Apple dokázal ako jediný výrobca elektroniky na svete spopularizovať inteligentné hodinky. Zároveň sa môže pochváliť veľmi veľkým počtom aplikácií, keďže už teraz sú ich tisíce. Možno práve to je dôvod, prečo sa New South Wales University v Austrálii rozhodla zakázať nosiť wearable zariadenia a v nových pravidlách zdôrazňujú hodinky ako sú napríklad Apple Watch. Takéto zariadenia totiž nie sú vítané na skúškach, keďže môžu byť veľmi rýchlo zneužité ako ťahák. Tomu napomáha napríklad fakt, že Apple Watch zhasnú svoj displej asi po 5 sekundách nečinnosti, čo je dostatočná doba na to, aby displej stmavol a študent zistil všetko, čo potrebuje.
„Kvôli technologickému pokroku u hodiniek došlo k aktualizovaniu pravidiel platných počas skúšok na UNSW: Je zakázané mať počas skúšok hodinky navlečené na zápästí alebo položené na stole. Študenti, ktorí sa zúčastňujú skúšok, ich pred začiatkom skúšky odložia do priehľadnej tašky pod ich stoličkami.“ UNSW je jednou z viacerých organizácií, ktoré sa už stihli ohradiť voči inteligentným hodinkám. Britské univerzity zakázali nosiť inteligentné hodinky ešte predtým, než sa Apple Watch vôbec dostali na trh. Kritika wearable zareiadení sa netýka len školstva, ale aj bezpečnosti na cestách, keďže sa v prieskumoch ukázalo, že wearable zariadenia vyrušujú ľudí viac než smartfóny a potenciálne to môžu byť práve ony, kvôli ktorým dôjde k tragickej nehode. V Kanade takto už došlo k jednej z pokút, v ktorých boli hodinky Apple Watch hlavným aktérom.
*Zdroj: Cult of Mac
RT @lsaeu: Univerzity zakazujú nosiť Apple Watch: Apple dokázal ako jediný výrobca elektroniky na svete sp… http://t.co/VpZLyOCfRU
Nedivim se sam sem ted v jarnim semestru vyuzil apple watch na vsech testech a vetsina diky tomu byla bezproblemu
Nadruhou stranu u statnic ani apple watch asi nepomuzou
Na tieto obmedzenia nemajú právo. Keď si človek kúpi hodinky, nikto mu nemá kecať do toho kde ich má nosiť a používať. To je zásah do osobnej slobody.
Jedinu vyhradu mám voči bláznom, ktorí volajú za volantom bez hlasnej súpravy.
To Amnart: Nikdo tě nenutí studovat univerzitu. Pokud si tedy někdy něco takového studoval, tak pokud chceš studovat, tak se musíš podřídit pravidlům.
Osobní svoboda je i zůstat nevzdělán, pokud chceš podvádět.
To je jako by bylo možné telefonovat během státnic, protože je to tvá osobní svoboda.
Tak třeba tě jednou bude operovat doktor, který zkoušky na VŠ dělal s poradci na telefonu. Myslím, že už další hloupý příspěvek tu pak nebude.
Kvinta – ak zakazu pouzivanie, pochopim, ale zakazat nosenie nemozu to je chore, ak budes statnicovat mozes mat mobil ale nesmies ho pouzivat, tuna sa obmedzuje aj nosenie hodiniek, nielen ich pouzivanie,
Amnart: Možno práve preto že toto je zmenšený mobil na ruke. Ja osobne s obmedzením elektroniky na skúškach súhlasím, potom to vyzerá tak že niektorí sú vysokoškoláci len na papieri a pred menom.
To Amnart: až se vzbudíš uprostřed operace a zjistítš že je to proto, že anesteziolog zanedbal Tvoji narkozu neboť mu selhal tahák správného postupu stažený do jeho AppleWatch, přičemž operující chirurg ještě není hotov se Tvým slepým střevem protože řešil vyskytnuvší se komplikace nápovědou přes své AppleWatch a Tvůj právník nebude schopen obhájit Tvoje nároky na škody vzniklé tímto fušerským postupem nemocnice protože celá práva prošel s pomocí svých nových Apple Watch.. ..
….Tak potom, potom možná změníš názor na to co JE a NEní právo jednotlivce při používání AppleWatch… ;o)