V poslední době se začalo objevovat spoustu spekulací ohledně nadcházejícího iPhonu 7, který společnost představí na podzim tohoto roku. Zároveň se však ale hodně mluví i o tom modelu, který přijde příští rok. Protože právě ten má být tím přelomovým zařízením, zatímco letošní model by měl být na novinky poměrně skoupý. V roce 2017 bychom se měli dočkat AMOLED panelů, pravděpodobně také zrušení (fyzického) home buttonu, možná i větší velikosti a dalších radikálnějších změn. Podle nejnovější informace bude minimálně jeden model vyroben opět ze skla. Potvrdil to ředitel společnosti, která těla iPhonů pro Apple vyrábí.
Informaci o tom, že se Apple vrátí (v modelové řadě 2017) ke skleněnému tělu, potvrdil ředitel společnosti Catcher Technology Allen Horng. Tato společnost je pak hlavním dodavatelem strukturálních obalů (šasi, chctete-li) jablečných telefonů. Dle Hornga chce Apple využitím skla dosáhnout odlišení od konkurence, která, stejně jako Apple, skleněné telefony před pár lety opustila.
„Z toho co já vím, je jasné že pouze jeden model z celé rodiny bude mít skleněné šasi.“ uvedl ředitel společnosti při konferenčním hovoru s akcionáři. I přes využití skleněného obalu, bude vnitřní kostra stále kovová (takže můžeme očekávat zhruba takový typ konstrukce, který byl použit u modelů iPhone 4 a 4S).
Tato informace pak potvrzuje dřívější spekulace analytika Ming-Chi Kua, který, jak se zdá, se opět trefil, když předpovídal, že pro rok 2017 Apple chystá jeden model se skleněným tělem. Jak to tak vypadá, příští rok bychom se mohli dočkat opravdových změn, když už nás letos, tedy pravděpodobně, žádné zásadní novinky nečekají.
Poslední iPhone se skleněným tělem byl model 4S z roku 2011 a dle mého osobního názoru byla dvojce modelů 4/4S tím nejpovedenějším, s čím zatím Apple ve svých telefonech přišel (myšleno především v designu a celkovém stylu telefonu). Uvidíme tedy, s čím se na nás za rok Apple vytasí, se svým skleněným modelem iPhonu 8.
Zdroj: Macrumors
Takže po této zprávě už konkurenti kují plny na skleněný telefon a odlišení nebude opět žádné. Dokonce s tím přijdou dřívě.
Souhlas, iPhone 4 byl nadčasovým telefonem, který tak trochu předběhl svou dobu. Prodeje iPhonů právě začly kulminovat s příchodem 4/4s. Osobně si myslím, že 4 byla stejně revoluční jako 2G.
Tak ip4 bol konecne aj pouzitelny z hladiska ios. Ako taky multitaksing, GPS, mms, a spol. Dovtedy sa mi ip pacil, ale ios bol velmi obmedzujuci. Od ios4 som usudil, ze mi to uz nevadi a som pri apple doteraz.
JKJ:
no momentálne má celosklenné mobily samsung. Galaxy S7 a S7 Edge sú celé zo skla. Takže konkurencia nemusí kuť žiadne plány.
JKJ: Galaxy S7, Galaxy S7 edge, Xperie :P A ešte nejaké ale teraz si nespomeniem
Vzpomínám si na dobu prvních iPhonů tehdy se na českých webech vedly flames co je lepší jestli kapacitní displej ovládaný prsty nebo rezistivní displej a stylus. Vždycky jsem se těmhle flamemům hrozně smál, protože můj první chytrý telefon s velkou úhlopříčkou HTC Wallaby z roku 2002 jsem ovládal prsty, přestože to údajně nemělo jít, stylus jsem vytahoval jen na některé hry. Kapesní iPaq od Compaqu (všimněte si podobného názvu s budoucími iPady) jsem také ovládal převážně prsty bez stylusu. Stejnětak HTC Touch2… :) Tehdy ještě mobilní windows nebyl úplný odpad, android ani iOS z prvu vůbec neexistovali. Android začal být použitelný až od verze Gingerbread. Pamatuji si představení prvního iPhonu, byl jsem tehdy na univerzitě v USA, přednášel nám o tom černoch a jednalo se velkou slávu, lidi stáli fronty před obchody, američané si iPhone zamilovali hned od první verze. Tenhle vysokoškolský učitel černoch mi později doporučil můj první Macbook na kterém jsem vystudoval celého bakaláře.
@nitro.doubt proš tam cpete to že ten učitel byl černoch? (2x)
Protože Amíci jsou pořád děsný rasisti,i když v každým US filmu je alespoň jeden černoch soudce a lékař, realita je, že třeba mezi pedagogy moc afroameričanů nepotkáte. Černoši chodí ke colored lékařům, ale bílý ne. Proto se vzdycky nemůžu udržet, když třeba ambassador Schapiro poučuje Čechy o přístupu k Romákum.
V USA funguje (někde) tzv Affirmative action, takže barevní jsou upřednostňováni a sem tam někdo z nich uspěje, ale není to celospolečenský úspěch, když už třeba afroameričana zaměstnají jako policistu, tak ho stejně nechají dělat jen pochůzky…