování filmů. U hudby je zvuk pochopitelně kvalitnější, ale upřímně každý, komu už bylo třináct, raději použije sluchátka nebo externí reproduktor, než aby poslouchal hudbu z iPhonu bez ohledu na to, o jaký model se jedná. Nejvíce tato novinka ovlivňuje zážitky z her, a to obzvlášť u většího iPhonu, kde jsou reproduktory dál od sebe a levý a pravý kanál vnímáte mnohem intenzivněji než u menší verze, ale i u té je to zkrátka znát.
Pokud si zahrajete například Real Racing 3 nebo AG Drive, zjistíte po pár vteřinách, že iPhone nově nabízí zvuk, který se nejen vyrovná, ale překonává všechny kapesní konzole a zážitek z hraní je na zcela jiné úrovni. To stejné platí i při sledování filmů, což ocení zejména děti, které nemají v pokoji vlastní televizor a chtějí sledovat něco svého na iPhonu. I tak budou mít k dispozici kvalitní zvuk a upřímně, pokud se nebavíme o hudbě, ale o filmech nebo hrách, externí reproduktory nyní již nepotřebujete. Hlasitost je tak velká, že i když budete ve vedlejší místnosti, můžete někoho rušit.
Kvalita zvuku je u her a filmů perfektní a zcela dostačuje na to, na co je iPhone v těchto oblastech určen. Pokud vezmete iPhone 7 Plus, pak skutečně máte v ruce plnohodnotnou kapesní herní konzoli, které nechybí vůbec nic. Kvalita je znát i u hovorů s hlasitým odposlechem a pokud máte zasedačku o nějakých 10 – 12 místech, pak můžete udělat konferenční hovor bez toho, aniž byste museli používat jakýkoli reproduktor, což jistě potěší každého managera.
Vše má však také jednu chybu a to dost zajímavou. Aby Apple mohl nabídnout dvojnásobnou hlasitost oproti iPhone 6s, musel vybavit sedmičku zcela novými reproduktory, ty však při dunivých zvucích, jako je například zvuk motoru v Real Racing nebo střelba a tak podobně, mají jednu negativní vlastnost. Reproduktory totiž přenáší vibrace do vašich prstů. Jedná se o poměrně nepříjemnou věc, na kterou si samozřejmě lze zvyknout, ale udivuje mě, že Apple tuto vlastnost neodhalil a nevyladil k dokonalosti. Vibrace jsou zkrátka nepříjemné a u iPhone 6s nic podobného neznáte. Navíc nevibruje jen vrchní část telefonu, ale také spodní, takže vám do konečků prstů v obou rukách jdou mírné vibrace.
Zářivé barvy i pod vodou a maximální výkon
Apple nově nabízí u svého iPhonu voděodolnost a také jasnější displej s kvalitnějšími barvami. Pojďme se podívat nejprve na voděodolnost. Oficiálně nabízí iPhone 7 a iPhone 7 Plus specifikaci iP68, což v praxi znamená, že telefon by měl vydržet 1 metr pod vodou po dobu 30 minut. Na internetu najdete stovky videí, kde s iPhonem dělají lidé pod vodou neuvěřitelné věci a všechny je bez problémů přežije. Problém je však v tom, že kdyby je náhodou nepřežil, tak Apple na vady způsobené vodou nebude brát zřetel a reklamaci neuzná, což sám uvádí v reklamačním pořádku v balení telefonu a také na svých webových stránkách.
Osobně jsem zkoušel telefon osprchovat vodou a ponořit jej pod vodu, ovšem stejně u toho všeho mám takový divný pocit. Telefon to samozřejmě přežil, ale když by nepřežil, je to jen a jen váš problém. Pokud se tedy chcete vyvarovat nepříjemnostem, měli byste iPhone 7 používat tak, aby vám maximálně zmoknul a brát jeho voděodolnost jako výhodu v případě, kdy na něj omylem vylejete sklenici s vodou. Nic víc byste však raději riskovat neměli. Telefon to vydrží a zvládne i nějaké to šnorchlování a podobně, ovšem když se náhodou stane, že to nezvládne, máte jednoduše smůlu. Voděodolnost je však i tak super vychytávka a od telefonu v roce 2016 ji očekávám jako samozřejmost. Zkrátka vám to dává pocit jistoty, že když zmoknete na 99,9% se nic nestane, ale na potápění raději zapomeňte i když by se pravděpodobně také nic nestalo.
Další novinkou je pak nový displej, který nabízí o 25% vyšší jas než iPhone 6s a také má širší barevný gamut, což znamená, že dokáže vykreslit barvy z více odstínů a lépe stínovat. Displej je skutečně perfektní, ovšem na někoho už může být až moc líbivý, jestli mi rozumíte. Apple totiž už u displeje zachází až na samou hranici toho, kdy je ještě jas přirozeně jasný a barvy jsou takové, jaké mají být a toho, kdy už jsou barvy neonové a displej svítí až zbytečně moc. Věřím, že v některých situacích si řeknete, že jsou barvy skutečně příliš neonové, v drtivé většině pohledů se vám však bude displej nového iPhonu líbit. Mně osobně skutečně již připadají barvy někdy až příliš neonové, ale je to věcí vkusu a také zvyku.
iPhone 7 nabízí nově procesor Apple A10 Fusion a s tím spjatý koprocesor M10. Apple se tak může chlubit dvojnásobnou rychlostí a trojnásobným výkonem grafického čipu oproti iPhone 6. V praxi to znamená, že se aplikace typu Real Racing 3 a podobně náročné věci spouští skutečně bleskově. Výkon oceníte zejména v aplikacích, samotný systém jede stejně rychle jako v iPhone 6s a jedinou výjimkou je multitasking, kde pocítíte, že to jde ještě rychleji, než to uměl iPhone 6s. Rychlost je skutečně působivá a v aplikacích v podstatě na nic nečekáte, a to nejen co se jejich spouštění týká, ale především pak například při přechodu z menu k samotné hře, kdy se závody nebo jednotlivé mise a levely načtou okamžitě po stisknutí tlačítka play. Pokud vám tedy výkon staršího iPhone 6s, případně 6 omezoval, pak nyní budete spokojeni, rychleji byste totiž již nestíhali mačkat displej.
3D touch, 450Mb/s a delší výdrž
Novinka nabízí oproti svému předchůdci výrazně větší haptický motorek, který nyní zabírá téměř celou spodní část telefonu. Právě haptický motorek přitom souvisí s funkcí 3D Touch o jejíž detekci se sice stará displej, ale odezvu má na starosti motorek. Ta je nyní oproti iPhone 6s mnohem výraznější a máte pocit, že se vám prst skutečně boří do displeje podobně jako u samotného Touch ID. Pokud tento pocit tedy máte rádi například z Apple Watch, u iPhone 7 si jej vychutnáte plnými doušky.
U modelu iPhone 7 Plus je však rozdíl v tom, jestli 3D touch používáte v horní nebo spodní části obrazovky a je citelně znát, zda je ikona nebo prvek, u kterého tlačíte na displej ve spodní části nebo třeba úplně nahoře. Motorek je v telefonu jen jeden a je umístěn ve spodní části telefonu, díky čemuž jsou pocity při 3D touch závislé na tom, jak blízko motorku tuto funkci používáte. Tento detail společně s nepříjemnými vibracemi telefonu při používání reproduktorů mě nutí k zamyšlení, zda inženýři skutečně někde neudělali chybu. Jinde bych to přehlédl, ale vždyť tady jsme u Applu, u toho Applu který měl vždy vše perfektní a nyní mám mít jiný pocit z jedné z nejnovějších funkcí v oblasti telefonů v závislosti na tom, kde na displeji ji použiji? To vážně?
Novinka nabízí také jednu vychytávku v oblasti mobilního připojení, a to podporu 4G LTE Advanced sítí, které jsem však bohužel neměl možnost vyzkoušet. V centru Bratislavy jsem použil stejnou SIM kartu od Telekomu s 4G LTE na iPhone 6s a iPhone 7 Plus a rychlost byla v podstatě totožná a to i při měření pomocí speedtestu. Co je však zajímavé je fakt, že i když Speedtest žádný rozdíl v rychlosti neodhalil, načítání stránek, respektive jejich vykreslování, bylo na iPhone 7 znatelně rychlejší. S 4G LTE Advanced příliš nepochodíte ani v ČR, kde je toto pokrytí jen na skutečně málo místech. Pokud zrovna žijete na nich, pak vás větší rychlost může těšit, pokud ne, tak vás tato novinka příliš zajímat nemusí. I tak si však užijete jednu zajímavost a tou je podpora hovorů přes Wi-Fi nebo LTE, díky čemuž jsou hovory skutečně citelně kvalitnější, telefon však toto připojení použije jen v případě, kdy je klasický GSM signál špatný.
iPhone 7 nabízí také delší výdrž baterie, a to jak u modelu Plus tak i u klasického modelu. Plus varianta nabízí o hodinu delší výdrž při aktivním používání, zatímco klasický model až o dvě hodiny delší výdrž oproti iPhone 6s. Rozdíl je znatelný a je pravdou, že i ta hodina aktivního používání navíc je v rámci klasického používání znát. Opět mi však nedá nepřipomenout rychlé nabíjení, tedy funkci, kterou by v roce 2016 čekal od telefonu snad každý.
Fotoaparát
Tou na první pohled největší novinkou nového iPhone 7, a obzvláště pak námi recenzovaného modelu Plus, je fotoaparát. Apple poprvé v historii nasadil do svého Plus modelu fotoaparát se dvěma objektivy. Hlavním důvodem, proč najdeme v novém iPhonu dvojici objektivů, je možnost dvojnásobného optického přiblížení a až desetinásobného digitálního přiblížení. Co se týká digitálního přiblížení, na to zapomeňte rovnou, protože je zkrátka nepoužitelný stejně jako jakýkoli jiný digitální zoom na světě. Dvojnásobný zoom však funguje skvěle a skutečně plnohodnotně přiblíží focenou scénu. Jakmile optický zoom použijete spadne vám sice světelnost z ƒ/1,8 až na ƒ/2,8, ale za dobrého počasí to nijak významně nevadí. Nicméně jakmile je šero, je již dvojnásobný zoom jen těžko použitelný.
Dvojnásobný zoom je však něco, co vám ve výsledku příliš nepomůže a navíc, za ty roky, co jsme věděli, že zoom je něco, co se u smartphonů zkrátka nepoužívá, fotíme tak nějak bez něj a upřímně to nikomu nikdy nějak významně nevadilo. Co se týká zoomu, který je tou nejvíce propagovanou vychytávkou, osobně si myslím, že to není nic kvůli čemu se vyplatí kupovat větší model.
Bohužel druhou vychytávku, kterou je režim portrét, jsem netestoval vzhledem k tomu, že prozatím není oficiálně dostupný, jelikož je součástí iOS 10.1 a k dispozici je zatím úplně první betaverze, kde ještě není tak úplně doladěný. Nechtěl jsme tedy hodnotit něco, co telefon v současné době neumí a ani to prozatím nemá k dispozici v plné verzi. Režim portrét dokáže rozostřit pozadí a naopak zaostřit objekt vpředu, aby vznikla skutečně zajímavá fotografie, kterou je v současné době možné pořídit jen zrcadlovkou. Jakmile bude tato funkce dostupná, určitě se na ni podíváme.
Apple má však API fotoaparátu přístupné pro vývojáře a tak je jen otázkou času, kdy si šikovní vývojáři najdou způsoby jak dvojici kamer využít. Například už nyní se dostala do App Store aplikace, která umí díky duálnímu fotoaparátu vyfotit zajímavé 3D fotografie. Jsem si ale jistý, že vývojáři přijdou i s nějakou dalších skvělou funkcí.
Co se klasického focení týká, je patrné, že má iPhone v návaznosti na nový displej líbivější barvy, ale záměrně neříkám kvalitnější, protože jsou zkrátka jen líbivější. Záleží na vkusu. Na někoho budou barvy na fotografiích již příliš umělé, někdo si je bude naopak pochvalovat. Nicméně úplně upřímně řečeno, nějaký významný rozdíl kromě barev, který více souvisí spíše s displejem než fotoaparátem oproti iPhone 6s nepozoruji. Optická stabilizace je super vychytávka a rozhodně ji oceníte, ale kvalita fotografií mi připadá velmi podobná té, kterou zvládá iPhone 6s.
Test optického zoomu
Klasické fotografie
Fotografie focené na výšku
Fotografie pořízené v šeru
Co se fotografií za šera týká, jsou znatelně lepší a kvalita se skutečně posunula nahoru, ovšem stále to není to, co bych si představoval a zřejmě si na plnohodnotné focení za ponurých podzimních večerů budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat. Problém však nevidím ani tak ve fotoaparátu iPhonu, jako spíš v absenci možností nastavení. Když budete fotit s nejdražší zrcadlovkou na světě na automatický režim, fotografie také nebudou dokonalé. Problém je zkrátka v tom, že si nemůžeme nastavit čas, rychlost a iso.
Kde je však opravdu obrovský rozdíl je v rámci přední FaceTime kamery. Ta se totiž dočkala nejen sedmi megapixelového senzoru, oproti pěti megapixelovému u předchozí generace, ale také toho pro FaceTime hovory nejdůležitějšího – konečně je full HD! Rozdíl v přední kameře je skutečně obrovský a všimnete si jej nejen na fotografiích, ale zejména při volání a to i na displeji telefonu, nemluvě o tom, když voláte s někým, kdo se na vás dívá například na iMacu. Rozdíl v přední kameře je obrovský a nikdy bych neřekl, že rozdíl mezi Full HD a HD u FaceTime kamery může být až tak velký. Na první pohled však zjistíte, že toto se Applu zkrátka povedlo a všimnete si, že rozdíl u FaceTime kamer je mnohem větší než u zadní kamery.
Resumé
Nedělám si iluze, že zrovna recenze iPhone 7 Plus je pro člověka, který si jej chce pořídit, tím, čím se bude řídit. Ale upřímně musím říct, že pokud chcete nový iPhone a máte iPhone 6s nebo 6, tak jej prodejte a za těch pár korun doplatku budete mít opět nový telefon. Pokud máte nějaký starší model, pak jej už stejně vyměnit musíte, protože ten co máte v kapse pomalu přestává stíhat. Novinka je tedy v podstatě pro každého, kdo už nějaký ten iPhone má, téměř jasnou volbou.
Nový iPhone nenabízí nic revolučního, ale až na jednu věc, která mě skutečně mrzí, a to je rychlé nabíjení, nabízí vše, co by měl telefon v dnešní době obsahovat. Máte k dispozii kvalitní displej, fotoaparát, nově také kvalitní zvuk, senzor otisků prstů a v neposlední řadě voděodolnost. To vše dohromady zkrátka dělá z iPhonu 7 telefon pro rok 2017, ale rozhodně ne telefon pro rok 2020. Apple zkrátka tak nějak nabídl vše, co se od něj čekalo a upřímně řečeno také to, co musel. Kdyby totiž novinka tyto vychytávky nedostala, byla by již dnes zastaralá.
Bohužel žádné převratné revoluce jsme se nedočkali, což však platí u všech současných telefonů, a tak zkrátka i Apple, stejně jako ostatní, musí čekat na okamžik, kdy se opět objeví nějaká nová technologie, kterou bude mít možnost nasadit. Do té doby bude zkrátka jen vylepšovat to, co již nějaký ten pátek známe a přidávat vychytávky typu 3D touch, optický zoom nebo haptické tlačítko. Vše jsou to sice skvělé novinky, ale tak nějak evoluční a nikoli revoluční.
Neberte to zle, iPhone 7 vás rozhodně nezklame a to co uměla šestka teď umí sedmička naprosto dokonale a jedná se o skvělý a pro fanoušky Applu rozhodně nejlepší telefon na trhu, ale zkrátka pokud čekáte něco, co si vás omotá kolem prstu a vy tu vychytávku budete používat den co den, tak ta prostě chybí a musíme na ni čekat minimálně do dalšího modelu. Sedmička neobsahuje nic, co byste mohli ukázat kamarádovi a on si z toho takříkajíc sedl na zadek.
Suhlasim s tym nabijanim. Ked som na pol roka presiel na Samsung Galaxy S6 edge tak sa mi nabil z 0% na 100% za 70minut. A ked som presedlal naspat k iPhonu konkretne k 6S Plus tak to bolo obrovske minus. Kaslat na bezdrotove nabijanie v osmicke, uplne staci rychle nabijanie
k tomu foceni iphone 7 plus ma mnohem detailnejsi fotky jak iphone 7 nekdo tady v drivejsim clankum daval odkaz na porovnani jak mezi sebou foti a bylo to znat pri maximalni priblizeni, takze nejspise se dualni fotoaparat vyuziva ne jen na priblizeni ale i k zkvalitneni fotky :)
„Oficiálně nabízí iPhone 7 a iPhone 7 Plus specifikaci iP68, což v praxi znamená, že telefon by měl vydržet 1 metr pod vodou po dobu 30 minut.“
Mate to spravne? Specifikacia by mala byt IP67.
Co povazujem za strasny fail, je ze sklicko fotoaparatu vystupuje nad kovovy ramcek. Za par tyzdnov tu bude novy gate, kde sa ludia budu stazovat na doskrabane sklicko fotaku.
Sam si tu zdielal YT video, ktore dokazovalo, ze na novom iPhone nie je nikde zafir pouzity. Ani na homebutton, ani na fotaku. Alebo teda na fotaku je zafir, ale nad nim je protiodrazova vrstva, ktore podlahne tvrdosti 5-6.
Moje první dojmy z iPhone 7 Plus Matte Black a iPhone 7 Jet Black.
Co se mi líbí:
iPhone 7 Plus působí bytelným dojmem, Matte Black je naživo hezčí než Jet Black.
Konečně barevně sladěné kryty antén u obou černých variant.
Zvýšená odolnost IP67.
Co se mi nelíbí:
Široké rámečky nad a pod displejem ve srovnání s konkurenčními telefony.
Chybějící bezdrátové nabíjení.
Vystupující čočka fotoaparátu.
iPhone 7 Jet Black je úplně stejný fingerprint magnet jako S7 Onyx Black.
První dojmy z iOS10.
Co se mi líbí, je okopírovaný UI Androidu, i když funkčně omezenější, na vlastní launcher a možnost úprav prostředí si budou muset uživatelé iPhone ještě tak dvě generace počkat, jednou to přijde, stejně jako 3rd party klávesnice.
Co se mi nelíbí jsou mikrolagy při pohybu v menu a přepínání mezi plochama, a to i při zapnutém omezení pohybu.
Stereo reproduktory iPhone 7 Plus v porovnání s jinými telefony:
Lenovo A7010 hraje nepatrně lépe než iPhone 7 Plus. Huawei Mate S má subjektivně hlasitější úroveň reprodukce než iPhone 7 Plus, i když je zvuk pouze mono, podle mě je celková úroveň výstupu u Mate S lepší než u 7 Plus.
Stereo reproduktory iPhone 7 Plus se vůbec nemohou přirovnávat k požitku ze zvukového výstupu mobilních telefonů jako Sony Z5 Premium a VDF Platinum 7, oba androidí telefony reprodukují hudbu hlasitěji, stereo efekt je věrný, reprodukce vyváženější než u iPhone 7 Plus, jenž zní plechově a ploše, bez výrazných bas.
Kdo uvažuje nad menším iPhone 7 a vadí mu nižší rozlišení, ten udělá lépe když upřednostní Samsung A5 nebo S7, případně Sony řady Z a X. I displeje v lowend Huawei P9 Lite a Honor 7 Lite na mě působí o hodně lepším dojmem než panely osazené v iPhone 7 nebo 7 Plus. Rychlostí odezvy systému rozdrtí nový iPhone 7 i levnější Vodafone Platinum 7 se Snapdragonem 652, 3GB RAM a QHD panelem s čistým androidem za cenu 10 tisíc. Všechny telefony jsem porovnával s vypnutými animacemi v developer menu a reduce motion v iOS10.
iPhone 7 i přes všechna pozitiva dělá dojem nižší střední třídy smartphonů, při adekvátní ceně 8 až 10 tisíc za menší model a 10 až 12 tisíc za Plus by to nebyla špatná koupě, takhle je lepší dát o pár tisíc víc za vyspělejší S7 nebo S7 Edge s QHD panely, lepší voděodolností IP68, delší vydrží na baterii včetně 3.5 mm jack konektoru. Zakřivený displej u S7 Edge sice moc praktického užitku nepřináší, design S7 Edge je hezčí než nová řada iPhonu 7. Nejvíc je menší iPhone 7 degradován osazením obsoletního HD panelu. Ještě je možné odpustit slabší FullHD displej u OnePlus3 za 10900,- vzhledem k tomu, že se jedná o budget flagship, lze odpustit HD panel u Xperie XA s ohledem na to, že na rozdíl od displeje iPhone 7 je panel v XA lépe kalibrovaný a nemá nádech do žluta, přičemž nestojí víc než 7600,- u autorizovaného prodejce.
HD panel u telefonu za 22 tisíc a FullHD panel u vlajkového iPhone 7 Plus je v roce 2016 přeci jen málo, i budget VDF Platinum 7 od TCL nabízí lepší AMOLED QHD panel na stejné úhlopříčce jako iPhone 7 Plus. Nehledě na to, že když položím oba telefony vedle sebe Platinum 7 a iPhone 7 Plus Matte Black, tak Vodafone Platinum 7 je na první pohled hodnotnější přístroj, který překvapí lepší kvalitou zpracování než nový iPhone, vyšší úrovní zvukového výstupu a znatelně kvalitnějším QHD AMOLED panelem s citelně rychlejší odezvou stock MarshMallow oproti iPhone 7 Plus s iOS10.
Z pohledu ovce.
Pokud doma máte některou z vyšších paměťových variant iPhone 6S Plus, pak pro Vás případný upgrade na iPhone 7 Plus postrádá smysl.
Pokud vlastníte menší iPhone 6S, ať už jakýkoliv, tak má smysl přejít na větší iPhone 7 Plus.
Upgrade na iPhone 7 s HD panelem v blížícím se konci roku 2016 postrádá jakýkoliv smysl, za nižší cenu jsou na trhu daleko lepší a vyváženější přístroje jako je Samsung A5, Samsung S7, Sony XZ i straší Z5 nebo Z3+ s FullHD panelem se jeví mnohem lépe ve srovnání s malým iPhone 7. Mezi konkurenty většího iPhone 7 Plus se nabízí OnePlus3, S7 Edge, VDF Platinum 7, Sony Z5 Premium, Huawei Mate S, Moto X Style, Moto X Force, Nexus 6P a brzy i nové Pixely. Všechny androidy nabídnou výhodnější poměr ceny a užitné hodnoty než nový iPhone 7 Plus. Z pohledu ovce má smysl pořídit nový iPhone 7 Plus za předpokladu, že chcete zůstat věrni značce a jste uživatelem iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5S nebo některého ze starších modelů. Na iPhone 7 zapomeňte, to by musel být člověk tupý jak tágo, aby si na sklonku roku 2016 koupil za dvacet tisíc placku s HD rozlišením.
Samsung S7 nabídne víc, u S7 lze očekávat, že bude stabilní a plynulá i za dva roky, to bohužel u iPhonů není zvykem, staré šestky s jedním gigabajtem paměti RAM lagují jak šneci a nový iPhone 7 s iOS10 soudě dle mé krátké zkušenosti plynulostí nevyniká. Těžko hledat na trhu přístroje s horším poměrem ceny a užitné hodnoty, než nově představené iPhony.
iPhone stále zůstává mobilním telefonem, který si kupují lidé, jež mobilům buď vůbec nerozumí, nebo je pro ně důležitější mít “stajl”, ale za cenu vyhozených peněz, za které mohli mít mnohem lepší zařízení.
Z mého pohledu je to tak, že bych se nechtěl degradovat ani na nový iPhone 7 Plus, široké rámečky nad a pod displejem jsou opticky u Matte Black ještě výraznější než na 6S Plus Space Gray, screen to body ratio má iPhone stále jedno z nejhorších, absenci Qi nabíjení bych ještě odpustil, ale ten HD displej a FullHD u vlajkové lodi jednoznačně NE, to je posun několik let zpátky do roku 2012, jestli někdo tvrdí, že to nepozná, tak by si měl zajít k lékaři.
Už se těším až nás budeš poučovat, jak velký je rozdíl mezi 4K a 8K na 5.5″ a jak detailně vidíš každý pixel :D
Rychle koupit Z5 Premium chlape, běhej.
Troubo nedávno jsem tu psal, že mezi QHD a 4K IPS na 5.5″ viditelný rozdíl na první pohled není, ten je patrný až při virtuální realitě.
Rozdíl mezi HD, FullHD a QHD pozná každý omezenec, lidské oko je schopné rozpoznat rozlišení 470ppi, to je hodnota naměřená optometristy, najdeš to na 9to5mac v článku, který řeší marketingovou retinu vs skutečnou schopnost rozpoznat detaily u hidpi panelů.
@Roman Zavřel Tak to si zabil :D
hraje si na experta a pak začne řešit rozlišení obrazu. Wau, to je debil nebo superman s laserovým pohledem :D
P. Zavrel nedalo mi nevšimnúť si ze ste uz aj vy zacal viac reagovať na nitra a jeho blbe komenty. Bude teda v blízkej dobe nejaka moznost aby sme si takychto „géniov“ zablokovali napr. v profile a ich príspevky nas neotravovali? ? dakujem za odpoved
3rd party klávesnice? Vždyť tu už fungují snad od ios 8..
Vždyť říkám, že za pár let přijdou možnosti úpravy home nebo launcher, tak jako 3rd party klávesnice po několika letech, možná to nebylo úplně slovosledem.
Android tym ze je tak roznorody a rozdrobeny nikdy nebude tvorit ekosystem tak ako ma Apple s jeho vyrobkami. A pre tento ekosystem ludia kupuju iPhony, iPady a iVsetko lebo to vzajomne funguje. O nieco podobne sa pokusal MS ale priliz rychlo sa vzdal. Za mna je jednoznacne MS lepsou volbou ako Anderoid. BB svoje telefony prestane coskoro vyrabat takze ostane len suboj iOS vs Anderoid. Akekolvek parametre ktorehokolvek anderoidu su irelevantne pokial tam nieje iOS. Skratka nebudem si kupovat vsetky tie aplikacie upravovat nastavenia prehadzovat data na nieco co poriadne nefunguje a pripomina beta verziu.
A k parametrom: nepotrebujem shitny fotak s 30mpix, UHD, 10GB RAM a neviem co vsetko ak cely ten system nefunguje poriadne. Ak iPhone 6 dokaze slapat tak ako slape s 1GB RAM tak by sa skor mali zamysliet vyrobcovia Anderoid telefonov kde robia chybu. Skuste si Anderoid s 1GB RAM a potom si porovnajte s iP6 ci je to to iste. Tam presne su vase parametre.
hurfo: Google má tento rok predstaviť nový operačný systém pod názvom andromeda ktorý má byť postavený na podobnom základe ako iOS a má nahradiť android pričom má byť jednotný pre mobily, tablety a PC. Ak sa im to podarí dobre odladit bude to pre Apple riadna konkurencia ak vezmeme do úvahy že Apple má momentálne ios pre mobilné zariadenia a Mac OS pre desktop.
Hurfo evidentně se snažíš pošpinit konkurenční platformu, ale tvůj výklad má mnoho trhlin a je značně subjektivní, spíš nemáš zkušenost s ničím jiným než iPhonem a nedokážeš srovnávat.
Z konce tvého příspěvku cítím komplex z faktu, že konkurence iPhone dávno předběhla v oblasti hardware… doba kdy byl iPhone nejlepší telefon na trhu je dávno pryč, naposled za Jobse iPhone 4 a 4S, to byly skutečně špičkové iPhony, řada 6 je nedošitý čínský iPhone, který v Cupertinu spíchnuli horúcou jehlou, protože jim ujel vlak za konkurencí, která měla navrch s telefony s větší úhlopříčkou displeje, proto má 6 a 6 Plus tak hrozné screen to body ratio. 1GB RAM u 6 Plus bych nezmínil jako výhodu, to byl největší fail celého telefonu, kromě Touch Disease… kapacita paměti RAM úzce souvisí s rozlišením displeje, proto si iPhony i s jinak hůře optimalizovaným iOS9 vystačí s 2GB paměti RAM, ovšem na příkladu 6 Plus je patrné, že zde kapacitu paměti RAM Apple nedokázal domyslet. iPhone 6 Plus neudrží v paměti ani 3rd party klávesnici, neustále padá a místo ní naskakuje proprietární klávesnice iOS, Safari neudrží tolik načtených tabů v paměti jako 6S Plus, dalo by se pokračovat do nekonečna, na YT máš tolik videí lagujících 6 Plus po provedeném update na iOS9.3.
Co se týká Androidu, tak stock Android, kterým disponuje např. tento low end vyráběný v továrnách Lenova s MTK6582 a 1GB RAM, qHD panelem a KiteKat je naprosto plynulý, rychlost odezvy mu mohou všechny starší iPhone řady 6 a 6 Plus jen závidět, a to i přesto, že MTK6582 disponuje hrubým výkonem na úrovni iPhone 5. https://goo.gl/TaAJeA Tobě by navíc udělal radost fotoaparát s rozlišením 5MPix, rád bych ti připomenul, že žádný dnešní android na trhu nedisponuje fotoaparátem s 30MPix rozlišením, pouze Lumie se systémem WP a technologií pureview mívaly 40MPix camera senzory s kvalitní optikou, velkou plochou chipu a xenonovým bleskem. Nakonec malý camera senzor je to, co sráží iPhone 7 ve všech zahraničních testech a důvod, proč iPhone zaostavá za Samsungem, Sony i HTC v pořadí profesionálního řebříčku DXOmark.
Co se týká vyspělosti ekosystému již v době představení Note3 se nechal Wozniak slyšet s tím, že ecosystem Androidu dokázal v mnoha ohledech překonat ecosystem iOS.
Potíž iOS je vendor locking, neexistující podpora AptX kodeku, Handoff funguje jen mezi zařízeními s OS X a iOS, ignorace standardu NFC.
Ecosystem Google je otevřený a funguje multiplatformě, jak na desktopovém OS X, tak na mobilním iOS, desktopovém ChromeOS, mobilním Androidu, desktopovém W7 a W10, i na mobilním WP8/W10M.
Některé funkce, které v iOS zatím více nefungují než fungují má Google již dávno integrovány a plně kompatibilní, Chromebooky se spolehlivě odemykají v blízkosti ověřeného Android wear nebo mobilního telefonu se systémem Lollipop a novějším.
Zkus si chvíli používat budgetový Vodafone Platinum 7 s QHD AMOLED vedle iPhone 7 Plus a brzy poznáš jak skvěle je odladěný „stock android“ ve srovnání s hůře optimalizovaným iOS9.
Pokud se upínáš na 1GB paměti RAM, pak ti OpenDott z Tesca zcela jistě vykouzlí úsměv na tváři, nehoní se za megapixely, je stabilní, plynulejší a rychlejší než iPhone 6 s iOS9, jistě bys byl mile překvapen i z kvality konstrukce, která je sice z plastu, na omak však působí chladivým dojmem jako kov, telefon je velice bytelný a designem se nejvíce přibližuje k iPhone 7 Matte Black.
Vodafone Platinum 7 dokonce sloužil inženýrům v Cupertinu jako předobraz nové barevné varianty Jet Black.
Na závěr bych rád doplnil, že tvůj názor respektuji, i když je mylný vzhledem k tomu, že nemáš srovnání s konkurenční platformou, jinak bys takové bludy o 30MPix fotoaparátech a 10GB paměti RAM osazených ve smartphonech nemohl napsat, žádné takové telefony totiž dosud neexistují a na trhu nejsou dostupné.
oprava:
„Zkus si chvíli používat budgetový Vodafone Platinum 7 s QHD AMOLED vedle iPhone 7 Plus a brzy poznáš jak skvěle je odladěný “stock android” ve srovnání s hůře optimalizovaným iOS10.“
Stále používám 6S Plus s iOS9, ale iPhone 7 Plus s iOS10 na mě působí spíše zpomaleným dojmem oproti 6S Plus s iOS9, měl jsem možnost si s iPhone 7 Plus krátce pohrát a iOS10 na něm hodně trpí na mikrolagy, a to při benchmarkově vysokém výkonu A10 Fusion svědčí o velmi špatné optimalizaci.
Nitro to s tým ekosystémom od Googlu bol veľmi dobrý vtip :D Zjavne nemáš šanjnu čo ekosystém od Applu obnáša, nieje to len sprostý gmail účet, ktorý si inportuješ do klienta alebo chrome s aplikáciami… Preštuduj si čo robí Apple a čo všetko skopíroval MS do Windows 10 a potom to porovnaj s tým smiešnym jednoúčelovým zariadením od Googlu, ktorého celý eskosystém je gmail…napriek tomu ako MS nemám rád, tak práve jedine Microsoft a Apple môžu použiť slovo ekosystém.
Majdy v podstatě s tebou souhlasím, že Apple okopíroval vše od MS včetně okenního rozhraní, ale Apple to dělá o něco lépe, díky tomu, že OS X je certifikovaný UNIXový systém a iOS UNIXLike, stejně jako Android a ChromeOS (UNIXLike).
Nicméně „ekosystém“ MS je v dnešní době jen o trochu lepší než ekosystém Applu, právě díky tomu, že MS je stejně jako Google multiplatformní, co do rozsahu ekosystému a společných provázaných služeb, se Apple bohužel nemůže rovnat Microsoftu, a MS zase stojí někde sto světelných let zpátky za Applem, i když třeba s Azure se MS dost snaží. Nově MS incorporoval BASH do W10, to jsou také pokročilejší uživatelé spokojeni. Nic takového bohužel Apple neumí a nenabízí. Většina služeb Applu je hostována a provozována na serverech Google, takže když se přihlašuješ do iCloudu, ve skutečnosti využíváš služby Google přeprodané Timem Coocem.
Jestli za ekosystem Google považuješ jedinou službu Gmail, tak jsi hodně omezený. To vše co nabízí iOS v kombinaci s OS X je takový slabší několik málo služeb a funkcí, s ekosystémem Google to srovnávat moc nelze, protože většina služeb Google je dostupná via cloud a navíc multiplatformní a vzájemně kompatibilní, spousta nástrojů pro vývojáře, vědce, Mapa Vesmíru, Scholar, Knihy, Play Filmy, Play Music, Play Store s aplikacema Android i Chrome OS, G+, YouTube (představ si YT je Google, ne Cook), cloudový kancelářský balík, Shortener, Waze, StreetView, kvalitní Mapy (podívej na ty od Apple, to už raději mám na iPAdu OSS mapy Maps.ME než abych používal ty od Cooka, ekosystém Google tvoří stovky provázaných služeb, kromě služeb i desktopový ChromeOS a Android, Android Wear…
Je to stejný jako iOS vs Android, iOS dnes taky nemůže s 12procentním podílem konkurovat lépe optimalizovanému Open Source Androidu, který vyvíjí Google mnohem poctivěji než Apple, který outsourcuje vývoj iOS do Indie, je to znát na stabilitě a provázanosti služeb, iOS je takový hloupější malý bratříček, který nabízí méně funkcí, je omezený, vyznačuje se horší stabilitou, s každým dalším Cookovým updatem se iOS zpomalí a zaseká, typicky politika plánovaného zastarávání, podojit ovce co nejvíc tím, že jim prodáme ožebračený mid end hardware, za cenu premiového modelu, díky tomu iPhone ve srovnání s konkurencí rychle zpomalí a ovce je nucená koupit si nový model.
Spoustu z těch služeb využívám na OS X, Android, Linuxu i iOS, kdybych měl bejt odkázanej na služby, které poskytuje Cook, to bych to moc nevytvořil v tak omezeném ekosystému. iOS na iPadu je pro mě přijatelný vlastně jen díky službám od Google, jinak by to byla jen hloupá čtečka webu a mailu s Facetime.
Tady se můžeš podívat na seznam služeb Google, zkus jít položku po položce a najdi na iOS/OSX alternativu od Cooka, k většině jich žádnou nenajdeš, a když, tak s rapidně omezenou funcionalitou. V tom ti Majdy musím dát za pravdu, i když MS moc nemusím, tak jejich MS ekosystém je citelně propracovanější a obsahuje více užitečných služeb, než hloupější ekosystém od Cooka.
Některý z těch služeb už jsou nahrazený novějšíma, většina je plně podporovaná a nezapomeň na Waze, Cook nemá ani vlastní searsch engine a iCloud jede celý na Google Apps hostovaný u Larryho se Seržou.
Google Express | Android | iOS – Get same day or overnight delivery with Google Express and make payments via Google Wallet to speed up the delivery process.
Google Shopping – A search engine for products; product info is updated by the merchants that carry the products for sale.
Google Wallet | Android | iOS – Send money anywhere in the US via email address or phone number. Also known as Android Pay.
Google Flights – A search engine for flights
Google News & Weather | Android | iOS – A portal for news and weather personalized by user, category and location.
Intersection Explorer (Android) – An exploration app for the vision-impaired. The app reads out the name of the roads.
ZAGATÂ | Android | iOS – A detailed ratings & reviews city guide as voted by locals and travelers. Applicable in 18 cities only.
Search Services
Google is obviously more famous as a powerful search engine than all its other services but you might not know that you can search for patents from different countries (stretching all the way back a couple of centuries), trends and even cultural treasures and collections at museums around the world. And that’s just the tip of the iceberg.
Google Search
Google Videos
Google Images
Google Books
Google Patents – A search engine for patents
Google News Archive – An archive of hundreds of newspapers with issues stretching back to the 1800s.
Google News
Google Encrypted Search
Google Custom Search Engine – A service provided by Google that site owners can use to enable search of content inside their own website.
Google Cultural Institute – Search for all things culture-related and museum galleries.
Google Trends – Find out what searches aretrending online at certain periods.
Google Scholar – The search engine for academic studies. Also include patent searches.
Google Goggles | Android – Searching via image on mobile. Take a photo of the thing and upload the image to the app to start the search.
Google Gesture Search |Â Android – Want to run searches on mobile with gestures? This app allows you to do that by drawing letter or numbers on the screen.
Speech Retrieval |Â Android
Collaborative Tools
Online collaboration is now possible and made even more viable with plenty of online tools by Google. Whether you are a remote worker, a student or an offie worker, having access to these editing tools, spreadsheets, messaging services and other tools and services can help make the process smoother.
Google Keep | Android | Chrome
Google SMS Channels – Send free SMS to your Group. Available in India only.
Google Messenger – An alternative messaging app to Hangouts, which lets you send videos, photos, emoji, voice messages and even location info.
Google Drive | Android | iOS
Hangouts | Android | Chrome | iOS
Inbox by Gmail | Android | Chrome | iOS
Google PDF Viewer |Â Android
Google Docs | Android | Chrome | iOS
Google Sheets | Android | Chrome | iOS
Google Slides | Android | Chrome | iOS
Google Forms | Chrome
Google Calendar | Android | Chrome | iOS
Business Tools
Google offers useful business tools that may help you to run your business in a better way. For instance, you can get customized email domain, find a partner for your business or if you have a striking business plan, get Google to invest and support the idea into fruition. To know more about what Google has for your business take a look below at Google business tools:
Google Business Solutions – A hub for solutions such as advertising channels and ad opportunities to earn from.
Google Finance | Chrome – A portal for all finance news
Google Apps for Work
Chrome for Work – A browser for deployment in kiosks, signage, high quality conferencing in meetings and more.
Google Ventures
Google Partners – Search for partners to further your business with.
Google Admin | Android
Google My Business | Android | iOS
Primer | Android | iOS – A product by Google’s marketers that teaches users about branding, storytelling, remarketing, SEO, programmatic ad buying
Read more: Beginners Guide To Setting Up Google Apps Email
Ad Tools
Google provides number of powerful ad tools that may help you to advertise your business on websites worldwide, reaching a target audience that you might not have otherwise been able to reach. Google even offers certifications to be an online advertising professional if you are keen to master online advertisement. To know more about Google online advertisement tools, check out the list below:
AdWords | Android
Google AdWords Express | Android | iOS
AdWords Editor
Adsense | Android | iOS
Google AdWords Certification
AdMob | Android | iOS | Unity | Cocos
DoubleClick by Google
Creative Preview – Test mobile ads on smartphone or tablet.
Google Ad Grants – Nonprofit organizations can use this advertising channel to seek donations. Eligible organizations can get $10,000 in-kind advertising from Adwords.
Data Insights
Google helps you to analyze trends and data more deeply and with better insight in order to make decisions accordingly. With these data tools, you can conduct consumer surveys to know their needs and requirements for a product or service, get detailed reports on traffic coming to your website, search popularity of keywords over different time periods and much more.
The Knowledge Graph – Search results organized to provide more answers rather than mere links for users to sift through.
Think with Google – A newsletter featuring new ways to utilize Google products for better data insight.
Google Analytics | Android | iOS
Google Consumer Surveys | Android – The app is known as Google Opinion Rewards.
Google Correlate – Find searches that correlate with real-world data.
Google Public Data Explorer – Sort through public data and statistics worldwide.
Google Account Activity – A collection of all the activities related to a particular Google activity.
Freebase – Data collected about 39 million topics about people, places and things.
Website Building Tools
Whether you want to get a registered website name, look for an easy way to build a website, speed up your website, make it mobile-friendly or need a fast Public DNS for better performance, all of this can be done with the help of tools listed here.
Google Domains
Google Sites
PageSpeed Tools
Google Public DNS
Google Web Design Tools
Google also has a number of tools a web designer can use, In its toolbox is a wide variety of tools and resources, including programming languages to help a web designer keep their designs up-to-date with the latest technologies. Here are some that can be of service.
Google Fonts
Angular JS
Angular Material
Google Web Components
Polymer
Google Cloud Platform
Cloud Console | Android
Google Developers
Dart – Open source language for app development
Go Programming Language
Swiffy – A simple Flash to HTML5 converter
Google Web Toolkit
Google Web Designer – Create beautiful, engaging HTML5 content with animation and interactive elements.
Google URL Shortener
Map Tools
Most of us are familiar with Google Maps only, but Google has many other Map Tools as well. These tools can help you to make your own outdoor or indoor maps for your office or building, create 360-degree views of your office or business place, get latitudes & longitudes of a given address or place and much more.
Google Maps | Android | Chrome | iOS
Google Map Maker – Add, review and edit Google maps with local knowledge.
Google Maps Street View | Android – View places on Google Maps from ground/street level.
My Maps | Android – Create personalized maps on Google Map to share with friends.
Google Maps Floor Plan | Android – Maps for building interiors.
Security Tools
If you loved Gmail’s two-step authentication, then these tools can also help protect you from digital attacks, robot spamming and other security issues.
reCAPTCHA
Google Ideas – A platform that supports the freedom of expression and access to information.
Google Authenticator | Android | iOS – Setup 2-step authentication for multiple mobile devices.
Google Places
Explore & learn about different places, on Earth, the Moon, Mars, and up in the sky with these great Google Places tools.
Earth Gallery | Chrome – A gallery of maps with specific themes.
Google Mars
Google Moon
Google Sky
Google Earth | Android | iOS
Google Transit – Crowd-sourced transportation and transit lines worldwide.
Panoramio – Explore the world via travel photos.
Android Related
Android is more than an OS for mobile, it’s also a development platform for a variety of other smart devices.
Android
Android TV | App
Android Wear
Android Auto
Android TV Remote Control
Android Studio – Site for Android Development
Play Store
Android Device Manager | App
Google Now Launcher
Google Chrome/Chromium
We probably know Chrome as the popular browser, loved by some, but when it comes to Chrome, there are other aspects to it you might not know of. There are remote desktop services and a number of devices and services for education and businesses as well as platforms for developers and programmers to showcase their work related to Chrome.
Chromium OS – Open source operating software
Chrome Browser | Android | iOS
Google Toolbar
Chrome Remote Desktop | Android | iOS
Google Languages
If you only know of the Google Translate tool, then you are missing out on the other Google Languages tools that are available. Apart from translation, Google makes it easy to input non-Latin languages such as Japanese, Korean, Chinese and more.
Google Translate | Android | iOS
Google Text-to-Speech | Android
Google Translator Toolkit
Google Image Managers
Whether you want to do professional photo editing, organize your photos more efficiently in the cloud or create 360-degree photo spheres and add 2D & 3D animations for efficient storytelling, these are the handy tools you can use.
Picasa
Picasa Web Albums – Gallery of all your photos ever shared via Google services.
Google Photos | Android | iOS
Snapseed | Android | iOS – Photo-editing software by Google
Google Camera | Android
Google Spotlight Stories | Android | iOS – Mobile film-making software
YouTube
Apart from browsing through and watching videos at YouTube on regular as well as large screens, you can now manage & monitor your YouTube channels right from your Android or iOS devices easily. If the ads annoy you, there is also a service that lets you bypass that for a fee.
YouTube | Android | iOS
YouTube Creator Studio | Android | iOS
YouTube for Google TV | AndroidÂ
YouTube Red – Subscription service for YouTube
Google Public Service
Google being one of the largest organizations around, are in the unique position to connect global communities around the world. With that in mind, here are three services by Google to help reconnect lost friends and family members, donate to noble causes and organizations in need as well as retrieve critical information easily in the time of disasters and crises.
Google Crises Response – Tools for first responders in areas of crises and disasters
Google Person Finder – A service to find friends and loved ones in areas hit by natural disasters.
One Today | Android | iOS – An easy way to donate and support nonprofit causes worldwide.
Google Education
Whether it is classroom management, virtual field trips or other devices & services dedicated for teachers and students, Google provides a nice set of tools and services for education too.
Google for Education – A hub for training, resources, devices and tools primed for education in the 21st century.
Google Classroom | Android | iOS – A tool to organize classes ,distribution of assignments, feedback/grading and class peer communication.
Field Trip | Android |Â iOS – Get local information about hidden spots and
Big Web Quiz for Chromecast | Android | iOS – An ad hoc quiz „show“ that can be setup with the use of a Chromecast, its mobile app and a TV.
Google Play
Although there are thousands of apps on Google Play, there are some flagship apps related to books, music, news and games too. And that’s why we have all of these Google Play store branches.
Google Play Books | Android | Chrome | iOS
Google Play Music | Android | iOS
Google Play Newsstand | Android |Â iOS
Google Play Games |Â Android
Google Products
Apart from software based tools, services and apps, Google also has a plethora of physical products, some more popular than others.
Google Self Driving Car
Google Nexus
Chromebook
Chromebook Pixel
Chromecast | Android | iOS
Google Fiber
Nest
Cardboard | Android
Other Cool Tools By Google
There are a number of products, services and tools that do not fit into any specific category we discussed above so we have listed them here. Every listed item has its own functionality and purpose, do check them out.
3D Warehouse by Google – Contains models for buildings, vehicles and more. Fit for 3D modeling and design application, SketchUp
Google Apps Certifications – Get certified as a specialist for administering and deploying (until Jan 2016 only) Google Apps.
Google Alerts – Set this up to receive alerts on specific keywords.
My Tracks | Android – Fit for health enthusiasts who want to track their trails and treks, and share them.
Google Fit | Android – Track your fitness information. For use in Android Wear, computer or mobile devices.
Interactive Events | Android – Used to locate and find more info about speakers and agendas in Google events.
Google Talkback | Android – Google screen reader
BrailleBack | Android – An accessibility device for use in Android devices.
Google Keyboard |Â Android – Soft keyboard app
Google TV Remote | iOS
Android TV Remote | Android
Majdy ekosystém Applu je hloupější a omezenější než ekosystém MS, Google má ve všem na vrch a dělá to ze všech tří společností nejlépe, ale musím ti dát za pravdu, že Apple to málo služeb a ten jednoduchý funkčně omezenější ekosystém, který Apple má, umí udělat o trochu lépe a spolehlivěji než MS, díky dvoum faktorům, ten první, OSX a iOS je UNIX a UNIXLike, MS jsou hromady nerevidovaného kodu ve kterých se někdy nevyznají ani vývojáři v Redmontu. A ten druhý faktor, že Apple je u svých cloudových služeb zcela odkázaný na techniku a software Google, Apple vše provozuje na serverech Google, proto se nepotýká s některými chybami a výpadky jako služby Microsoftu. Zase co do rozsahu služeb, je na tom ekosystém MS daleko lépe než spojení OSX a iOS… Apple měl tu výhodu, že v podstatě jen kopíroval nápady jiných, a mohl se inspirovat z již hotových služeb a ekosystému Microsoftu, proto neudělal tolik chyb a mohl vlastní kod napsat lépe.
Dokud se hloupější iOS nenaučí alespoň základní funkcionalitu androidu a nevylepší stabilitu, tak nikdy nemůže mít vyšší podíl na trhu, to není náhoda, že tak rychle klesá podíl iOS. S tím okamžikem, kdy Cook nechal vyvíjet iOS v Indie, začal pomalu ekosystém Applu ztrácet převahu v preciznosti zdrojového kodu.
To co dělá Cook, že s každým dalším updatem zpomalí starší zařízení je prostě špatně, proto klesá podíl iOS a těch několik málo cloudových služeb, které Apple hostuje u Google to nezachrání.
Když si pozorně prostuduješ celý seznam služeb a funkcionalit ekosystému Google a pokusíš se hledat alternativu od Apple, tak briskně pochopíš, že převahu Google nemá Tim Cook šanci v přístich letech dohnat.
Ekosystém Apple je primárně určen pro nenáročné uřivatele a laiky, pro matky na mateřské dovolené, možná pro malé živnostníky by mohl být použitelný, ale v enterprise segmentu je ekosytém Apple naprosto k ničemu, nemůže tam najít uplatnění s tak omezenou funkcionalitou, vendor locky a zhrošující se stabilitou systému iOS.
BYOD s Macbooky funguje díky vlastním cloudovým službám korporátu nebo based on Google Apps a Services, to druhé je přesně můj příklad, na práci mám MBP, ale služby Apple prakticky vůbec nemohu využívat vše hostuji u Google a funguji na jejich ekosystému.
Kdybych spoléhal jen na hloupý a omezený ekosystém Applu, stejně bych fakticky musel využívat prostředků Google, jen bych paušál platil Cookovi, na Google mám cloud přecijen levnější. Spolehlivost vyjde na stejno, když Apple hostuje cloud u Google. Google toho prostě umí víc, nabízí širší rozsah služeb a na mobilním Androidu též daleko lepší optimalizaci a stabilitu systému, než by dokázal nabídnout Cook na iOS. iPad mám spíš na soukromé účely a do auta s OSM mapami jako navigaci, na práci by použitelný nebyl, je to zařízení určené ke konzumaci obsahu.
oooooh myyyy gooood :D …to je jediné čo ma napíšem, vlastne nie, napšíem ešte čosi, no moc toho nebude, nakoľko vidím, že s tebou nieje reč…
Tak za prvé, to čo trepeš o bash-i je pekná sprostosť a ak ho MS vie, tak to trvalo, navyše je jasné prečo ho vie, keďže to má OS X/macOS.
Za druhé Apple od MS našťatie nič okopírovať nemusel, pozri sa na windows 10 a povedz mi, ktože to mal notifikačné centrum už pred rokmi na počítači? A čo to zobrazovanie všetkých otvorených okien v štýle mission control? Ďalej notifikácie/ rovnaký vzhľad chatovacej appky (skype), možnosť posielať a prijímať sms, podpora pre gestá na touchpadoch, rovnaký vzhľad storu a ďalších, free upgrady, atď atď…
Za tretie, keby chcem nájdem kopec primitívnych vecí, ktoré ten ich kopirák nedokáže napriek tomu, ako sa snažia, ale spomeniem len otváranie PDF, práca s fontami a farebným profilom, jadro systému založené na grafike, ktorá je náchylná na pády, ich formát disku, náchylný na fragmentáciu, príkazový riadok je vtip, násilné updaty, každé dva týždňe, a to, že systém si robí doslova čo chce a kedy chce, odosiela desiatky megabajtov len tak z ničoho nič a nejde s tým nič robiť, pretože softvér sa ajtak po čase obnoví, čo pre niekoho môže byť nežiadúce, ktovie kde všade tie dáta idú, keďže je overené, že nie len na servery microsoftu… a tak ďalej by šlo pokračovať…
Za štvrté, slovo ekosystém, môžem kľudne povedať, že v tejto oblasti definoval Apple a znamená to to, ako zariadenia jednej značky/firmy, medzi sebou dokážu fungovať, nie o tom, ako fungujú zariadenia ostatných výrobcov na systéme inej značky, WTF? veď to ani nemá logiku a to už nieje ekosystém.
Za piate vymenoval si tu všetko čo patrí pod Google, nezabudol si vypísať ani to čo google nevytvoril len kúpil, ale fajn, neriešim, tie položky s ekosystémom nemajú nič spoločné, sú to len sprosté služby, ktoré poskytuje spoločnosť, ktorá primárne vyvíja služby a softvér, tiež nebudem vymenuvávať všetko čo robí Apple a počítať do ekosystému ich hardvér…
Za šieste, prestaň sa strápňovať, tvoje reakcie na moje komentáre sú mimo ne a ako som už písal, správaš sa ako bot s ktorým nieje reč…
1) Co trepem o bashi je holý fakt a nic na tom nemění ani implementace ve Windows 10 v podání MS
2)
„Za druhé Apple od MS našťatie nič okopírovať nemusel, pozri sa na windows 10 a povedz mi, ktože to mal notifikačné centrum už pred rokmi na počítači? A čo to zobrazovanie všetkých otvorených okien v štýle mission control? Ďalej notifikácie/ rovnaký vzhľad chatovacej appky (skype), možnosť posielať a prijímať sms, podpora pre gestá na touchpadoch, rovnaký vzhľad storu a ďalších, free upgrady, atď atď…“
Apple okopíroval od MS celé okenní rozhraní, resp. okopíroval ho Jobs ve svém Nextstepu, který pak sloužil jako předobraz dnešního OS X, ale tomu ty vůbec nerozumíš, protože jsi tou dobou byl v plenkách a tahal kačera Donalda.
Měl jsem jeden z prvních iMac v ČR v době, kdy tu jsi vůbec netušil, že spoločnosť Apple existuje.
Za další notifikační centrum, mission control a další funkčně shodné vychytávky nabízel Linux dávno před OS X, takže pokud tyto funkce od někoho okopíroval MS a Apple, tak to byl svobodný Open Source Software pod GNU licencí.
Free update v podobě service pack a per partes menších update měly Widle již v době NT4.0 pravděpodobně ještě dříve… v té době se akorát ještě nedistribuovaly tolik přes centrální update center, ale v podobě download iso, úplně stejně jako to dělal tou dobou Jobs. Pak ještě přes diskety, později CD/DVD a flash. Opět pokud tohle MS a Apple od někoho okopíroval, tak to byl Linux a jeho systém balíčků pod licencí GNU.
„Za štvrté, slovo ekosystém, môžem kľudne povedať, že v tejto oblasti definoval Apple a znamená to to, ako zariadenia jednej značky/firmy, medzi sebou dokážu fungovať, nie o tom, ako fungujú zariadenia ostatných výrobcov na systéme inej značky, WTF? veď to ani nemá logiku a to už nieje ekosystém.“ OMG to je hlod, jak něco tak hloupého můžeš vůbec napsat?
Ekosystem je pojem původem z biologie a definovaný byl dávno před Jobsem, stačilo by použít vyhledávač:
„ekosystém definuje jako „funkční soustavu živých a neživých složek životního prostředí, jež jsou navzájem spojeny výměnou látek, tokem energie a předáváním informací a které se vzájemně ovlivňují a vyvíjejí v určitém prostoru a čase.“
„znamená to to, ako zariadenia jednej značky/firmy, medzi sebou dokážu fungovať, nie o tom, ako fungujú zariadenia ostatných výrobcov na systéme inej značky,“
Tohle je superhlod roku, ecosystem Google má výhodu především v tom, že je multiplatform based a funguje i na konkurenčních platformách, jistěže nenabízí všechny vychytávky jako ve spojení Android/ChromeOS, ovšem bez funkcí ecosystemu Google byl můj iPad je hloupá čtečka webu s možností camera roll do iCloud, který stejně Cook nechává hostovat na platformě Google.
I kdybych porovnával čistě funkcionality ecosystemu ChromeOS+Android vs OS X + iOS, tak Apple je v tomhle nesmírně pozadu, ten náskok, který se podařilo Googlu vytvořit se pravděpodobně Apple nikdy dohnat nepovede, zvlášť když podíl iOS i OS X na trhu vytrvale klesá a Android + ChromeOS na všech důležitých trzích rostou. I to vypovídá o kvalitách ecosystem Google.
„nezabudol si vypísať ani to čo google nevytvoril len kúpil, ale fajn, neriešim“
Majdy tak hloupoučký přece nejsi, všechno, co Apple sám nevymyslel, v podstatě nic, protože většina nových funkcí iOS za posledních pět let je vždy s několikaletým zpožděním okopírovaný, tvým jazykem „sproste vykradnuté“ od Google a Androidu nebo ChromeOS.
Podle tebe je snad duální fotoaparát na iPhone 7 Plus špatný jenom proto, že ho vyvinula firma Linx, kterou koupil před pár lety Apple? A funkce jsou jak ty s oblibou říkáš „sproste vykradnuté“ od HTC.
Vážně uvažuješ tak hloupoučce jako malý trouba, kterému se sesypaly bábovičky, když zjistil, že ekosystem Google je mnohem stabilnější a lépe optimalizovaný i propracovaný do posledního detailu narozdíl od skomírajícího iOS, který sice občas nějakou vykradenou funkci přidá, ale málokdy funkční, typicky AirDrop nefunguje mnoha uživatelům ani dnes, dokonce ani po tolika letech ho Apple nedokázal odladit, optimalizovat a vychytat chyby.
Live Photos, 3rd party klávesnice, duální fotoaparát, Bokeh, fingerprint sensor, optická stabilizace, slowmotion videa, Force Touch, to vše jsou tvým způsobem vyjadřování „sproste vykradnuté“ funkce… to jsi vážné hloupoučký, uvědom si, že první verze iOS neuměla ani instalovat aplikace třetích stran, to bylo běžné na WM již v roce 2002.
Apple přidává a implementuje nové funkce do iOS vždy s mnohaletým zpožděním oproti konkurenci, ty bys řekl, že Apple ty funkce sprostě krade, a ani přesto je nedokáže implementovat tak, aby fungovaly bezchybně…
Podívej se jak moc klesla stabilita iOS v posledních letech, aplikace na iOS padají jako hrušky, Google je mnohem lépe optimalizovaný a stabilnější, proto mu roste podíl a iOS klesá vysokým tempem.
Všichni uživatelé, kteří používají iPhone na něco víc než sms, volání a Facebook, to zaznamenali, proto se loni v USA prodalo více Samsungů S7 než všech iPhonů 6S dohromady, přitom byl S7 na trhu o půl roku později… i ten TouchWiz dnes nabízí mnohem více než iOS, navíc je narozdíl od iPhone stabilní a velmi dobře optimalizovaný.
Vývoj jenž Applu utekl nelze tak snadno dohnat, zvlášť když podíl iOS rapidně klesá. To by musel příští iPhone ukázat světu něco revolučního. Degradací jack konektoru na sprostou redukci se 4.5db dynamickým útlumem to nebude.
HD 750p panel v roce 2016 to také není, s tím se dnes již nespokojí ani ti nejméně nároční uživatelé, kteří kupují iPhony ze zvyku, proč myslíš, že je letos vyšší poptávka po Plus modelu s FullHD panelem z nižší střední třídy jako má Lenovo A7010 za 5500,-
A že je HD panel v iPhone 7 nejlepší ze všech lcd panelů s HD rozlišením k ničemu není, když se tento druh lcd panelů osazuje výhradně do nejlevnějších telefonů v ceně kolem $60.
Ty nejlepší panely jsou dnes s AMOLED technologií, a Apple o ně u Samsungu a LG žebrá již několik let, ovšem Samsung tak skvělou konkurenční výhodu nechce přenechat dříve než v roce 2018, jediný komu pustil Samsung své nejlepší panely byl Priv pro Blackberry, a to jen v omezených množstvích.
iPhone dnes nekraluje v ničem, možná jen v jediné skupině, a to mezi telefony s nejhorším poměrem ceny, kvality s nejnižší vydrží na baterii a nejhoršími displeji ve své třídě $650+ telefonů.
Majdys tip by bylo pro tebe, kurz základy počítačové gramotnosti s temou ekosystem Google:
GOOGLE, PRODUKTY A SLUŽBY (EKOSYSTÉM GOOGLE)
Základy počítačové gramotnosti
Čas11.05.2016
od 09:00 am do 01:00
Přidat událost do kalendáře
 vKalendář (Windows, Linux)
 iCal (Mac OS X)
Místo konání:
Krajská knihovna Karlovy Vary, Závodní 378/84 – Karlovarský kraj
(Počítačová učebna 9:00 – 13:00)
Práce v prostředí ekosystému Google
Absolvent kurzu by měl být schopen:
Umět správně používat pravidla vyhledávání (fulltext, obrázky, mapy) Pracovat v prostředí Google Chrome, umět základní nastavení vyhledávačeVyužívat a umět pracovat se službami Google (Gmail, Fotky, Kalendář, Google mapy, Obchod Play, Zprávy, Překladač, YouTube, Earth, Cloud Print, Sketchup, Scholar a další) Pracovat s Google Disk (vytváření, sdílení dat)
Projekt VISK 2 je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.
Typ akce: Základy počítačové gramotnosti
Další článek pojednává o tom, že Google vytváří na iOS vlastní ekosystem…
Google vyvíjí pro iOS několik stěžejních aplikací – Gmail, Chrome, Google Maps, YouTube, Google+ a nově Google Now. A pomalu si z nich začíná na cizí platformě vytvářet svůj malý ekosystém, tedy řetězec mezi sebou spolupracujících aplikací. Google se evidentně snaží nabourat omezené pořádky v iOS, kde jsou výchozí aplikace ty od Applu a konkurence je vždy až ta druhá. Tento fakt nezmění svou velikostí ani Google. Se svým Chromem bojuje proti neotřesitelné jedničce Safari, Gmail zase útočí na Mail.app a Google Maps již také nejsou výchozí aplikací.
Google vypustil nové API, OpenInChromeController, které vývojářům umožňuje otevírat odkazy z jejich aplikace v Google Chrome namísto výchozího Safari. Zároveň OpenInChromeController nabízí možnost přidání tlačítka zpět, které vás z Chrome jediným klepnutím přesune zpět do původní aplikace, a volbu, zda otevírat odkaz v novém okně.
Google tyto možnosti implementoval do svého e-mailového Gmail pro iOS, který nyní neotevírá webové odkazy, data o poloze a odkazy na YouTube ve výchozích aplikacích, ale přímo v „googlích“ alternativách, tedy v Chrome, Google Maps a YouTube. Společně s neustálým vylepšováním populárního prohlížeče Chrome je zřejmé, že Googlu současná pozice na iOS nestačí a nejraději by zaútočil přímo na aplikace Applu.
Source: Appleinsider a Jablickar
Jak vidíš tvoje chápání pojmu ekosystem je zcela mylné a není v souladu s realitou dneška.
Na superuser botka com definují ekosystem úplně stejným způsobem jako já tj. cross platform, a jak ti samotnému muselo dojít, Apple v tomto směru nemůže Google vůbec konkurovat a Microsoftu také ne, určitě ne v případě, že mu dlouhodobě klesá podíl na trhu a aplikace pro ostatní platformy s výjimkou Music a několika málo dalších vpodstatě nevyvíjí.
Ekosystem Google podle všech veřejně dostupných definicí tvoří především služby, jejichž naprostá většina je dostupná na všech platformách, a to díky cloudovému zaměření ekosystemu společnosti Google, na mnoha webech je přímo exaktně uvedeno „cloud ecosystem“.
Sám vidíš jakou hloupost jsi dokázal vyplodit:
„Za štvrté, slovo ekosystém, môžem kľudne povedať, že v tejto oblasti definoval Apple a znamená to to, ako zariadenia jednej značky/firmy, medzi sebou dokážu fungovať, nie o tom, ako fungujú zariadenia ostatných výrobcov na systéme inej značky, WTF? veď to ani nemá logiku a to už nieje ekosystém.
Za piate vymenoval si tu všetko čo patrí pod Google, nezabudol si vypísať ani to čo google nevytvoril len kúpil, ale fajn, neriešim, tie položky s ekosystémom nemajú nič spoločné, sú to len sprosté služby, ktoré poskytuje spoločnosť, ktorá primárne vyvíja služby a softvér, tiež nebudem vymenuvávať všetko čo robí Apple a počítať do ekosystému ich hardvér…“
Takže hej pánko právě cross platform ekosystem based on Google services je nejrozšířenější a nejvyspělejší ekosystem planety a tvoje omezené a zcela mylné chápání pojmu ekosystem na tom nic nezmění.
Ty tvoje sproste služby tvoří ucelený ekosystem Googlu, tak jako aplikace a služby Apple, které hostuje na serverech Google tvoří cloudový základ pro značně omezenější ekosystem Apple, který je právě díky svému omezení čistě v rámci platforem iOS a OS X značně pozadu za ekosystemem konkurence a máš stoprocentní pravdu v tom, že z globálního hlediska je propracovanější a vyspělejší i ekosystem Microsoftu oproti omezenějšímu a jednoduššímu singleplatform ekosystemu iOS a OS X.
Ze zacatku jsem si rikal „dobre a objektivni srovnani“… ale pak zacaly ty slinty o HD displeji, ovcich a lidech co nerozumi mobilum… V tu chvili mi doslo, ze to pise clovek, kterej vubec ale vubec nevi.. Smutne…
Planujem si ist kupit iphone 7plus od m:zonu …Myslite ze je lepsie este pockat a potom si ho radsej kúpit osobne, alebo ho objednat??
Odporucam objednat. Caka sa tak 1 – 3 tyzdne. Momentalne nemaju 7plus ani na jednej predajni (7 sa nejake najdu), co naskladnia to hned aj odide (vacsinou tym co maju objednane), chalan v predajni v BA (Aupark) spominal, ze ak im aj nejaku kusok zostal – tak sa tak do hodiny predal.
Recenze fajn. Jen by autor nemusel nazývat ostatní idioty. iPhone 7 plus mam a na to ze sebou musíte neustále nosit redukci si asi zvyknete, ale to ze nemůžete zároveň nabijet a poslouchat nebo po připojení v autě slyšite místo hudby chrceni neni úplně to co očekáváte od nejnovější technologie. Resenim je tedy začít používat bezdrátová příslušenství což je také to o co Applu jde. Uvidime zda se jim podaří udělat z toho standard.
Zatim me jejich AirPods nepřesvědčili.
S rychlejším nabíjením pomůže 12W adaptér dodávány k iPadum. – Klidne by je Apple mohl dávat i k novým iPhonum, myslim ze krabice ma jeste nejaky ten nevyužitý prostor :)
Co se tyče technologii, všichni bychom asi uvítali nejaky objev na poli baterií, s nima ten vývoj dlouho stagnuje.
Tak doufejme ze se brzy objeví mini baterie s kapacitou 10000 mAh.
BostonRS: Vdaka za info…pôvodne som plánoval počkať a kúpit si ho osobne, ale z to čo píšeš by som sa ho len tak skoro nedočkal…
„Upřímně, ten kdo si stěžoval na chybějící konektor je idiot…“
Můžes mi Romane vysvětlit, proč nazýváš lidi, kterým chybí Jack konektor, idioty? Mně naopak Jack konektor chybí. Především při podvečerních cestách domů, kde je baterie na minimum a jsem nucen připojit k externí nabíječce. Ale pokud máš konstruktivní vysvětlení, proč máš nutkání nazvat tyto lidi idioty, sem s tím. (Pokud jsem špatně pochopil tvou myšlenku, dodatečně se omlouvám ;))
Horší je pokles 4.5db nebo kolik to naměřili Němci na přibalené redukci… nejlepší je asi pořídit si namísto redukce od Apple BT receiver s 3.5mm jack konektorem Sony SBH52 nebo SBH54 oba umí SBC kodek, jenž je iPhonem podporován, pak je podobný od Samsungu, který funguje na AptX a k iPhone se nehodí.
Dobrý den, jako dlouhodobý čtenář LSA musím konečně říct, že občasné chování pana Zavřela je dle mého neprofesiální,čtu článek jsem nadšen baví mě a najednou si občas přečtu,že lidé, který maj jiný názor než pan Zavřel jsou idioti tak ze mě nadšení hodně odpadne.Chápu že jste šéf a opravdu máte super web a něco už jste dokázal,ale trošku slušnosti by občas neuškodilo.
Dovolim si zareagovat na tvrdenie o nemennom dizajne, to proste nie je pravda. Ako Roman napisal, ze prvykrat sa dizajn nemenil.
Spomenme si na iPhone 5 ktory vyzeral spredu ako 4/4s len bol vyssi, zozadu mal tiez sklo len tam bol uz aj ten hlinik, vtedy sa aj Jony Ive vyjadril, ze mobil redizajnovali a ten dizajn pokracoval az do 5s a teraz SE.
Je fakt ze, pokial nedaju zahnuty displej ci tensie ramceky tak velmi niet co zmenit. Ked je obly tak ludia nadavaju, ze je ako 6 a ked by bol hranaty tak by zas vraveli: ved to vyzera ako 5ka. Ludom proste nevyhovies.
Podla mna Plus nema vyznam aspon nie teraz, efekt rozostrenia sa da spravit za 1€ cez apku After focus a ten opticky zoom ma dost velky sum lebo plusko priblizuje cez clonu f2.8 ktoru sme mali na iPhone 4.
Jedine dovody pre plus su baterka a 1080p.
Výkladový slovník k marketingovým bludům Cooka pro normální lidi:
odvaha = chamtivost;
vydařená evoluce = přešlapování na místě;
vada na kráse = plivnutí do tváře spotřebitele;
špičkový fotoaparát = průměrný fotoaparát nižší střední třídy;
voděodolnost se stupněm krytí IP67 = může se bez záruky trochu namočit;
skvělé vlastnosti a barevné podání displeje = stále dobrý leč zastaralý displej s rozlišením z roku 2010;
stereo reproduktory = dva reproduktory neprodukující stereo efekt;
design ***** = černý obdélník s vystouplou optikou fotoaparátu.
nitro.doubt = dement neboli blb.
stručne povedané, nitro je kok**.
Když už tak kok*tko :) Co ty Jaro dáš ještě Cookovi šanci, půjdeš do nové 7 nebo 7 Plus?
Já bych počkal až na příští model, Ska byly vždycky propracovanější, ale ani příští iPhone nebude mít tak kvalitní displej jako loňská S7 Edge a výdrž na baterii žádný z nových iPhonů taky nepředčí S7 Edge. Zrovna včera jsem koukal na první srovnání na YT a S7 Edge má pořád lepší výdrž než 7 Plus… hlavně se mi nelíbí displeje iPhonů a absence Qi nabíjení a jack konektoru. S7 má taky 24bit DAC v tom vidím další výhodu. Nicméně Matte Black je fakt pěkná barva a iPhone 7 Plus je hodně bytelný pevný přístroj.
Zabil :D Nemyslel jsem to ňák zle,jen jsem chtel svobodne rict svuj nazor :D A mohl by jste zabanovat nitra,jeho kecy uz asi nikoho nezajimaji a dle meho si pousti do zily infusy samsung spermatu
Byl jsem si vzít 7plus do ruky a ta odezva haptiky je děs.Vibrují celá ta záda z tenounkýho plechu,přesněji dolní polovina zad.Pocit z toho je,že jde o levný výrobek.Je to dost rozdíl proti např. Apple Watch,kde je haptika v klidu.
Jinak telefon hezkej,nicméně počkám na další model…
Pavle mel si to nastaveny na jednicku? Tam je to uplne v klidu. Trojka klepe celej spodek.
tak Nitro má částečně pravdu , vzhledem k síle APPLu ( peníze na vývoj , atd ) by mohl dnešní iPhone vypadat o dost lépe . Politika plánovaného zastarávání je u Applu do nebe volající , avšak není cíl zařízení poškodit v životnosti , spíš ale tlaku na zisk akcionářů . iPhone je na svou dobu a velikosti společnosti zoufale zastaralé zařízení , navíc s cenovkou tak 2x dražší než kam patří . Ale co Nitro nevidí je ten trumf v podobě systému iOS a celkového ekosystému . Nedokážu pochopit proč Google ponechává ty katastrofální úpravy svého OS . Každý výrobce , stejný operační systém a pokaždé nejenom jinak vypadá UI ,ale i jinak funguje/nefunguje . Vrcholem toho co se nepovedlo na Androidu že jsou aplikace , které na různých zařízeních stejné verze Android systému různě fungují/nefungují … a takhle to vidím já . HD na iPhone 6s co mám mě bohatě stačí , nepotřebuji vědět sto způsobů jak si upravit UI a opravit problém , chci zařízení používat .
Jak to tu čtu jsem rád, že má člověk možnost výběru a že může vyjádřit svůj názor, ale někteří jedinci opravdu perlí. Nejvíce se mi líbí jak jsou pod jablečnými produkty stále obhajovány zázvorové, čokoládové a jiné cukernaté produkty.
Naštěstí rozumný člověk ví po čem se kazí zuby a jablka to rozhodně nejsou. To nedostatek cukru vyvolává zvýšenou agresivitu a sníženou funkci mozku.
A jak někde psal kolega Jarda, přece jenom má s tou vodou má pravdu. S pivem se nedá pořád žíti, natož říditi.
Reaguji na příspěvky uživatele nitro.doubt, ale mluvím ke všem.
Především je nutno si uvědomit, co Apple představuje. Není to o parametrech. Tohle není soutěž. Apple je životní styl. Je to o kráse, pohodlí, funkčnosti a status symbolu.
Býval jsem jako vy. Zkoumal jsem parametry, nemohl jsem usnout s pocitem, že mám horší mobil, atd. Pak jsem si pořídil Apple. Chtěl jsem pochopit, co na něm ostatní vidí. Od doby co používám Apple jiné telefony proste neřeším. A celkem se mi ulevilo. Neřeším co má kdo za telefon. Jsem naprosto spokojen.
Záleží na každém co se mu líbí. Všem přeji, aby se jim značka, která se jim líbí, líbila i za několik let. Aby se našli.
Pokud jde o ceny za Apple zařízení: je mi to jedno. Od doby kdy používám Apple, dělám lépe to, k čemu je telefon určen… komunikuji. Dělám business. A v businessu (v každém) záleží na pochopení člověka, na porozumění a přátelském férovém přístupu. Chci říct že tím, že se nesoustředím na telefon (díky Applu), soustředím se na lidi. Na jejich emoce a potřeby. A takovou změnu přístupu je těžké ohodnotit penězi.
Utrácím za Apple trochu více, než bych utrácel za jiná zařízení… Ale utrácím za něco, co používám intenzivně po celý den. Přijde mi například zbytečné utrácet za auto. Trčím v zácpě bez ohledu na značku, cenu a výkon vozidla. Mám stejný problém s parkováním bez ohledu na značku, cenu a výkon vozidla. Navíc auto používám pouze na přepravu. V autě mě vidí jen sousedi. Auto používám jen zlomek času proti telefonu. A žádné normální auto přitom není cenově ani trochu blízko cenám za Apple zařízení. Proč za auto neváhá spousta lidí utratit 300.000 Kč (zcela průměrné auto), ale desetina za telefon (nadprůměrný nebo špičkový) je tolik děsí? Proč lidé neváhají utrácet tisíce za velké nákupy potravin ve velkých řetězcích, které nacpou do obrovských lednic, i když to nepotřebují, ale o 30% dražší jogurt ve večerce způsobuje rozčarování? Lidé stále tloustnou a pak utrácí ještě více za cvičení a diety. Přitom je to tak jednoduché. Stačí mít stejný nebo nižší kalorický příjem než výdej. Proč chtějí lidé tankovat do aut benzin o korunu levnější, ale přitom podnikají cesty autem buď zbytečně nebo chaoticky bez plánu?
Iracionalita je všude kolem nás. Stejně jako nerovnováha, nespokojenost a všeobecný zbytečný stres. Zkuste se položit více do pohody a zkuste být k sobě ohleduplnější. Třeba mě k tomu pomohl Apple.
Mimochodem na zahraničních fórech se téměř nesetkávám s takovým chováním jako na českých fórech všech zaměření. Proč tolik útoků, urážek, tolik projevování ega? Buďte vecní, racionální a tolerantní. Emotivní můžete být třeba v dramatickém kroužku nebo před šéfem, který vám sebral prémie. A ještě jeden tip: když budete chtít být emotivní, zamyslete se nejdřív, proč se vám to děje. Můžete se tak stát lepším.
Chtěl bych se jen zmínit o požívání termínu „zoom“.Tento termín se primárně používal pro objektivy s proměnnou ohniskovou vzdáleností.(též termín „transfokátor“). Šlo vždy o o jeden objektiv, kde se dala změnit plynule ohnisková vzdálenost. U kamer se tento efekt používá při natáčení, top znamená efekt přiblížení vidíme přímo v natočeném záběru. u Fotoaparátů nahrazuje transfokátor řadu objektivů c pevným ohniskem.(ovšem s poněkud horšími optickými vlastnostmi). Proto používat termín „zoom“ u mobilních telefonů, které obsahují dva nebo více objektivů je poněkud zavádějící. Nejde o objektiv s plynule měnitelným ohniskem, ale o dva samostatné objektivy s pevnými ohnisky.
Tak horsi hov.a sem nikde nikdy necetl….jen jedna vec..rok pouzivejte ios a rok android. Pak pochopite proc ios…