Rozdiel medzi nami a telefónmi je ten, že iPhone nemusí čakať 40 rokov na to, až preňho japonci vybudujú vesmírny výťah. Totiž na to, aby sa iPhone pozrel do vesmíru, stačí ho pripevniť k meteorologickému balónu a ten následne vypustiť do stratosféry, zhruba do výšky 30 kilometrov nad Zemou. Do takejto výšky ho poslal výrobca ochranných obalov Urban Armor Gear už koncom novembra/listopadu a ako to býva, experiment by nebol kompletný bez prítomnosti ochranného obalu, ktorý mal za cieľ chrániť telefón v nehostinných podmienkach.
Len pre zaujímavosť, iPhone bol vo výške 30 kilometrov vystavený vetru o rýchlosti 112,65 km/h a teplotám okolo -61,7°C, čo je hlboko pod minimálnou operačnou teplotou, ktorú uvádza Apple na svojej stránke. Dalo sa preto čakať, že to iPhone nevydrží a vypne sa, čo sa aj stalo, takže narozdiel od Gagarina sa s nami nemohol podeliť o žiadne zaujímavosti. Práve preto ho sprevádzala dvojica kamier GoPro a GPS lokátor, ktorý plnohodnotne nahradil funkciu Find my iPhone. Telefón a celý set bol následne pustený naspäť na zem a aj keď sa po dopade uvoľnil z držiaku, iPhone v obale prežil bez jediného škrabanca a bol plne funkčný. Samozrejme, týmto testom chcel výrobca poukázať na fakt, že jeho obaly poskytnú maximálnu ochranu pre váš telefón. Vyzdvihuje to aj faktom, že obaly spĺňajú armádne štandardy, čo predstavuje ďalšie plus.
*Zdroj: MacRumors
Znova !!! tohle bylo do bláta :-D
To nebyl pád, ale přístání.
Čekal jsem, kdy se uvolní z toho držáku a začne padat … ale oni ho jen snesli tím (vypuštěným?) balónem na zem …
Chcel som vidiet ten pad z 30 km… Nie pristatie do blata. :))
Přistát se dá kamkoliv. Pád má trochu jinou definici než dosednutí v rychlosti cyklisty důchodce. Volný pád ze skříně by byl silnější.
Roman: Ha, ha, ha :)) Zikpik to pekne vysvetlil. :)
Bez ohledu na tohle video mám pouzdro UAG Composite na 5S a jsem s ním maximálně spokojen. Vzhledově jsem z něj přímo nadšen :-)