Oficiální obchod aplikací App Store zaznamenal za 7 let od svého spuštění přes 100 miliard stažených aplikací nebo her. Zároveň díky němu vývojáři vydělali přes 30 miliard amerických dolarů. Apple se na konferenci WWDC 2015 pochlubil, že na App Store naleznou uživatelé přes 1,5 milionů aplikací a tento počet každým dnem roste. Aby Apple zabránil nějakému stereotypu, sestavil podle Bloomberg speciální tým, který by měl připravit novinky pro App Store. Asi nejvýznamnější novinka by umožnila vývojářům zaplatit poplatek, tím by se jejich aplikace umístila na více viditelné místo.
„Apple zvažuje zavést placené vyhledávání. Uživatel by tak mohl viděl „placené“ aplikace na horních příčkách vyhledávání. Například, když vývojář zaplatí, aby se aplikace zobrazila když někdo zadá „fotball“ nebo „puzzle“, uvidí aplikaci ve vyhledávání na horní pozici,“ uvedl Bloomberg.
Apple řekl, že má přibližně 1000 zaměstnanců, kteří pracují na projektu pod vedením Todda Terisi, který dříve pracoval v týmu iAD. Podle zdrojů o kterých mluvil Bloomberg, Apple sestavil relativně nový tým a tak není jasné, kdy a přesně jaké změny budou zavedeny do obchodu App Store.
Tato zpráva přichází čtyři měsíce poté, co Apple udělal změnu vedení a povýšil Phila Schillera. Ten má od prosince za úkol dohlížet zejména na (Mac) App Store. Od té doby se postaral o několik příjemných změn, které v obchodě s aplikacmei nastaly. Jak poznamenal server 9to5mac, Phil se postaral o kategorii nejlepší nové aplikace, které se nemění už jednou za týden, ale minimálně dvakrát, ale zatím stále nepravidelně. Je dost možné, že Apple bude nejenom zmiňovanou kategorii aktualizovat každý den. Phil stojí například i za velice oblíbenou kategorií “App of the Week,” ve které je vybraná aplikace na týden zdarma v rámci iTunes App Store.
Poslední změna vyhledávání přišla ještě před povýšením Phila, konkrétně v listopadu roku 2015, kdy Apple představil výrazné zlepšení vyhledávacích algoritmů v App Store.
*Zdroj: Macrumors.com
Že by bylo placené vyhledávání něco, po čem by většina vývojářů toužila, tak to opravdu ne. Vývojáři by chtěli úplně jiné věci, například kdyby konečně bylo možné nabízet placené aktualizace. To by je opravdu potěšilo.
Radšej keby oživili Mac App Store, pretože to je taká sirota. Tak ako jednoducho spravím appku pre iPhone a zároveň pre iPad, tak by malo ísť rovno spraviť appku pre Mac, Watch aj TV.
Ujednotenie tohoto systému potrebuje AppStore ako soľ. Nehovoriac o tom, že teraz keď si kúpim appku pre iPad, tak nedostanem appku na Mac a ani neexistuje ich riadne prepojenie.
Platené aktualizácie sú cesta do pekla, ale vývojári si s tým vedia vždy poradiť. Jednak je možné kupovať featury cez inApp, ale aj vytvárajú celé nové Appky s novým číslom (ako na Macu). Tu nevidím priestor pre zásadné vylepšenie.
Platene aktualizacie su dvojsecna zbran. Dnes si ludia ochotne kupuje aplikacie kedze su nastalo. Tento model by som este chapal v Mac store.
Když udělám novou verzi aplikace, rád bych za to dostal zaplaceno (překvapivé, že). Taky bych rád svým současným uživatelům nabídl nové funkce levněji, než novým uživatelům. Ale nic z toho na AppStore nejde. Jediné co můžu udělat je vydat úplně novou aplikaci, ale to přijdu o pozice v žebříčcích, uživatelská hodnocení, hvězdičky – to jo opravdu pitomá varianta a navíc na ní doplatí současní uživatelé. Nebo to předělám na InApp nákupy, kde na to doplatí noví uživatelé. Tohle je prostě blbě. Na PlayStore to jde, tak proč na tady.
Kengura: proč na MacStore ano a na AppStore ne?
Otazka je ako by sa riesilo, ak novu verziu nechcem. Appstore ponuka len poslednu verziu(pre dany iOS). Cize z pohladu pouzivatela by som nezaplatil za update a moju staru verziu by uz nikto neudrzoval. Predsa len s novym iOS nie vsetko funguje(vid watchkit kde sa menilo zdielanie dat). Cize ak nechce developer prist o rebricek, hodnotenia tak ma snahu tu apku drzat aspon funkcnu.
V Macstore su programy za ine peniaze a ich vyvoj je narocnejsi (taky photoshop napr.)
Zabak: můžu vědět co máš za aplikaci, abych věděl čemu se vyhnout? aktualizace mají aplikaci zdokonalovat což přinese další uživatele, takže i peníze. Nechápu důvod proč by měli být uživatelé kteří si koupí aplikaci dříve (tedy často ne úplně dodělanou) znevýhodňování před těmi, kteří budou čekat a časo i mezitím klesne cena aplikace.
xadros: čemu se vyhnout?
– máš jen jednu šanci na vypuštění aplikace. Když to poděláš, už to nenapravíš.
– apka musí být naprosto dokonale odladěná (nemusí obsahovat všechno, co tě napadne že by mohla umět, ale ale nesmí padat a to co tam dáš musí fungovat na 110%)
– sežeň si co nejvíc betatesterů. Kámoš je tester k ničemu.
– bez reklamy jsi v loji
– jestli cena aplikace klesne je tvoje věc. Pro mnoho lidí je jediná správná cena 0.
– aktualizace nové uživatele nepřinesou
– na droidu jsou placené aktualizace a pro vývojáře jsou vemi přijímené
Kengura: on by se Apple nepos…, kdyby nabízel ke stažení starší verze tomu, kdo má zaplacenou starší verzi nebo má starší verzi iOS, kterou nová verze nepodporuje. Ve skutečnosti by to bylo jednoduché, jen se rozhodli, že to nechtějí.
Nemožnost placených updatů způsobuje, že rozvoj mnoha aplikací je prakticky nulový, jen se udržují aby na novém OS nepadaly na hubu.
Mimochodem, opravdu si myslíš, že napsat aplikaci pro OSX je složitější než pro IOS?
Treba si ale uvadomit, ze ludia sa naucili kupovat aplikacie hlavne preto, ze kupia raz a maju „na vzdy“ a stoja „skoro nic“.
MacStore je podla mna preto nie tak uspesny, lebo tam tie aplikacie stoja radovo viac. Samozrejme nakodit aplikaciu velkosti photoshop je casovo aj ludsky narocnejsie ako nejaku jednoucelovu apku.