Apple se před 8 lety rozhodl vytvořit novou kategorii chytrých telefonů a ukázat tak celému světu, jakým směrem se mají v budoucnu ubírat mobily. Předtím se sám neodvážil přijít s vlastním produktem v době starších mobilů, které nabízely spousty tlačítek a malý černo-bílý, později i barevný, displej. Designér Martin Hájek se nám proto rozhodl nastínit, jak by takový hloupý telefon od Applu vypadal, kdyby se Steve Jobs rozhodl představit jej o několik let dříve.
Že je telefon tzv. hloupý nasvědčuje možná tak trochu i samotný název – iDot. Nenajdete na něm žádný fotoaparát, ani Wi-Fi připojení nebo aplikace z App Storu, ale umí vše, co by základní telefon měl umět, a co zejména starší generaci i dnes stále stačí. A co víc, může se pochlubit pětidenní výdrží na jedno nabití.
Jak si můžete hned na první pohled všimnout, koncept je inspirovaný novým Siri Remote k Apple TV 4. generace a také trochu designem současného iPhonu 6/6s. I přesto si iDot zachoval jakýsi minimalismus a kromě těch nejnutnějších tlačítek a konektorů zde nenajdete nic navíc. Více už uvidíte na videu níže, které pochází od německé stránky Curved.
velice rychlá oprava z iDiot na iDot :D :D
Pripomina mi to new Apple TV SIRI Remote.
Martin Hajek by mel uz vazne prestat brat drogy..
Tak si říkám, jede Hájek ve tvrdých drogách, nebo jen ztrácí soudnost? Obojí je špatně.
Muj nazor je to same…. Tohle vytvorilo bud dite nebo clovek co se vazne nudi… Kdyby kdyby.. Na to se bohuzel nehraje.. Kdybych nebyl idiot a vytvoril prvni facebook .. Jmenoval by se (OKO)-lup… ??
na tom konceptu mi chybi tlacitko pro navigaci v menu … jinak by musel mit dotykovy display, coz mi prijde jako nesmysl … ale jinak proc ne :-) … klidne bych si takovy mini „zalozni“ telefon na sport a vylety poridil :-)
neviem prečo by mal Hajek brať drogy? vytvoril predsa koncept, nie návrh na výrobok čo má ísť zajtra do výroby. netreba si mýliť dojmy s pojmami. v automobilovom priemysle sa tiež roky vytvárajú šialené štúdie a koncepty ale len mizivé percento z toho sa dostane z výkresu k funkčnému modelu. a to že sa niekto venuje vo svojom voľnom čase alebo hoci aj v pracovnom čase vytváraniu konceptov je fajn, nikto nikdy nevie či sa zrovna niečo z jeho nápadov nedostane naozaj do výroby… ak nie celý návrh, tak aspoň časť.