Apple spustil koncem června svou službu Apple Music, která je konkurencí pro streamovací služby mezi které patří například Spotify nebo Deezer. Její největší odlišností je služba Connect, tedy hudební sociální sít. Bohužel neuspěla a dává uživatelům minimum možností k interakci. Nemůže konkurovat Facebooku nebo Twitteru. Nefunguje ani jako platforma odkud mohou umělci svoje skladby sdílet. Hudebníci od spuštění služby mohou na svou Apple Music Connect stránku přidávat fotky ze zákulisí, ukázky nových skladeb a mnoho dalších zajímavostí. Největší aktivita ze strany interpretů byla dle očekávání hned po spuštění služby. Většina uživatelů si totiž ihned aktivovala zkušební tříměsíční období, a tak byla velká jistota, že Connect navštíví. A na své Connect stránky tak hudebníci přidávali své první příspěvky. Jak Apple uvedl, nebyla to žádná sláva.
Po osmi měsících od spuštění je situace velice špatná a profily těch nejúspěšnějších interpretů jsou prázdné a nový obsah na nich budete hledat velice těžko. Jak jsou na tom interpreti v porovnání s Facebookem? Vybrali jsme deset nejlepších interpretů podle amerického iTunes Store. Počty příspěvků od začátku března zatím vypadají takto:
- Justin Timberlake – 0/2 (Connect/Facebook)
- Slipknot – 0/2
- Coldplay – 0/4
- Rihanna – 0/4
- Avicii – 1/5
- Linkin Park – 1/6
- Justin Bieber – 0/7
- One Direction – 0/8
- Blake Shelton – 0/9
- Lady Gaga – 3/18
Tisíce dalších interpretů však přidali na Apple Music Connect poslední příspěvek minulý rok nebo vůbec. Otázkou zůstává, proč se síť Connect stala bez obsahu. Podle všeho za špatnou situací stojí horší hledání Connectu na Macu nebo Windowsu. Pokud budete interpreta vyhledávat v iTunes ve většině případů skončíte na iTunes profilu, který je odlišný od toho na Apple Music. Prokliknout se do Connectu lze přes záložku Apple Music.
Další nevýhodou pro interprety je složitá cesta k publikaci příspěvku. Apple pro interprety dokonce vytvořil speciální nástroj Link Maker.
Pro někoho může být zajímavou zprávou, že Apple se již o hudební síť snažil. Jmenovala se Ping a existovala od roku 2010, byla zrušena dva roky poté. Connect nyní spojuje interprety s fanoušky, Ping propojoval především pouze fanoušky. Sloužil především pro doporučování hudby ostatním. Apple je očividně s osudem Apple Music Connect smířen. Otázkou ale zůstává, zda-li vydrží déle než Ping.
//
*Zdroj: Živě.cz