Apple opět nakupoval a tentokrát se hlavním cílem stal nový a velice nadějný start-up Gliimpse, který se zaměřuje na osobní lékařskou dokumentaci. Tímto krokem společnost ještě více ukazuje, že to se zaměřením na zdraví myslí naprosto vážně. Před několika týdny jsme vám přinesli informace o tom, že jsou pro Apple zdraví a zdravotní stavy uživatelů velice důležitou prioritou. Kroky provedené v poslední době tento přístup jenom potvrzují. Tento obrat ve směřování společnosti nastal víceméně po vydání Apple Watch a od té doby se Apple snaží čím dál více přijít s něčím zajímavým.
Podle dosavadních informací koupil Apple Gliimpse na začátku letošního roku. Nyní došlo pouze k oficiálnímu potvrzení, které bylo doprovozené slovy „… společnost občas kupuje malé technologické společnosti, obecně se k tomu ale nijak nevyjadřujeme, ani nesdílíme žádné cíle a plány do budoucna.“
Gliimpse je platformou pro ukládání a případné sdílení veškerých osobních zdravotních dat. Mělo by se jednat o jakousi osobní „složku“, ve které bude mít uživatel veškeré lékařské zprávy a informace, které bude moci následně kompletně předávat dalším lékařům. Ošetřující lékař tak bude mít přístup ke všem osobním informacím a bude vědět všechny podstatné informace o stavu svého pacienta.
Společnost založil v roce 2013 Anil Sethi, který tak udělal když viděl, jak probíhá boj jeho sestry s rakovinou a veškeré následné léčení. Gliimpse se ovšem nezaměřuje čistě na medicínská data, ale také na fitness údaje a různé psychologické markery. Uživatelé mohou vyplňovat jak se cítí, jaké mají nálady apod. Všechny funkce dohromady by pak měly poskytnout dokonalý lékařský profil, který bude k dispozici všem potřebným lékařům. Celá aplikace je pak takovou vážnější a serioznější verzí Apple Health. Akvizicí chce Apple pravděpodobně docílit toho, aby své služby v tomto směru zdokonalil. O podobných věcech se už totiž zástupci společnosti nejednou zmínili.
Zdroj: Macrumors
Jen tak dál… Na poli zdravotnictví by to chtělo stejnou revoluci, jako v oblasti mobilních telefonů před 9 lety. Elektronizace zdravotnictví, zejména co se týká vztahu pacienta k institucím, doktorům apod., je vlastně ještě strašně v plenkách a není k tomu důvod.
Nedávno jsem o tom psal, z vlastní zkušenosti: http://www.hlava.net/it-web/ceskemu-zdravotnictvi-chybi-jen-malickost/