Zavřít reklamu

apple-duha-rainbow-iconJakmile se na webu objeví nějaké informace, které pochází z úst bývalých zaměstnanců Apple, většinou se jedná o něco velmi zajímavého. Není to tak dávno, co jsme vám přinesli informaci o tom, proč vlastně v iPadu není defaultní systémová kalkulačka – o příběh se podělil jeden z bývalých zaměstnanců. Stejně tak, jako když jsme vám přinesli obrázky různých jídel z kantýny v Apple Campusu. Zaměstnanci Applu jsou velmi hlubokou studnicí zajímavostí a dnes tu máme další. Tentokrát od bývalých zaměstnanců z retailu, tedy z obchodních oddělení, zejména pak přímo z Apple obchodů.

Tentokrát se jedná o tři bývalé zaměstnance z oddělení obchodu, kteří se podělili o různé zajímavé historky. Jejich jména byla z logických důvodů změněna, ale do samotných historek se nezasahovalo. Prvním z nich je Lucas, který pracoval po dobu pěti let jako vedoucí v Genius Baru, dále pak David, který pracoval na pozici prodejce v rámci brigády po dobu čtyř a půl roku a v neposlední řadě pak Tony, který pět let pracoval na pozici „Family Room Specialist“.

David: „Nikdy jsme nevěděli žádné vnitřní informace ohledně nových či plánovaných produktů. Například před vydáním iPhonu 5, který poprvé představil Lightning konektor, jsme tento konektor dostali na sklad několik dní před samotným představením telefonu. Aby ovšem neunikla informace o tom, že nějaký nový kabel existuje, byly krabičky od kabelu přebaleny ještě ve starém obalu od 30pinového konektoru. Krátce po představení jsme pak dostali pokyn tyto krabičky rozbalit a připravit tak prodejní balení. V balení se pak objevil starý konektor, který sloužil pouze jako schránka pro ten nový. Prostě šílenost“.

Tony: „Jednou za mnou přišel pán, který se mě snažil přesvědčit, že jeho poškozený iPhone byl politý mimozemskou tekutinou, která se na telefon dostala v momentu, kdy ho unesli mimozemšťané. Za každou cenu trval na výměně telefonu. V tu chvíli bylo velice obtížné udržet vážnou tvář“.

David: „Jednou k nám přišel zákazník, který přinesl kompletně zničený iPhone, který byl zabalený v igelitovém pytlíku. Telefon uvnitř byl tak zdevastovaný, že téměř nešlo poznat, o co se jedná. Zákazník nám řekl, že mu telefon přestal fungovat a tak ho z frustrace rozstřílel puškou za barákem. Samozřejmě nový nedostal.“

Lucas: „Za žádných okolností jsme nemohli zákazníkům říci, že jim s jejich problémem nemůžeme pomoci. Tento přístup byl v některých situacích velice ošidný. Jeden zákazník měl například uhradit 200 dolarů za opravu zničeného displeje na svém telefonu, přičemž se při tomto zjištění velmi vytočil. Tato frustrace vedla k odmítání nabízeného řešení se slovy „.. vy mi tedy nedokážete pomoci vyřešit můj problém?“. Byli jsme trénování na to, reagovat se slovy „.. ano dokážeme, ovšem bude vás to stát 200 dolarů“. Takovéto konverzace se často zacyklily do podobných frází a nebylo z nich úniku“.

Bývalí zaměstnanci Applu mají tedy opravdu bohaté zkušenosti se zákazníky. Zejména pokud se pak jedná o lidi z prodeje, kteří se zákazníky komunikují každý den. Mimo historek výše nebylo neobvyklé, že se lidé dožadovali nových telefonů po naprosto očividných zaviněných poškozeních. Například nějaký zákazník vyžadoval vyměnění telefonu, jelikož mu prý sám od sebe shořel. Přitom na něm byly známky od poškození mikrovlnou troubou. Podobných historek existují spousty a kompletní přepis těchto tří bývalých zaměstnanců si můžete přečíst zde.

Apple-Employees

Zdroj: Macrumors

Dnes nejčtenější

.