Uběhlo jen pár hodin od chvíle, kdy jsme vás informovali o tom, že z nejnovějšího dev buildu iOS 10 je patrné, že Apple poprvé v historii svých vlastních mobilních operačních systému nešifruje instrukční sady jádra OS (kernel). Tímto dávají všem zájemcům příležitost k tomu, že můžou snadno zjistit, jak celé jádro operačního systému funguje. Včera se ještě spekulovalo o tom, zda-li se jedná ze strany Applu o omyl nebo záměr, dnes je vše jasné. Zástupci Apple potvrdili serveru TechCrunch informaci o tom, že absence šifrování kernelu je schválně a společnost o tom ví.
Tiskový mluvčí Apple serveru TechCrunch sdělil následující: „Jádro operačního systému (kernel) v sobě samo o sobě neobsahuje žádná soukromá data o uživateli a tím že jsme ho nešifrovali, jsme získali další možnosti lepší optimalizace, čímž se docílí rychlejšího a stabilnějšího chodu celého systému. To vše bez toho, aniž by se nějakým způsobem kompromitovala úroveň bezpečnosti.“
Cílem kernelu je kočírovat a usměrňovat požadavky aplikací, které vyžadují přístup k funkcím telefonu. Ve zkratce určuje to, do jaké míry a jakým způsobem může software využívat hardware daného zařízení. Tím že je nezabezpečený mohou uživatelé a ostatní zájemci studovat to, jak vlastně funguje. Na jednu stranu tak bude snazší nalézt a zalepit případné chyby na zabezpečení, na druhou stranu bude snazší těchto chyb a nedostatků využívat. Pro Apple je to poprvé, co pouští mezi lidi operační systém s nešifrovaným jádrem. Zda-li to pro ně bude přínosem nebo naopak ukáže čas.
Zdroj: Macrumors
iOS byl ve srovnání s androidem na podobně výkonném hardware už hodně udýchaný, nedivím se, že museli revidovat kód.
Nitro.Doubt: Jasně, a proto jsou v mobilech X jádrové procesory a X GB RAM, že? :-)))
Nitro.Doubt: To je totální nesmysl. Nedávno tu bylo srovnání s nějakým Androidem, co měl, tuším že, 8GB ram a snad nejakej 8 jadrovej procesor a přesto na tom byl rychlostně iP 6S lépe.
nitro.doubt: Premyslim, jestli si troll a nebo myslis vazne to co pises.. Na LSA koukam dlouho a doted si tim nejsem jisty.
Podle počtu jader by výkon SoC porovnával snad jenom hlupák.
Čím víc paměti RAM, tím lépe, to platí obecně na všech platformách, nejsem idiot abych ze svého 5K iMacu vyndal moduly RAM a místo 32GB používal jen 16GB nebo 8GB, u mobilních telefonů to platí ze zásady podobně. Kdyby tomu tak nebylo, nezvýšil by Apple paměť RAM z kapacity 1GB u iPhone 6 dvojnásobně na 2GB u iPhone 6S.
Optimalizace iOS byla výborná naposled za Jobse v iOS6, od vyšších verzí se to stále jen zhoršuje, naproti tomu Google postupoval zcela opačně, revidoval kód a Android lépe uzpůsobil i pro méně výkonná zařízení, stejný krok nutně musel potkat i iOS, protože pouze hrubě navýšit výkon SoC z dlouhodobého hlediska nestačí, proto tyto změny v iOS10 ze strany Applu rozhodně vítám, byli dlouho pozadu a zdá se, že zase začínají srovnávat krok s Googlem.
Peroxid
OnePlus 3 VS Apple iPhone 6S Plus – Speed Test! (…: http://youtu.be/JoH72TEHcNI
Tady vidíš, že v 80% běžných činností je OnePlus3 rychlejší než iPhone 6S Plus.
Web browsing zvládá OnePlus3 o něco rychlejším tempem, to je taky fajn.
iPhone 6S Plus vede výkonem zejména ve hrách, kde si pomáhá HexaCore GPU (speciálně pro carlooser) většina androidích telefonů má GPU pouze DualCore, iPadPro má integrovánu TwelveCore GPU, podstatný je celkový výkon, není důležité jestli ho dosáhne pomocí řetězení jader, protože všechny moderní současné SoC pracují na architektuře big.little, takže fungují z principu stejným způsobem.
Proto se taky Apple uchýlil k osazení tolika jádrové grafické části SoC, je to levné a výkonné. Ten důvod proč se užívají vícejádrové SoC je především výrobní náklady, řetězit clustery je jednoduše levnější, na stejném principu fungují i vědecké výpočetní clustry.
nitro.doubt: která verze androidu je optimalizovaná aby na slabších zařízeních běhala líp? Abych věděl co mám dceři do toho LGčka dát, protože to co tam je je katastrofa(i iP4s s iOS 9 běhá líp než výkonnější LG(model si nepamatuju) nebo první generace Nexus 7. Máme doma všechny 3 platformy a na slabších zařízeních je na tom nejhůř android, pak WP které je teda jen nepatrně pomalejší než iOS 9). Jinak ten web browsing u OnePlus3 je jen opticky rychlejší na tom videu. OnePlus3 zobrazuje hned to co má načtený a ve finále pořád ještě dost dlouho načítá zbytek zatímco iP6 Plus má na uvedeném videu dávno načteno.
Raahk
Při čtení webu, čekáš než se ti stránka celá načte věčně všech reklam nebo začínáš číst už od okamžiku, kdy se zobrazovaný obsah objeví na obrazovce?
Pustil jsem si to video znova a start většiny aplikací je rychlejší u OnePlus3, při prohlížení webu měl iPhone rychleji zobrazenou pouze jednu stránku.
Na konci srovnání je krásně vidět, že 6GB RAM není nesmyslný parametr, OnePlus3 načte všechny appky z RAM, zatímco iPhone musí vše reloadovat.
Když neuvedeš model LG, tak ti těžko může někdo poradit, navíc by bylo asi chytřejší se zeptat na diskusním fóru, které se věnuje LG, než zde.
Pravděpodobně byla chyba už v samotném výběru telefonu, ne Androidu jako platformy, protože čistý KiteKat na MTK6582 a 1GB RAM běhá jak z praku a je to nejlevnější lowend za ani ne 80$.
Pokud uděláš chybu rovnou v při výběru zařízení, tak je těžko pomoci, můj stařičký Sony Xperia ArcS funguje stále krásně rychle, plynulé prostředí, je to sice jen záložní telefon, který většinu času tráví v šuplíku, ale na to, že má pouhých 3500 bodů v AnTuTu je v přímém srovnání stále rychlejší než iPhone 4 s iOS6, přestože to byl asi nejlepší iPhone všech dob společně s iPhonem 4S.
Výsledek videa ve vztahu k tomu, že OnePlus3 64GB stojí v USD zhruba polovinu iPhone 6S Plus předčil moje očekávání. U nás je ten rozdíl ještě vyšší, OnePlus3 stojí 10990,- a iPhone 6S Plus 64GB v iSetos 27590,- Plánuji, že OnePlus3 objednám, za ty peníze aktuálně lepší a výkonnější telefon na trhu prostě není.
nitro.doubt: čistý kitekat na Nexusu 7 je co se rychlosti týče nic moc, ale je na tom o dost líp než lollipop. Model budu vědět až dnes dcera dorazí domů. Já ten krám nevybíral. Vybral jsem tenkrát ten tablet Nexus 7 a byla to největší chyba ve výběru.
Jinak pro toho kdo preferuje android je OnePlus3 určitě super volba pokud s tím telefonem nebudou jiné problémy. Jinak ty rozdíli v časech zobrazení webu jsou minimální a závislé na zvolené stránce. Spíš by mě zajímal test když do telefenu nacpu 60GB dat(fotky,hudba, 300appek apodobně, protože ten Nexus pokud byl po tvrdým resetu běhal super do té doby než se tam nainstalovalo pár desítek appek)
Já osobně android nemusim, kámoš má xperii za 20k a po necelém roce používání je vidět že mu běhá pomaleji než ze začátku. Na druhou stranu je každého věc za co své vydělané peníze utratí a nikomu do toho nic není ?
Raahk
Měl jsem androidů několik, ale ještě nikdy se mi nestalo, že by se mi telefon časem zpomalil.
Záleží na výběru, třeba Huawei G510 s DualCore a JellyBean je pomalejší než Xperia ArcS se SingleCore a GingerBread.
Spíš u těhle starších zařízení je znát, že výkon nestačí na nároky nových appek.
Když jsem oživil Xperii, stahoval jsem z apkmirror starší verze appek a jede krásně.
Nexus7 první generace podle mě nebyl dobrej tablet, nicméně ta Tegra s HD displejem a 1GB musí zvládat KiteKat s přehledem, Lollipop by měl být ještě rychlejší díky novější runtime.
V autě mám napevno zabudovaný tablet Prestigio lowcost mrtka za tři tácy, používám ho pouze k navigování, má nějaký obyčejný SoC a 1GB RAM a jede v pohodě. BoR načte stejně rychle jako retina iPad (první generace).
Nexus 5 od LG, výbornej telefon, rychlý SoC, krásný displej, čistý android přesto v přímém srovnání s mým současným mobilem spouští appky zhruba dvakrát pomaleji.
Celkem mám nainstalováno přes 200 appek a žádné zpomalení ani po půl roce nepozoruji. Výkonem SoC (Exynos5430) jsem někde mezi iPhone 6 a 6S, 3GB RAM, rychlost vnitřního úložiště podle benchmark Anandtechu podobnou jako iPhone 6, nejrychlejší úložiště mají až vyšší paměťové varianty iPhone 6S Plus, do kterých je instalováno NVME.
nitro.doubt:
Lollipop je v Nexusu 7 první generace nepoužitelnej, vracel jsem jí tam KiteKat, v Zenfonu 4 to samé.
Lollipop je zatím na všem s čím jsem se setkal znatelně pomalejší než KiteKat.
Co se týká té xperie tak je to xperie z5 a už mu neběhá tak jako když ji koupil a o top modelech Samsungu nemá ani smysl mluvit.
Různí lidé, různorodý pohled na věc, je fakt, že i poslední referenční Nexus 5X ve verzi 32GB většině lidí musí bohatě stačit…
https://plus.google.com/+JakubČížek/posts/fh4qgJfxN1M