Jedním z největších neduhů současných dotykových telefonů je jejich křehkost, zejména pak v oblasti displeje (nebo i zad, viz iPhone 4/4S). Uživatel může být sebevíce opatrný, ale nechtěného pádu se tak jako tak jednou stejně dočká. Mnoho lidí používá obaly a různé ochranné fólie, ale stejně tak mnoho lidí spoléhá na to, že jim jejich telefon prostě neupadne. A když se tak stane, tak počítají s tím, že se může nějaká ta prasklina objevit. Společnost Corning, která se skrze svůj produkt Gorilla Glass stará o to, aby těchto prasklin bylo co nejméně, představila už 5. evoluci svého legendárního ochranného skla a tentokrát má být opravdu extrémně odolné.
Společnost představila Gorilla Glass 5 včera v noci našeho času. Dostupné by mělo být v následující části letošního roku ovšem je otázkou, zda-li nějací výrobci již nedostali přednost ve výrobě. Hlavní změnou oproti poslední generaci má být výrazně zvýšená odolnost, zejména pak při pádu z výšky zhruba jednoho a půl metru.
Na videu níže si můžete prohlédnout, jak reagovala testovací maketa telefonu na upuštění z výšky 1,6 metru. Sklo vyšlo neporušené a nikde nebyla žádná zmínka o pádu. Dle statistik z měření takto dopadlo až 80% všech testů. S Gorilla Glass 5 máte tedy velkou šanci na to, že po pádu telefonu displejem na zem, na něm nezůstanou žádné známky poškození.
Apple využil předchozí verze Gorilla Glass již mnohokrát. V podstatě už od první generace iPhonu se spekuluje o tom, že využívá ochranných skel od společnosti Corning. Apple své dodavatele však nikde oficiálně nezmiňuje, tudíž na to nelze nalézt přímý důkaz, ale již mnoho testů v minulosti prozradilo, že Apple Gorilla Glass do svých telefonů montuje. Poslední model GG 4 byl představen v roce 2014.
Zdroj: Cultofmac
Akorát že průměrná výška chlapů třeba v ČR je 1,82m, takže 1,6m je tak leda pro holky.
Goood: vy drzite telefon vzdy na urovni svojej hlavy? :)
Docela by me zajimalo, co je to za material, na který ta maketa padá … co takhle použít dlažební kostky místo toho?
Myslím, že už od prvého iPhonu sa používa sklo od spoločnosti Corning, ktorej produkty vtedy ešte nefungovali pod menom Gorilla Glass… Myslím, že to bolo spomenuté priamo v biografickej knihe Jony Ive…
Já zas někde čet, že s požadavkem na tvrzené sklo přišel Jobs na poslední chvíli a dostatečně pružně to šlo zajistit jen v Asii. Že Corning nebyl schopen a ochoten splnit jeho požadavky v tom množství a čase.