Dnes ráno se na sociální síti Weibo objevily další fotografie iPhone 7 a přesto, že není možné jejich pravost ověřit, vše již v současné době vypadá tak, že se skutečně dočkáme iPhone 7 s designem, který vidíte na fotografiích níže. Jakmile se totiž začnou objevovat fotografie se stejným nebo velice podobným designem v takové míře jako nyní, z 99,9% se následně v září představí iPhone, který skutečně vypadá tak, jak ten na unicích fotografií.
Co je na této fotografii skutečně zajímavé, je fakt, že mezi čočkou kamery a bleskem najdeme hned dvojici dírek, z nichž jedna s největší pravděpodobností patří stejně jako u iPhone 6/6S mikrofonu, ovšem otázka je čemu patří ta druhá. Navíc jsou podle fotografie obě díry jinak velké, což znamená, že se zřejmě nejedná o dva mikrofony pro stereofonní nahrávání.
Tim Cook prohlásil, že budoucí iPhone nabídne funkce o kterých jsme nevěděli že jsou, ale jakmile nám je Apple ukáže, nebudeme chápat, jak jsme bez nich mohli žít. Otázkou zůstává, zda právě s těmito funkcemi nesouvisí ona záhadná dírka. Je možné, že se jedná o nový senzor pro lepší fotografie nebo například dálkoměr.
Alebo zeby true tone senzor?
True tone senzor na zadech mi moc nedava smysl.
Vrchol technologie a ta vystouplá čočka…
Proč to nemá čočku jako iPad Air 2?
Velkou krásnou zapuštěnou v tenkém těle.
Palihora: to je kravina! :D true tone ma souvislost s displejem, dokážeš si představit na co by to bylo kdyby byl telefon polozenej na stole? :D
Palihora: ja ti poradim … na picu! :D
co takhle laserové ostření?
Špendlíkové reset tlačítko…
Poslední iPhone, který byl nadčasový a udával směr byl iPhone 4.
Obávám se, že nového camera sensoru, který by srovnal krok se současnými top senzory konkurence se při aktuálním tempu inovací v iPhonu nedočkáme dříve než za tři nebo čtyři léta.
Sice má Apple aktuálně top SoC, i když Snapdragon 820 je v MultiCore až o 30% výkonnější než A9 a o 15% slabší v SingleCore, jenže SingleCore výkon už dnes na ARMech není tolik důležitý. Také má iPhone nejrychlejší NVME vnitřní paměť, v porovnání s konkurencí začíná pouze na 16GB a 32GB modely, které by byly optimální neexistují.
V tomhle to má Apple hodně dobře vymyšlené. Spoustě nenáročných zákazníků 16GB stačí a ostatní si musí připlatit vysokohorskou přirážku za vyšší kapacitu paměti.
Co mě ale na současných iPhone nejvíc vadí jsou displeje s pouhým 326ppi, to byla top třída v roce 2010 kdy Apple představil iPhone 4 a byl tehdy ještě tahounem inovací, dnes je Apple v mnoha důležitých parametrech na chvostu. Jedinou výjimkou je iPhone 6S Plus, který má přijatelných 401ppi, což měl být základ u všech iPhone od okamžiku představení iPhone 6.
LG G3 3GB/32GB má právě teď dvouleté výročí od uvedení na trh. Screen to body ratio úplně někde jinde než iPhone. IPS 538ppi…a přitom je to celé dva roky starý top model.
Když porovnám iPhone 6S, 326ppi, 1715mAh baterie, mono reproduktor se Sony Z5 která je voděodolná, má stereo reproduktory, 428ppi, 2900mAh baterii tak Sony má mnohem lepší multimediální výbavu. Z5 má navíc chytře kovový rám přesahující skleněná záda, takže se při položení na stůl nepoškrábou, camera senzor je v jedné rovině se zády telefonu…pořád mi vystouplá čočka fotoaparátu u iPhone nevadí tolik jako ty velbloudí hrby na zádech většiny modelů od Samsungu.
nitro.doubt: Asi majitele moc nezajímá procesor a výkon, stačí že všechno šlape a co je uvnitř, koho to zajímá … a displej? Já teda nevim, když se kouknu na 6s úplně zblízka tak nevidím absolutně nic špatnýho ani zakulacených rozích ikon, tak k čemu lepší displej? Aby se mohli předhánět s android mrdkama o čísla?
326ppi je dostačující nebo se snad díváš 5cm od displeje ?? jinak LG G3 má 538ppi a je starý 2 roky a podívej se na g4 a g5 ty mají FHD proč asi protože to je zbytečnost ;)
Granofon
LG G3/G4’i G5 mají všechny shodně QHD IPS 1440 x 2560 pixels ~538ppi, G5 má malinko vyšší ppi protože má nižší úhlopříčku displeje.
Johny
Zákazníky to určitě zajímá, jinak by poslední iPhone neměly nejvýkonnější GPU skoro ze všech mobilu na trhu, jeden z nejvýkonnějších SoC a alespoň ty 2GB RAM.
Kdyby každý uvažoval tak hloupě jako ty, měl by dnes stále iPhone rozlišení jako 3GS a 5MPix cameru.
Tak ja to vidim takto nakolko som mal za posledne 4 roky 14 dotykovych mobilov( vzdy vlajkove lode) Mozem povedat co sa vykonu tyka a hlavne aj z dlhodobeho hladiska je iPhone top! Co sa tyka rozlisenia displayu. Mal som LG G4 a to rozlisenie bolo o daco krajsie oproti terajsiemu iP 6S ale samotne zobrazenie farby jas atd. je na iP uplne niekde inde! Co sa tyka kvality zobrazenia jediny display co je podla mna schopny konkurovat a prekonat display iPhonu je superamoled od Samsungu resp. S7 inak mi preslo dost toho rukami a to rozlisenie nieje z daleka vsetko. Dalej QHD display ma okrem toho ako vsetci pisu,ze viac zere bateriu jednu pre mna podstane horsiu vlastnost a to je,ze znacne pada graficky vykon a to sa prejavuje nielen v hrach ale napriec celym systemom! Takze QHD ma ak neberiem v uvahu este malo rozsirenu VR len marketingovy zablesk. A co sa tyka vykonu tak skuste pouzivat iPhone 6S a napr. Galaxy S7 pol roka a uvidite markatny rozdiel toz vse ?
Dakujem vsetkym za laskave vysvetlenie mojej domnienky.
Ota Schon z HN: „při našem slepém testu v redakci rozdíl mezi QHD a HD i FullHD poznal každý. O tom, jak moc se lidem líbil obraz na QHD amoledu nemluvě“
Sousta lidí si AMOLEDY chválí, já mám zkušenost s FullHD IPS na 5.4″ a QHD 5.5″, AMOLED má o dost lepší kontrast, to je jediný parametr ve kterým vyniká, ve všech dalších parametrech jsou lepší IPS.
S tou nenažraností na baterii záleží nejvíc na dvou parametrech:
1) Jaký nastavíte jas displeje, nebo jestli používáš automaticky dle senzoru, podle senzoru vždy vydrží méně, než když si reguluješ intenzitu jasu ručně.
2) Odladěnost systému, když jsme porovnávali MX4 s FullHD IPS a 3000mAh na baterii, tak vydržela o trochu déle než iPhone 6S Plus, který má totožný druh displeje a 2700mAh. Můj QHD s Exynosem a 3350mAh vydržel dokud měl Kitekat o půl hodiny méně než MX4 s FullHD. Po aktualizaci na Lollipop se výdrž výrazně prodloužila, teď mi vydrží při běžném používání o dokonce o něco déle než iPhone 6S Plus, jsem převážně na mobilních sítích, jakmile začnu využívat wifi, tak se doba výdrže rapidně prodlouží, to platí i o mém iPadu. Update přinesl podstatné zlepšení dobu provozu na baterii, přestože mám QHD rozlišení. Další věc která se výrazně zlepšila je rychlost celého sytému díky přechodu z Dalviku na Art.
Zároveň na to jak výkonné SoCy dává do mobilů Apple má velmi dobrou optimalizaci spotřeby v kombinaci s panely s relativně nízkým rozlišením si může Apple dovolit dávat do telefonu baterie s menší kapacitou.
Když jsme porovnávali Nexus 6P a iPhone 6S Plus, tak subjektivně mi oba dva vydrží pro denním používání srovnatelně, iPhone má večer jen o pár procent méně. Nexus má na milimetr stejně velké tělo a dokázali do něj nacpat 5.7″ QHD AMOLED.
Rozlišení iPhone 6S Plus je dodatečný, víc mi vadí nízký rozlišení u menší 6S.
nitro.doubt:
Mám pocit, že sa na veci nepozeráš logicky, ale ako typický android užívateľ ktorého zaujímajú neustále len čísla…
Displej:
326 ppi v roku 2010. Noa? je to vedecky dokázané ako rozlíšenie, ktoré ľudské oko nedokáže bežne rozpoznať (bežne znamená, že sa nekukáš z 5 cm od displeja). Nesimieš sa na to pozerať tak obmedzene, len ako na technológiu, ktorá bude každým rokov zvyšovať svoje číslo, nieje prečo alebo povedal snáď v 2010 niekto, že každoročne sa bude ppi zvyšovať? Zamysli sa nad tým a zistíš, že je to nelogické. PPI displeja nieje procesor, nepotrebuje každoročné zvyšovanie, každý kto to robí to robí len kvôli marketingu a aby na papiery oproti iPhonu vypadal lepšie, nič viac v tom nieje, tak nehľadaj niečo čo sa kvality týka.
Amoled môže byť na pohľad krajší, ale nemá stále tak verné farby, lepší sa to, ok, ale pokiaľ pracujem s grafikou, chcem mať farby rovnaké na všetkých zariadeniach a tam stále amoled zaostáva, pozri sa na profi monitory k PC, prečo asi nepoužívajú amoled, Eizo napr. Nechcel by som mať rozdielne farby na macbooku a iPhone, čiže displej iPhonu čo sa týka zobrazení farbieb je výborný. Ale časom sa možno podarí nakalibrovať aj Amoled, nechajme sa prekvapiť, zatiaľ by to bol krok späť.
Procesor:
Odkiaľ máš že výkon jedného jadra už nieje tak dôležitý? Všetko čo na telefóne robíme funguje len pod jedným jadrom, telefón, správy, mapy, fotky, foťák, appky, atď… ďalšie jadrá sa zapájajú len pri náročných výpočtoch ako rendering. Alebo som zmeškal akýsy obrovský prelom, kedy sa zmenila z dňa na deň architektúra a fungovanie počítačového priemyslu?
Ľudí (normálnych ľudí, nie nadšencov či fanatikov (androiďákov)) nezaujíma počet jadier ani výkon, zaujíma ich ako zariadenie funguje, to je dôvod prečo Apple nikdy na svojích stránkach nešpecifikuje HW a o ramke snáď nenájdeš ani zmienku, takže tvrdiť, že ľudí pri iPhone zaujíma vyčíslený výkon je pekná blbosť.
16GB:
U Apple sa s 16 GB dá žiť, je to iné ako u Androidu. Pokiaľ človek využije iCloud, je mu jedno akú má kapacitu, osobne mám 16 GB a stále v priemere 2 ešte voľné, som celkom power user, filmy nesledujem na malom displeji je to ajtak blbosť a keby chcem uvoľním pamäť pomazaním zbytočností ako hry, ktoré ajtak nehrám, kľudne aj na tie 3-4 GB. Neviem načo by mi bol kapacitou väčší iPhone, keď ajtak celú Photos knižnicu o veľkosti 30 GB mám ajtak na iCloude, hudbu z MUSIC si streamujem a rovnako mám všetko ostatné a mám to poruke na každučičkom zariadení a to celé vďaka iCloudu. fyzickú pamäť v telefóne dnes moderný človek/power user využije len ako dočasne úložisko (ako ram) alebo na appky/hry a tam bohate človeku ak nieje gamer 16 GB musí stačiť.
Majdy: So vsetkym suhlasim az na 16GB, u mna bolo optimalne 32GB avsak teraz som musel kupit 64GB Iphone SE , lebo 32GB sa uz nerobi.
majdy
Je potřeba hledět do budoucna, displeje u Apple jsou vynikající co do kvality, pozorovacích úhlů, věrnosti podání barev. Jejich rozlišení se ale zaseklo v době před pěti lety a konkurence Apple na míle utekla. Všechny klady, které mají displeje v iPhonu už dnes disponují vlajkové lodě konkurence, jak LG, Sony a další. Navíc mají mnohem lepší poměr rozlišení ku úhlopříčce displeje. Kdo říká, že to není poznat nemluví pravdu nebo nikdy neměl v ruce lepší zařízení.
S kalibrovanými profi monitory EIZO a Phillips mám zkušenost, můj názor je, že se hodí převážně pouze pro lidi s velmi úzkým profesním zaměřením, kteří dokážou využít všechen jejich případný potenciál.
Běžnému uživateli mnohem lépe poslouží 5K iMac, nicméně ani 4K displeje s pentile maticí nejsou vůbec špatné, i když věrnost barevného podání není taková jako u IPS, kouká se na ně velmi hezky.
Procesor v tomhle nemáš vůbec pravdu, to co jsi napsal platí dnes již pouze u x86 platformy. Kde programové vybavení, které je vyvinuté pro SingleCore nedokáže využít více než jedno jádro CPU.
U Androidu a iOS je to jinak, oba systémy jsou schopny pracovat na úrovni vícejader a o řetězení výkonu se stará přímo operační systém. Takže programátoři vůbec nemusí uzpůsobovat software na více jader SoC, pokud se tak již děje, tak optimalizace probíhá s ohledem na snížení spotřeby, nikoli zvýšení výkonu.
Kdyby to bylo tak jak říkáš ty, neměly by vůbec vícejádrové procesory v mobilních zařízeních žádný smysl.
Z principu je jedno jestli máš Dual Core nebo Octa Core SoC, nejdůležitější je celkový výkon, který je schopen SoC podat a kolik clusterů zapojí není důležité. V tom je vynikající architektura big.little. Někdy systém zapojí pouze dvě výkonnostní jádra, jindy čtyři jádra, někdy všech osm.
Záměrně jsem sledoval CPU load a ve většině činností např. MTK 6595 využívá šest jader současně, zbylé dvě jádra jsou zapojeny pouze při hraní her.
Mimochodem GPU iPhone 6S je šesti jádrová a jedná se o jednu z nejvýkonnějších mobilních GPU s ohledem na spotřebu by asi ani nebylo možné vyrobit za současných možností stejně výkonnou GPU s méně jádry tak, aby mohla být využita v mobilních telefonech.
paměť
16GB pro mě je to třeba málo, znám spoustu lidí, kterým taková kapacita bohatě dostačuje, když nemají v mobilu hudbu ani videa a filmy a používají ho pouze k prohlížení webu a sociálních sítí, tak je to kapacita dostatečná, na takové využití je zas zbytečný vybírat telefon za 20 tisíc nebo více peněz.
Využití vnitřního úložiště je jak u Androidu, tak iOS prakticky stejné, záleží pouze na preferencích uživatele, aplikace pro obě platformy zabírají zhruba stejně prostoru v paměti.
iCloud v tom nehraje žádnou roli, na Androidu máš Google Drive, to je prakticky to samé jako iCloud.
Když jedeš na dovolenou po Evropě nebo kamkoliv jinam, tak je ti stejně cloud k ničemu. Mapy potřebuješ nahrát do vnitřní paměti, fotky ukládat také.
Většina fotek má ~2MB takže se jich vejde dost i do 16GB.
Já chci jenom vodotěsnost a nerozbitný sklo. Ostatní jsou dneska PR bullshity. (Tedy dokud nebude zase žravější systém :-)
No možná ještě větší RAMka aby se nemusely znova načítat stránky v Safari.
nitro.doubt: Ten elaborát sis mohl ušetřit. Už jen věta: mapy potřebuješ nahrát do vnitřní paměti…fakt nepotřebuješ když jsou mapy online. Školení o CPU a jak údajně využívá jejich výkon Android je taky zbytečné, když Apple poskytne lepší výkon i zážitek s „papírově“ slabším CPU. Nevím proč by mi byl po Evropě cloud k ničemu? Fotky umí iOS optimalizovat když to povolíš takže máš opět víc místa a originály v cloudu. Stačí data nebo občas na wifi.
JKJ
Pokud chceš platit zbytečně roamingové poplatky a být závislý na často nízké rychlosti připojení v některých destinacích pak si jistě vystačíš s online mapami.
Já si mapové podklady stahuji offline, ušetřím data a mám mapu k dispozici okamžitě bez čekání.
Apple neposkytne lepší zážitek s papírově slabším SoC, Apple má jednu zásadní konkurenční výhodu a to jeden z nejvýkonnějších SoC navíc s extrémně výkonnou šestijádrovou GPU. Samozřejmě, že vývojáři nemusí žádným způsobem optimalizovat herní tituly na sixcore GPU.
S tím si poradí samotný iOS na úrovni sytému.
Zejména díky výkonné sixcore GPU je iPhone 6S téměř dvakrát výkonnější ve hrách než Samsung S7, lví podíl na tom má i nižší rozlišení displeje iPhone oproti S7 a rychlejší vnitřní úložiště, do 16GB verze se ale moc kvalitních graficky náročných herních titulů beztak nemůže vejít.
nitro: dobrý pokec, vďaka za info ohľadne využitia jadier v procesoroch, vieš doporučiť jednoduchý a stručný (kľudne anglicky) článok? Táto problematika „z vnútra“ pri 64 bitoch ma vcelku zaujala.
Telefony s úhlopříčkou 4,5″ a více jsou nepoužitelná pádla.
Vystouplá čočka foťáku – neexistuje, čistý design nadevše.
8MP kamera je naprosto dostatečná.
Tablet s 8 “ je nesmysl.
Tablet s 12,5″ je holý nesmysl.
Multitasking na tabletu je nesmysl.
Widgety jsou k ničemu.
2GB RAM jsou zbytečnost.
Moje aktuálně oblíbené jsou:
16GB je dostatečná paměť – zvlášť když to říká někdo kdo se označuje za power usera :)))
326ppi je dostatečné stejně oko víc neuvidí.
Majdy já jsem hledal google A9 big little, protože původně jsem netušil, jakou architekturu vlastně A9 používá, pak jsem objevil nějaký článek o největších mýtech a jeden z nich byl právě o „nevyužívání“ vícejádrových chipů.
wikipedie
Na to, že jeden ze starších iPadů měl dokonce tříjádrový SoC si pamatuji, ale ani jsem netušil a objevil to až při googlení, že GPU měl dokonce osmijádro.
The A8X has three cores clocked at 1.5 GHz, a more powerful GPU compared to the A8 and it contains 3 billion transistors.
In a first for Apple, the A8X is reported to have a semi-custom GPU. The A8X uses an 8-cluster GPU based on Imagination Technologies PowerVR Series 6XT architecture.