Vůbec poprvé se objevil Geekbech test iPhone 7 na internetu 9. 8. 2016 a informovali jsme vás o něm v článku:Na web unikl první benchmark iPhonu 7 s procesorem A10. Dnes se objevil další test, který je zajímavý zejména tím, že v něm iPhone 7 dosahuje o něco menších výsledků, než v původním testu. V původním testu měl iPhone při single-core procesech výsledek 3548 bodů a při multi-core procesech výsledek dokonce 6430 bodů. Nový test však ukazuje při single procesech výsledek o něco menší a to 3379 bodů a při multi-core dokonce „jen“ 5495 bodů, což je o téměř tisíc bodů méně, než ukazoval původní test.
I kdyby však iPhone 7 skutečně patřily výsledky z dnešního testu, nijak to nesnižuje jeho neuvěřitelný výkon. iPhone 7 totiž podle testu dosáhl skóre 3379 bodů, přičemž pro srovnání Galaxy Note 7 dosáhl pouze 2067 bodů při testech phonearena.com. Co se týká výsleduků při využití všech jader procesoru pak dosáhl iPhone 7 skóre 5495 bodů, přičemž pro porovnání jeho předchůdce iPhone 6s dosáhl v testech phonearena.com „pouze“ 4404 bodů. Zda se tedy, že co se výkonu týká, nebude na tom iPhone 7 vůbec špatně.
Samozřejmě nesmíme zapomínat na to, že není možné ověřit pravost testů, i když ten dnešní vypadá již skutečně velmi věrohodně. Taktéž nám ukazuje, že iPhone 7 bude disponovat pouze 2GB operační paměti, přičemž se hojně spekulovalo o tom, že jej Apple nakonec vybaví přece jen na dnenší dobu trochu přívětivějšími 3GB, ale to se alespoň podle informací z Geekbech testu nestalo a tak budeme muset vyžít se 2GB.
*Zdroj: mydrivers.com
konečne víme? víme už 3 mesiace :D
hm tak to se dalo čekat že parametry zůstanou jako u 6s..apple s timhle nikdy nechvátá a to je celkem chyba 3GB ram má už i kde jakej telefon s tim tupým androidem do 4000 i míň ..tady bude jen lehce zvětšený takt procesoru nic víc
„tady bude jen lehce zvětšený takt procesoru nic víc“
To ľahké zvýšenie taktu povedie k viac ako 35% nárastu jednojadrového výkonu v porovnaní so 6S, to sa ti zdá jemné? :D
Mimochodom, takt sa zvýšil „len“ o 30% (podľa včerajšej novinky) takže zvyšných 5% bude vďaka vylepšeniam architektúry.
A ešte je otázka, akú to bude mať grafiku. Vôbec by som nebol proti, ak by tam dali rovno GT8xxx.
Jestli je to pravda, tak to není žádný posun, MultiCore na úrovni Kirinu v Huawei P9 nebo Snapdragon820, akorát GPU bude mít Apple A10 a Snap820 výkonnější než Huawei. P9 nabízí dual cameru s marketingovým oblbovátkem LEICA. U nás na to moc lidí neslyší, LEICA jako značka fotoaparátů zde není rozšířená, většina z modelů Leica nabízených na našem trhu jsou přebrandovaný Panasonic s Leica firmwarem, ovšem na západ od nás je Leica hodně oblíbená a jejich střední řada fotoaparátů se prodává za ceny kolem 4000€ jako švestky na krámě. Redmi Pro má taky dual cameru řešenou podobně jako LG G5, ale s lepším softwarem, kterej z toho činí použitelnější fotomobil, oproti ostatním přístrojům s dvěma senzory. Když vynechám první vlaštovku EVO 3D, tak dual cameru na způsob marketingové Leica v P9 měl už Honor 6 Plus.
Těšil jsem se na těch 6430 bodů z rumored Geekbench A10. To by alespoň srovnalo trochu výkon s Exynosem8890 a oni představí A10 výkonem na úrovni čínského MTK Helio X20, lepší GPU je dobrá pro někoho, kdo hraje hry. Současný Helio X25 bude při face to face srovnání o dost rychlejší než Apple A10, podobně jako Snapdragon 810v2 v Nexus6P beatnul iPhone 6S Plus v 95% všech user experience srovnání, i když papírově byl podle benchmarku o trochu slabší než Apple A9 v iPhone 6S.
SingleCore výkon je jenom papírová hodnota na user experience nemá prakticky žádný vliv.
RAM dává Apple úmyslně nízkou kapacitu, stejně jako 6 a 6 Plus měly jen 1GB a s poslední verzí iOS už není především Plus model použitelný. Jde jenom o to donutit zákazníky, aby si museli po každé druhé verzi iOS koupit nový model… politika plánovaného zastarávání. http://goo.gl/O27wUk
Stejně jako to, že 6tkovým modelům odchází displeje dva roky po uvedení na trh…
To samý absence jack konektoru má jediný cíl, podpořit prodeje sluchátek Beats, jelikož iOS nepodporuje AptX. V nákladové položce je průměrný 16bit/44kHz DAC při rozsahu produkce Apple o dost vyšší zisk než kdyby osadili kvalitní 32bit HiFi DAC nebo alespoň 24bit/192kHz jako Samsung a Sony, i když k tomu přiloží redukci, tak jack je jack.
androidi telefony maj vetsi ram proto, ze ty aplikace bezej porad na pozadi.. kdezto u applu ne.. tak neni potrbea tak velka.. vetsi by mela smysl pokud by umel split screen, coz by mohlo bejt u pluska.. u obyc to smysl na malym lcd nema ..
nitro : zabúdaš na jednu úplne najdoležitejšiu vec. 5400 multicore na iphone je niekde úplne inde nez 6400 multicore na nejakom androide. Si snad nevidel porovnania rychlosti otvarania aplikacii a z multitaskingu ? 5400 multicore je tak o 50 percent rychlejsie nez nejake 6400 multicore na huaweii/samsungu.
Paralelné úlohy sa väčšinou dajú offloadnúť na GPU alebo DSP (teda pokiaľ tam je dosť rýchly interconnect alebo zdieľaná pamäť čo v SOC zvyčajne býva). Tým ostanú na procesore len neparalelizovateľné úlohy, ktorých na mobile bude málokedy viac ako 2. Mohol by nám nejaký low-level ios developer poveať do akej miery sa to používa? (ja len viem že OpenCL tam funguje).
Tým by bol viacjadrový výkon v mobile úplne irelevantný, teda ak by ste tam nechceli grabovať hudbu, prezerať net a pritom nejaké video a k tomu mať zapnuté nejaké hry.
nitro.doubt : prijdes mi jen jako ctenar.. na youtube mas stovky videi, kde iphone poradi androidi telefony s prehledem i na mnohem slabsim HW..
s jackem nemam problem a vetsina lidi ho taky mit nebude, protoze 90% vsech iphonu bud nepozivaji sluchatka vubec nebo ty co sou v baleni, protoze proste na beznej poslech hrajou dobre..
zatim jen apple vi na co a jak dve cocky vyuzije, takze si nemyslim ze bys to mohl vedet ty.. notabene kdyz kazdej vyrobce je vyuziva jinak =P
leon: „zabúdaš na jednu úplne najdoležitejšiu vec. 5400 multicore na iphone je niekde úplne inde nez 6400 multicore na nejakom androide. Si snad nevidel porovnania rychlosti otvarania aplikacii a z multitaskingu ?“
Nezabudam, záleží jen na optimalizaci, SingleCore je v dnešní době mýtus, nic jiného, to si jen hloupě nalhávají ovečky, které rádi sledují papírové parametry a honí si triko v benchmarcích. MultiCore má doopravdy význam, záleží ještě na rozlišení displeje a optimalizaci systému.
Benchmarky se provádí offscreen. U benchmarku, který poměřuje výkon zařízení, nemá rozlišení displeje na výsledek žádný vliv. Z porovnání lze vyloučit AnTuTu, které s každým druhým vydáním mění metodiku a jednotlivá srovnání nejsou moc relevantní. Viz help guide AnTuTu http://i.imgur.com/i7J4LFO.jpg
Pro multiplatformní srovnání je vhodný benchmark GeekBench3, minimální vliv na výsledky má rychlost vnitřního úložiště, proto je to velmi dobrý způsob jak porovnat výkon SoC. Rychlost vnitřního úložiště je dnes u všech telefonů dostatečná, i nejlevnější telefony s eMMc mají až180MB/s read a 150MB/s write.
„5400 multicore je tak o 50 percent rychlejsie nez nejake 6400 multicore na huaweii/samsungu.“
To co jsi řekl je samozřejmě úplná hovadina, ten MultiCore výkon je u všech SoC přesně takový, jaký ho změří dostupný bench. Vliv optimalizace a rozlišení na user experience tady samozřejmě je a ne malý. Tím, že iPhone obecně používá zastaralejší displeje s nízkým rozlišením mají především nižší řady SE a 6S určitou virtuální výhodu. Naopak vyšší řady androidů s QHD panelem musí být lépe optimalizované než iPhony ve vztahu k výkonu SoC.
To je ten příklad dobré optimalizace čistého Androidu. Nexus6P je v 95% všech činností rychlejší než 6S Plus, přestože Nexus má méně výkonný SoC a 1.5 násobně vyšší rozlišení displeje než o dost hůř optimalizovaný 6S Plus s iOS9.3.
https://goo.gl/UdzNzn
Nexus 6P má QHD rozlišení 3 686 400 pixelů, iPhone 6S Plus 2 073 600 pixelů.
Naproti tomu Samsung S7 s výkonnějším SoC a QHD panelem je při real user experience pomalejší než o třetinu méně výkonný Nexus se stejnou hodnotou rozlišení, že je pomalejší než iPhone 6S Plus, který počítá mnohonásobně méně náročné rendery obrazu není zas tak divné, má sice horší optimalizaci než Nexus, ale ve srovnání s iPhonem to není nijak dramatický rozdíl při běžné činnosti, rozdíl poznají hlavně hráči her, kde iPhone těží z násobně horšího displeje než má Samsung.
Jak si potom vede lowend Honor 5X s FullHD panelem a 2GB RAM, který má v GeekBench 2968 s tím „perfektně“ sladěným hardware a software v podobně iPhone 6S Plus, také FullHD a 2GB s naměřeno hodnotou GeekBench 4430?
Honor 5X v Mifomobilu 5499,- Kč
iPhone 6S Plus v iStyle 27 590,- Kč
Je iPhone 6S Plus pětinásovně rychlejší, když stojí pětkrát víc než Honor 5X?
Ne, je rychlejší o 5sekund, navíc jenom ve hře. http://goo.gl/tJyeQ0
A to je Honor5X hrubým výkonem o dost slabší než 6S Plus, optimalizace iOS9 je na zoufalé úrovni oproti konkurenci. Tady na tom je znát, že rozdíl mezi optimalizaci Huawei/Honor vs iPhone je mnohem lepší u čistokrevných číňanů.
Ios ma jednoznačne lepšie zvládnutu optimalizáciu system vs aplikácie. je to tým že apple ma zopár mobilných zariadení a android je na „milion“ mobiloch tabletoch atď. A dalšia vec vývojári sa sustreďujú a optimalizujú svoje výtvory radšej na ios ako na android. Prečo ?
Pretože zhruba ios = 10% pirátenia a 90% zisk a android = 90% pirátenia a 10% zisk z aplikácii.
Ziskovost AppStore je násobně lepší než u placených appek v Play, na Androidu zase vydělávají vývojáři na reklamách, které jim dopomáhají k ziskovosti u zdarma dostupných aplikací.
Optimalizace u iOS vs aplikace je právě mnohem horší než u Android vs aplikace.
Android je celkově lépe optimalizovaná platforma jak na úrovni systému, tak kvality a stability dostupných aplikací.
Q2 2016 State of Mobile Device and Health Report to get key highlights, including:
Out of the 58 percent of iOS devices that failed, iPhone 6 had the highest failure rate (29 percent), followed by iPhone 6S (23 percent) and iPhone 6S Plus (14 percent).
In analyzing the causes of iPhone performance issues, crashing apps (65 percent), WiFi (11 percent) and headset (4 percent) were found to be the primary culprits.
Despite their tremendous popularity and record-setting growth rates, Snapchat (17 percent), Instagram (14 percent) and Facebook (9 percent) dominated the list of crashing iOS apps.
Tady se dá prohlídout: https://www.docdroid.net/Y6tBEah/state-of-mobile-device-performance-and-health-trend-report-q2-2016.pdf.html
nitro doubt: Kvalita a stabilita dostupných aplikácii na android su lepšie optimalizované? to si nemyslím. Štatistiky z iných webov ma nezaujímajú . Hovorím z vlastnej skúsenosti. android zariadenia majú svoju kvalitu. su daleko popredu v použiteľných technológiach ako apple. Aspon samsung určite. ale tie aplikácie niesu tak optimalizované ako na IOS, chýba tam tá pružnosť otvarania, zatvarania. prepinania medzi aplikaciami a stabilita celku ako takého.
ale tak ono zalezi jak sou schopny ty technologie vyuzit.. at se podivas na cokoliv, apple sice nebyl prvni, ale jako prvni predstavil pouzitelnou funkci.. at uz de o ovladani dotykem, ctecku otisku prstu, force touch, truetone blesk atd.. apple proste v tomhle umi udavat trendy.. vsichni se posledni roky hnali za megapixelama.. apple ukazal ze super fotky dou i s 8, resp. 12MPx a najednou vsichni pouzivaj 12-13MPx.. oboustranej konektor vs. usb typ C… atd.. 64bitovej OS.. tech veci je opravdu hromada.. treba kazdej nadava na apple watch, ale mam baterku na 3 dny bez problemu a to meri tep automaticky treba 200x za den.. Androidi telefony musej zvysovat HW kvuli konkurenci.. jsou to jen umele udelany parametry s realnou vyuzitelnosti 0.. 90% zakazniku sice zajima kolik to ma jader, ale vuebc nevedej k cemu je to dobry.. k cemu je lepsi vetsi ram, atd.. ale jen aby to melo co nejvic.. uzivatelum applu je to jedno.. protoze ty veci proste fungujou.. me je jedno jestl tam mam dvou jadro nebo ne, jstli mam 2 nebo GB ramek.. pokud to funguje, tak proc to resit..
„Androidi telefony musej zvysovat HW kvuli konkurenci.. jsou to jen umele udelany parametry s realnou vyuzitelnosti 0.. 90%“
Ta reálná využitelnost je to co posunuje Android oproti iOS hodně kupředu, skvělý hardware v kombinaci s výborně optimalizovaným Androidem a využití je daleko lepší než kterýkoliv technologicky zastaralý loňský iPhone 6S/SE.
Je to jak říkáš, konkurence žene Android kupředu a iOS už mu nedýchá ani na konečník.
nitro.doubt : jasne.. proto prave ty hry vypadaj na ios lip.. apple je porad v top 5 mezi fotkama, nevic fotek je porizeno iphonama, ctecku otisku pozivaji hlavne uzivatele ios, atd.. android mozna slape dobre na 0,01 % vsechn telefonu.. zkus si nekdy vzit do ruky treba nejprodavanesji huawei P8lite nebo treba lonskou J5.. a kdyz si vezmes top modely, tak si spocitej kolik jich vyrobci dohromady prodaj.. S6 vc ostatnich jejich podmodelu se proda co to iphonu za prvni mesic.. podivej se kolem sebe co maj lidi v tvym okoli za telefony.. delam v nakupnim centru tak vim s cim chodej.. vetsina lidi ma bud apple nebo telefony cca okolo 3-6tisic.. topmodelu moc nechodi..prave android zapricinil to, ze ho muze pouzit kazdej a proto je problem s optimalizaci atd.. a co se tyce me, tak radesi dam euro za aplikaci nez tam mit debini banner nebo to co je ted v mode reklmau na fullscreenu..
navic tech 90% patri uz k dalsi vete.. =P
Jremey
„na youtube mas stovky videi, kde iphone poradi androidi telefony s prehledem i na mnohem slabsim HW“
Na YT máš stovky videí, kde androidí telefony s o polovinu slabším SoC než Apple A9 jsou při day to day use jen nepatrně pomalejší než iPhone 6S, a to 6S těží z násobně nižšího rozlišení displeje approx 1 000 000 pixelů, kdežto většina low end i mid end androidů mají osazeny lepší FullHD displeje tj. approx 2 000 000 pixelů. Jako příklad typicky starší Redmi Note 3 a většina telefonů s Helio P10 (dnešní low end SoC na androidech v cenách kolem 200$ všechny jsou při FullHD rozlišení a startu appek jen nepatrně (rozdíl milisekund max dvě sekundy per app) pomalejší než 6S s výkonnějším SoC a nižším rozlišením. Výše uvedený příklad Honor5X vs 6S Plus hovoří za vše. Tam je to jen 5sekund u několika appek dohromady, to je čas, který nemáš za celý den šanci postřehnout.
„s jackem nemam problem a vetsina lidi ho taky mit nebude, protoze 90% vsech iphonu bud nepozivaji sluchatka vubec nebo ty co sou v baleni, protoze proste na beznej poslech hrajou dobre..“
Mě to taky netíží, protože zvukový výstup dnešních iPhonů mi připadá otřesný, hrozná bída… používám kvalitnější sluchátka než přibalená čínská EarPods nebo zvukově podprůměrný Beats.
Díky tomu, že hodně cestuju potkávám různý lidi všech národností, od asiatů, Španěle, Rumuny, směsky všeho. Na západ od nás především mladí lidé nosí iPhone se sluchátky neustále na uších, trochu se rozšiřují bezdrátová sluchátka, ale ne moc. U nás také dost lidí upřednostní jack, ke kterému lze koupit zvukově použitelná sluchátka za tisícovku nebo patnáct stovek, jimž se svým projevem EarPods ani základní Beats Solo nevyrovnají. Asiaté Číňani, Korejci, tak Japonci jsou vidět častěji bez sluchátek, Rusáci si na muziku do uší taky nepotrpí. Každopádně negeneralizuji, je to jen moje zkušenost. Číňani nosí buď Xiaomi nebo iPhone, Korejci a Japonci spíš Sony nebo iPhone, Samsungy u nich moc nevedou. Třeba ve Španělsku a Francii jsem potkával hodně lidí s telefony čínských značek, které se u nás moc neprodávají a penetrace iPhonů zas tak vysoká není.
„ale tak ono zalezi jak sou schopny ty technologie vyuzit.. at se podivas na cokoliv, apple sice nebyl prvni, ale jako prvni predstavil pouzitelnou funkci.. at uz de o ovladani dotykem, ctecku otisku prstu, force touch, truetone blesk atd.. apple proste v tomhle umi udavat trendy..“
je to tak
„vsichni se posledni roky hnali za megapixelama.. apple ukazal ze super fotky dou i s 8, resp. 12MPx a najednou vsichni pouzivaj 12-13MPx..“
No zrovna v tomhle to je trochu jinak, Apple dost zaostával ještě 5S/ 6 a 6 Plus mají ubohých 8Mpix, konkurence tou dobou dávno měla 13MPix až 16MPix s vhodně zvolenou optikou.
Ten současný „trend“ 12MPix fotoaparátů je jen u Huawei a Samsungu. LG si drží stále svých 16MPix od dob G4… Moto jede stále 20MPix s kvalitnějším camera senzorem IMX220, Sony jede stále více než 20MPix od dob Z2 a megapixely navyšuje současne i zvětšuje velikost pixelu camera senzoru a má bezkonkurenčně nejlepší plochu čipu. Proto také bývá Sony vždy na vrcholu DXOmark a iPhone se drží někde v průměru kolem 82 bodů (na dnešní vlajkové lodě je to dost málo) důvod je prostý, a to nevyhovující optika u 6S a SE řady. To je to co jsem říkal v některým ze starších postů, fotoaparát iPhone 6/6S se tolik nepovedl. Snímač se sice dočkal vyššího rozlišení (8->12MPix, 50% posun), ale k němu Apple objednal objektiv obdobné konstrukce, jako používal u generací o výrazně nižším rozlišení. Objektiv se skládal z pěti čoček, přičemž potenciál korekce optických vad je daný (krom materiálů a způsobů broušení) právě počtem povrchů. Zatímco konkurence šla v tomto směru dál, Apple pouze pod konstrukčně stejným objektivem vyměnil snímač, což dopadlo v souladu s očekáváním: Testy poukázaly na to, že po úpravě výstupu nové a staré generace na stejné rozlišení je úroveň detailů na snímku prakticky totožná, jinými slovy osazení 12MPix snímače přineslo jen lepší parametr v papírových specifikacích, nikoli adekvátně detailnější kresbu. Kresba zůstala na podobné úrovni jako u předešlé generace – dobrá, zdaleka však ne nejlepší. http://goo.gl/iwngjx
„90% zakazniku sice zajima kolik to ma jader, ale vuebc nevedej k cemu je to dobry.. k cemu je lepsi vetsi ram, atd.. ale jen aby to melo co nejvic.. uzivatelum applu je to jedno.. protoze ty veci proste fungujou.. me je jedno jestl tam mam dvou jadro nebo ne, jstli mam 2 nebo GB ramek.. pokud to funguje, tak proc to resit..“
No právě že to funguje jen pokud neupdatuješ systém na vyšší verze po více než dvou letech od představení modelu. IPhone 4S/5S a 6 Plus jsou dneska nepoužitelný těžítka, díky zponalovacím updatům Tima Cooka, kterej by rád donutil uživatele ke koupi nového iPhone. Ono ten 1GB RAM dneska pro iOS je fakt málo. Android jenž je lépe optimalizovaný, tak si i u čínských noname šuntů za 60$ vystačí pohodlně s 1GB při HD rozlišení, ale iOS9 je hardwarově náročnější a hůř optimalizovaný než stock android u levných čínských telefonů.
iPhone si holt kupuješ na rok a pak musíš zase novej, pokud nechceš skončit se zalagovanym systémem.
Nejhorší je mrvítko v 6 a 6 Plus, po dvou letech odchází lcd panely… kdo ví jestli řadu 6S potká za rok to samý nebo nikoliv.
„apple je porad v top 5 mezi fotkama“
No právě že už dávno není, stačí kliknout na DXO mark, iPhone 6S je až někde na devatenáctém místě, lepší je jen 6S Plus na osmém, za což zcela jistě vděčí OIS.
„ctecku otisku pozivaji hlavne uzivatele ios“
IMHO čtečku otisků používá každý, kdo ji má v telefonu, v celkovém součtu vzhledem k dominanci Androidu na trhu, i když ji zdaleka nemají nejlevnější přístroje lze s jistotou říct, že čtečku otisků používá globálně více uživatelů droid platformy.
„android mozna slape dobre na 0,01 % vsechn telefonu..“
Android šlape výborně na většině ze všech zařízení a globálně je to stabilnější a lépe optimalizovaná platforma než hardwarově náročnější iOS. Stačí si přečíst odkaz o pár postů vejš State of mobile device performance and health trend report q2 2016, dvakrát vyšší stabilita Androidu proti iOS9.3
„vetsina lidi ma bud apple nebo telefony cca okolo 3-6tisic“
Ono to tak dneska je, že i levné androidy v ceně 3-6 tisíc poslouží stejně jako násobně dražší iPhone. Android jako platforma šla neuvěřitelně nahoru. iOS se zadrhává a zpomaluje, kdežto Google tlačí na optimalizaci systému, změnil runtime z dalvik na art a to z androidu udělalo velmi svižný systém i na low end hardware.
„topmodelu moc nechodi..prave android zapricinil to, ze ho muze pouzit kazdej a proto je problem s optimalizaci“
Máš pravdu optimalizace iOS9 je fakt špatná, a ty app crash, to jsou hrozivý čísla ve statistikách ve srovnání se stabilním lépe optimalizovaným androidem.
To že je iOS9 tak špatně optimalizovaný však není vinou Androidu, ale Tima Cooka a jeho týmu.
Apple nemá konkurenci a tak ho nic nenutí udělat telefon up.to.date vzhledem k současným možnostem technologie , iOS je stále složitější a objevují se chyby , které jsem si myslel jsou jen doménou android patlanin . Poslední dobou zastávám názor, že „politika plánového zastarávání“ u Apple funguje na jedničku . Šmejdi tam prostě nedají 3GB RAM , ještě 6s má základ s 16GB paměti … atd atd . Na druhou stranu Apple stále funguje a Android má stále opakující katastrofální UI , navíc s tím že každý android v podání jiné značky je úplně jiný ( a to mě dráždí asi nejvíc ) . Jak to vidím nastává čas že se APPLE jenom zhoršuje a zpomaluje v technologiích a Android se neustále zlepšuje . Před pár lety byl android jen hračka pro děti , dnes už řada lidí přechází z Applu na Andoid . Apple prober se !
Pořad to vypadá na slušné navýšení výkonu.
Pokud se jedná o různé porovnání rychlosti s androidy, tak pořad rok starý iPhone 6s strčí do kapsy i nejnovější androidy ve spoustě testů. Viz recenze S7 na anandtech.
http://www.anandtech.com/show/10196/the-samsung-galaxy-s7-and-s7-edge-review-part-2/2
Jinak pokud se někdo zajímáte o architekturu systémů, tak doporučuji recenzi na iPhone z anandtech. Vše je tam vysvětleno do detailů. Vůbec je to jeden z mála serveru, kde píší lidé, kteří mají opravdu hluboké znalosti architektury procesorů a vůbec počítačů.
Prostě Apple má velmi dobře sladěný iOS a HW a proto si můžou dovolit šetřit pamětí i jádry procesoru a pořad být rychlejší. A díky tomu si taky mohou dovolit asi jednu z nejmenších baterií v mobilech. Ono nic není zadarmo, když se zvětší RAM, tak se musí zvětšit i baterie, protože i když se to nezdá paměť spotřebuje dost energie.
To samé platí i pro velikost displeje. Když se použije displej s velkým rozlišením je to sice super jako číslo do parametru, které někteří lidé srovnávají, protože to je jednoduché, ale opticky to člověk nepozná nebo pozná, ale spíše v opačném směru, protože je pomalejší nebo má větší spotřebu.
Podobně je to i s kamerou. Já osobně jsem byl překvapený, že šli na 12Mp, ale asi už nikdo nedělá dobré 8Mp chipy. Nepotřebují se honit za co největšími pixely, ale dají si více práce s tím, aby ty fotky byly lepší a tomu osobně dávám přednost. Jsem rád když vydim, že někdo má zájem zlepšit, kvalitu nejen tím, že zlepší hw, ale taky ho dokáže lépe využít. Podobně to dělal dříve dělal Fujifilm v jejich F řadě foťáků, kde byl sice 12Mp chip, ale měli mód, kdy fotili 6Mp fotky a zbytek chipu používali na zlepšení kvality té fotky.
„Ono nic není zadarmo, když se zvětší RAM, tak se musí zvětšit i baterie, protože i když se to nezdá paměť spotřebuje dost energie.“
BTW vliv kapacitu paměti RAM na kapacitu baterie a spotřebu je nulový, záleží pouze na nastavení kernelu v systému (mohu si to u telefonu různě měnit)… dnešní androidy mají dnes klidně 2-3GB RAM při stejné kapacitě baterie jako v roce 2010, kdy bývaly osazeny jen 384MB až 512MB paměti RAM. Důvod je jenom plánované zastarávání produktů a nucení ke koupi nových řad iPhone, protože ty straší mezitím Tim Cook některým z update úmyslně zpomalí.
„Prostě Apple má velmi dobře sladěný iOS a HW a proto si můžou dovolit šetřit pamětí i jádry procesoru a pořad být rychlejší. A díky tomu si taky mohou dovolit asi jednu z nejmenších baterií v mobilech.“
Šetřit jádry procesoru? Ty jsi hodně mimo, iPhone má nejvíc jader GPU v SoC ze všech dnešních telefonů, iPad Pro má dokonce dvanáctijádrovou GPU implementovanou v SoC. Kolik má CPU část jader je stejně irelevantní, důležitý je celkový MultiCore výkon SoC a ne počet jader hlupáčku.
S tou optimalizací iOS to dnes taky neplatí, ještě v dobách Steva Jobse byl iOS dobře sladěný s použitým hardwarem. Dnes každý druhý update Tima Cooka posílá každoročně desítky milionů iPadů do bootloop, starší iPhony jako 5S nebo 6Plus jsou vďaka nízké paměti RAM s iOS9.3 prakticky nepoužitelné, zasekávají se a lagují daleko víc než low end droidy v ceně kolem 100$. Dneska se telefony s droidem už nesekají vše je výborně optimalizované i u nejnižších řad přístrojů narozdíl od iOS.
Nízká kapacita baterie se samozřejmě projevuje v tom, že iPhony vydrží daleko kratší dobu při provozu na baterii než konkurence s vyšší kapacitou. Kdybys porovnal nějaký android se stejnou baterií a rozlišením displeje (hledat bys mohl jen u nejlevnějších přístrojů v ceně kolem 50$ nebo některé lowendy Sony, jediná srovnatelná výjimka je Z5c) tak leckdy i ty největší šunty vydrží při provozu na baterii déle než iPhone SE/6S, a ta Z5c to nemá smysl komentovat, vydrží ji iPhone nedokáže konkurovat, přitom Japonci dokázali do malého těla implementovat i voděodolnost IP68 a výkonný SoC Snap810v2.
6S vs Galaxy S7? S7 vydrží déle než iPhone 6S, koukni se na nějaký realtime test na YT. 6S Plus vs Nexus6P? Nexus6P, i když má daleko lepší AMOLED displej s 3500000pixely oproti IPSku s 2000000pixely u 6S Plus a kapacitu baterie jen nepatrně vyšší (o cca 400mAh víc než iPhone), tak ve všech srovnáních vítězí v provozu na baterii Nexus 6P.
„Podobně je to i s kamerou. Já osobně jsem byl překvapený, že šli na 12Mp, ale asi už nikdo nedělá dobré 8Mp chipy.“
Dobré 8MPix čipy Omnivision i IMX se samozřejmě stále vyrábí, akorát u androidů se osazují do selfie kamer.
„Nepotřebují se honit za co největšími pixely, ale dají si více práce s tím, aby ty fotky byly lepší a tomu osobně dávám přednost.“
Ta největší hloupost fotoaparátu iPhone, sice navýšili papírovou hodnotu rozlišení na 12MPix, ale kvalita fotografií se nikam neposunula oproti původním 8MPix, z důvodu bídné optiky oproti konkurenci, je to příkladné marketingové oblbování zákazníků bez jakéhokoliv reálného dopadu. goo.gl/iwngjx
To se na androidech neděje Samsung S7 i Nexus6P mají sice pouze 12MPix, ale kvalita fotografií je někde jinde než u iPhone řady 6S.
„Jsem rád když vydim, že někdo má zájem zlepšit, kvalitu nejen tím, že zlepší hw, ale taky ho dokáže lépe využít. Podobně to dělal dříve dělal Fujifilm v jejich F řadě foťáků, kde byl sice 12Mp chip, ale měli mód, kdy fotili 6Mp fotky a zbytek chipu používali na zlepšení kvality té fotky.“
Úplně stejně jako Fujifilm to dělá Sony u řady Z a X, osazuje je 20MPix camera senzory (ty nejlepší na trhu s velkou plochou chipu a vyšší velikostí pixelu).
Ale software má dva módy, na plné rozlišení a 8MPix, při těch 8MPix mají lepší výsledky za šera a v některých dalších případech.
Tohle iPhone 6S/SE neumí, ten se jen hloupě žene za navyšováním papírových parametrů bez reálného dopadu na úroveň detailů a kvalitu fotografií ve vztahu ke starším modelům.
nčo krmite toho reola nitro-doubt – jmenopriezvisko
je to dementné decko a smeju sa z neho už všade
stále troluje a kopíruje to isté každý den pod každým článkom
nevšímať možno mu pukne hlavička od nezáujmu, dúfam , že to bude čím skôr