Pokud jste Američan žijící v USA, je velká pravděpodobnost, že na vás NSA vytvořila osobní soubor, což není nic nového. Ve skutečnosti samotné NSA přiznala, že z 321 milionů Američanů, kteří žijí v USA, má na 300 milionů nějaký soubor. Pro ty z vás, kteří nejsou v matematice dobří to znamená, že je 93% pravděpodobnost, že vláda Spojených států amerických špehovala a nahrávala nějakého Američana.
Jedním z hlavních nástrojů, které k tomu využívá, je hacking. Možná si říkáte, že ten je přeci nelegální. Technicky máte pravdu, vláda se však ohání zákonem “Patriot Act.“ Podle něj totiž ústava a zákony, které platí pro běžné osoby, neplatí pro nejvyšší státní orgán. To stejné platí i pro povolení zabíjet. Na konci minulého týdne Google oznámil, že více než milion Gmail účtů bylo napadeno americkými vládními činiteli a že to probíhá již celá léta.
Teď byste asi čekali, že hacking byl zaměřen na zločince a podezření z terorismu. Podle Googlu však bylo vše namířeno na aktivisty, novináře a také tvůrce politiky. Toto varování je mnohem významnější, než si uvědomujete. Později Google upřesnil, že podobná varování jsou vzácná a dostanou s k méně než 0,1% uživatelů. Nemusíte však být matematický génius, abyste pochopili, jak jsou zmíněná čísla a statistiky šílené. Je na vás, zda si Gmail nadále necháte, pokud jej zrušíte, máme pro vás několik tipů na mailové klienty.
Ghostmail
Tato služba vám umožní přihlásit se do šifrované e-mailové služby. Server je umístěn ve Švýcarsku a nabízí vám šifrování všech mailů zcela zdarma. Má v sobě navíc jakýsi režim „sebedestrukce,“ který zajistí automatické smazání zprávy, která byla přečtena. K zaregistrování nemusíte podávat žádné osobní údaje a nic potvrzovat. Zaregistrovat se můžete zde.
ProtonMail
Další služba, která nabízí bezplatné šifrování a běží na serverech ve Švýcarsku. Stejně jako u Ghostmailu, tak ani zde nemusíte prozrazovat žádné osobní údaje. Registraci provedete zde.
Tutanota
Jeden z dalších šifrovaných emailových klientů, který je zdarma a v poslední době si získal docela velkou popularitu. Tutanota nedávno překonala hranici 1 milionu účtů a stává se tak největší šifrovanou emailovou službou na internetu. Společnost také zveřejnila svůj šifrovací kód, takže bezpečnostní experti mohou ověřit bezpečnost. Založit si účet je možné zde.
*Zdroj: anonhq
Me by spis zajimalo, kam mam umistit firemni emaily na svoji domene. Nejaky tip?
a to má bejt jako co? reklama na e-mailové služby?
jak vám pomůžou ultrašifrované e-mailové schránky, když tu jde o to dostat se někomu do účtu? nijak
Odejítí od Gmailu nic nevyřeší, google není v ničem, co se týče zabezpečení účtu horší než vámi nabízené služby.
Stačí si zapnout 2faktorové přihlašování přes mobil…
sondysek raděj se k tomu nevyjadřuj, když to nechápeš…
Ako mám nastaviť prichadajuci a odchádzajúci server do nastavenia iPadu? (Ghostmail)
cechi tak mi to objasni
Ad sondysek. To máš ako s Facebookom. Je v podstate nástroj FBI na kontrolu. Ako vidieť Google je tiež predajná dievka
dotcom: A na to si přišel jak? Přečetl sis někde článek kterej měl obsah kterej si chtěl brát a to tě utvrdilo? Absurdní.
Pre mna osobne je cela tato tema okolo „ochrany osobnych udajov“ dost smiesna.
1. samozrejme neschvalujem ze sa mi niekto (vlada) moze pozerat na moje maily.
2. sami ale rozhodujeme o tom co a komu posielame mailom alebo zavesime na FB
3. vsetky nase osobne udaje vlada aj tak ma (rod. cislo, adresu, cislo soc. poistenia …….)
4. KTO NEROBI NIC ILEGALNE, NEMA CO SKRYVAT.
5. v konecnom dosledku je to pre nas alibi keby nas napr. chcel niekto z niecoho krivo obvinit.
Takze pre mna osobne – nech sa paci kludne si citajte ako v mailoch napisem znamemu „Zdravim. Ozvem sa zajtra“ alebo poslem linku na nejake zaujimave YouTubove video. Fakt mi je uplne jedno ze to niekto moze „sledovat“
Ked by som pred 50 rokmi poslal list, aj tam by bola moznost ze si ho precita niekto iny.