Teprve čtrnáctiletá studentka v rámci školního projektu na jedné z amerických škol prokázala, že magnety které používá Apple u svých obalů Smart Cover určených pro iPad mohou významně ovlivnit činnost kardiostimulátorů nebo je dokonce zcela zastavit.
Malé magnety používá Apple pro přilnutí přední části krytu k tělu iPadu bez toho, aniž by na krytu muselo být nějaké poutku nebo jiný úchyt. Studentka jejíž otec je kardiochirurg uvedla, že v případě, kdy by usnul člověk s iPadem na prsou, což se při večerním čtení může snadno stát, může dojít k ovlivnění funkčnosti nebo úplněmu znefunkčnění kardiostimulátoru nebo takzvaného ICD kardioverter-defibrilátoru.
Mluvčí společnosti Apple odmítla situaci komentovat a odkázala novináře na článek o bezpečnosti používání iPadu, který Apple uvádí přímo na svých stránkách a je součástí balení každého přístroje. V tom se uvádí mimo jiné, že by pacienti s elektronickými přístroji stimulujícími činnost srdce neměli používat iPad blíže než šest palců od svého těla.
*Zdroj: bloomberg.com
Udělal bych z ní rovnou laureáta na Nobelovu cenu v oblasti techniky.
iPad obsahuje komponenty a vysílače, které emitují elektromagnetická pole. Podél levého okraje a po pravé straně čelního skla jsou umístěny magnety, které mohou interferovat s kardiostimulátory, defibrilátory a dalšími léčebnými zařízeními. Magnety jsou obsaženy také v příslušenství iPad Smart Cover, iPad Smart Case, iPad Pro Smart Cover a iPad Pro Smart Keyboard. Tato elektromagnetická pole a magnety mohou negativně ovlivnit činnost kardiostimulátorů, defibrilátorů a jiných lékařských přístrojů. Mezi iPadem nebo příslušenstvím iPad Smart Cover, iPad Smart Case, iPad Pro Smart Cover či iPad Pro Smart Keyboard a léčebným zařízením udržujte bezpečnou vzdálenost.