Jste na důležité schůzce či uprostřed velice zajímavé přednášky, ale váš MacBook pomalu ale jistě umírá. Nabíječku jste si nechali doma a zkoušíte z notebooku ždímat to poslední, co v jeho baterii ještě je. Snižujete jas na minimum, snižujete zátěž na nejnižší možnou úroveň, ale baterie pomalu ale jistě umírá. V tu chvíli si říkáte, jak moc by se hodila hodina energie navíc. A právě hodinu energie navíc můžete získat tím, že si vypnete ve svém Macu funkci Turbo Boost, která dočasně zvyšuje pracovní frekvence procesoru.
Turbo Boost je velice užitečná věcička, která „donutí“ procesor ve vašem Macu pracovat na trochu vyšších taktech. Úroveň boostu záleží především na tom, jak dobře je procesor chlazený a jakou teplotu čip aktuálně má. Jakmile procesor překročí danou teplotní hranici, takty zase spadnou níže. Tato funkce dokáže místy až výrazně zlepšit chod celého stroje, ovšem vyšší výkon znamená vyšší spotřebu. Vypnutím Turbo Boostu sice přijdete o nějaký výkon, ale zase můžete získat až hodinu výdrže baterie navíc.
Spravování funkce Turbo Boost umožňuje například aplikace „Turbo Boost Switcher for OS X„. Pak už jen potřebujete adekvátní MacBook s vhodným procesorem (i5 nebo i7). Pak stačí pouze aplikaci nainstalovat a rozkliknutím aplikačního menu můžete Turbo Boost vypínat či zapínat podle toho, jak to momentálně potřebujete. Jakákoliv změna však bude vyžadovat autentifikační potvrzení. Pokud si Turbo Boost vypnete, v některých náročných úlohách ztratíte až třetinu výkonu, ale výdrž baterie může vzrůst až o 25%. V neposlední řadě pak MacBook také tolik netopí.
Zdroj: OSXdaily
Osobně si myslím, že je hloupost vypínat turbo boost. Pokud by měl nějaký tásk trvat dlouho, tak je lepší ať se udělá rychle a efektivně tak spotřebuje za kratší dobu méně energie protože třeba nebude muset tak dlouho svítit obrazovka, bežet wifi atp.
Battery case pre MacBooky nebudu? :D
Trošku jsem se v tom pohrabal, a předělal jsem tu aplikaci do češtiny :D