Akcie Applu dnes po dlouhé době nečekaně klesly pod $100 za kus. Naposled klesly pod hranici 100 dolarů v říjnu minulého roku. V pátek byly APPL akcie na hodnotě $105,76, jenže přes víkend, respektive dnes ráno klesly k 95 dolarům za kus. Investoři jsou však v klidu a v poklesu vidí jen příležitost pro nákup dalších akcií za nižší cenu. Očekává se totiž, že jakmile společnost představí nové iPhony, iPady, Apple TV a vydá iOS 9 a OS X El Capitan do konce října, tak půjdou akcie opět nahoru.
CEO Applu, Tim Cook, ale zůstává nadále optimistický a ujišťuje investory, že velká čísla se ještě budou odehrávat v Číně, což bude mít výrazný dopad na růst společnosti. Cook napsal, že jen zřídkakdy reaguje na pohyb akcií společnosti, ale vzhledem ke komentářům mnoha investorů se rozhodl reagovat. Apple prý každý den získává informace, jak si vede na čínském trhu a jejich silný růst nadále přetrvává z července a začátku srpna. Aktivací nových iPhonů prý jen přibývá především v posledních několika týdnech a App Store trhá v Číně také rekordy. Tim Cook ještě upřesnil, že sice nemůže předvídat budoucnost, ale věří, že Čína pro společnost představuje nebývalou příležitost v dlouhodobém růstu.
Pondělní ráno nevypadalo pro Apple příliš optimisticky, ale během našich odpoledních hodin se akcie opět vrátily na páteční hodnotu, tudíž je vše zase v pořádku, ale stále mají co dohánět, aby se vyrovnaly červencové hodnotě $132,07.
*zdroj: Macrumors
No ja byx řekl že duvodem proc akcie Applu klesaj a taky všech velkych společnosti je strmý pád čínské burzy, jak všeci vime USA ekonomika je hodne svazana s činou lepe rečeno Čina vlastni skoro pulku USA ??? tak činska burza velice ovlivnuje jak americke ta evropske společnosti. Nesu ekonom ale logiku to ma?
Choose: Přesně tak, akcie Apple v tomto kopírují křivku jiných velkých společností, a i Dow Jones indexu. Čínská burza bude mít na celosvětovou ekonomiku větší vliv, než kdekdo přiznává. A tento vliv bude pravděpodobně v USA větší, než v EU – americká ekonomika má na Čínu větší vazby. Zatímco pro evropu byla Čía převážně dodavatelem, a „levnou montovnou“, pro USA je v mnohem větší míře i odběratelem.