Miluju Apple. Miluju běh. Jak to skloubím dohromady? Jednoduše. Stejně tak jako dalších pár milionů lidí s podobnou mánií jako já. Kdo jsem? Runner, co má díky jednoduché, ale za to geniální technologii stále motivaci běhat. Taky o tom svědčí počet naběhaných kilometrů s Nike+ přesahující už dávno hranici 9400 km (cca od 10/2010).
Počínaje tímhle článkem vám budu servírovat informace, novinky a typy ze světa běhu. Budu osobně testovat různý hračky a vymoženosti, který se dají při běhání používat ať už to budou jen maličkosti, které usnadní běhání nebo celé měřící technologie. Myslím, že je na čase, abyste se občas odlepili od obrazovky vašeho Macu, iPadu nebo jiné iVěci a šli si zaběhat s něčím jako je iPhone nebo iPod. Určitě budete nadšeni!
Začnu úplně jednoduše. Dneska bychom si mohli říct něco málo aplikaci Nike+ pro iPhony. Hned, jak si stáhnete ve storu tuhle aplikaci, můžete se připojit do komunity Nike+ běžců. Samozřejmě to neznamená, že musíte mít na sobě všechno obrandovaný fajfkou, ale vzhledm k tomu, že Nike má skvělej design i kvalitu výrobků, je dobrý bejt prostě v Nike. Uděláte si svůj vlastní účet a můžete vyběhnout. Aplikace vám po každém uběhnutém kilometru hlásí čas a průměrný čas na kilometr, takže jste furt v obraze.
Já osobně oceňuju to, že si můžete nastavit automatické spuštění pauzy, když se zastavíte třeba, abyste si zavázali rozvázanou tkaničku nebo když vám někdo volá a vy se rozhodnete zvednout telefon. Jakmile doběhnete do cíle nebo třeba nedoběhnete a zinfarktujete cestou někde v lese a ukončíte běh, lze si k běhu přidat doplňující informace pro vás: jak jste se během výběhu cítili (pomocí smajlíků), v jakém terénu jste běželi (silnice, pláž, …), počasí (automaticky), v jakých teniskách jste běželi a samozřejmě můžete nahrát fotku, co jste pořídili během tréninku. No a ve finále, aby celej svět nebo alespoň vaši přátelé věděli, že jste se byli vyprdět při běhání, můžete to diky aplikaci Nike+ sdílet na Facebooku, Twitteru, Pathu nebo Instagramu. Sdílíte buď jen počet kilometrů, celou mapu výběhu nebo foto.
Co je důležité dodat? V aplikaci si můžete pomocí synchronizace s Facebookem přidávat kamarády, kteří uz svůj účet na Nike+ mají a sledovat jejich výkony pomocí statistik a to jak týdenních, tak i měsíčních nebo ročních. A abyste věděli, ne všechny chytré telefony vám umožní přidávat a sdílet fotky z běhu. Pár mých známých, co nemají iPhone prostě zuří, že ten jejich teletextovej mobil jim to prostě neumožňuje. Běžte si vyzkoušet běhání s aplikací Nike+ a příště se můžete těšit na další článek o běhání.
Pěkný článek, jen otázka: asi potřebuju nějaké příslušenství / senzor k tomu, abych mohl používat
N+ ? (Možná blbá otázka)
článek čtivý, ale dříve se tu psalo něco o komerčním sdělení u těchto článků…
Proc jsem pri prvnim pohledu na nadpis cetl „Zrušená“? :-D
Ondrass: Pokud mas iPhone a v něm tuhle aplikaci, tak pro výběh žádný čip nepotřebuješ.
Krásna trasa Prokopákem, nicméně já už bych asi po těch 15 km chcípnul …
-:))) joo, to samé! Na běžkách sice +-35 km dám ve slušném tempu, ale v botách bych zdechnul po pěti…
Hmm, na kaskádach som bežala nedávno tiež. :) Teším sa na recenziu Endomonda a nejaké tipy k HealthKitu.
No zaujimalo by ma kde ma ten iphone cely cas pri behani ci pouziva nejaky obal na rameno ci nieco podobne alebo len v zadnom vrecku caka na ohnutie :-D. A druha otazka ked beha 1,5 hodiny s neustale zapnutym GPS ako sa to prejavi na baterii?
Díky za super článek. Přesně o tomhle jsem mluvil :) S Nike+ běhám tři roky a teď jsem si pořídil jejich hodinky – Nike+ GPS SportsWatch od TomTomu a jsou perfektní. Spolu s ShoePodem jsou mnohem přesnější než samotný telefon (moje zkušenost) Ale ten s sebou tahám stejně skrze hudbu. Mám ho na rameni. Jinak jsem s 5 i s 5S běhal v pohodě 2 hodiny po lese a baterka to přežila, většinou to sežralo kolem 30-35%. Navíc pak člověk stejně běží domů do sprchy a k zásuvce :) Mě by jen zajímalo, kdy přijde ten den a HEALTH začne analyzovat moje data z NIKE+ ?
Hele, copak to je „mnohem přesnější“ ? Já jsem těch aplikací vyzkoušel několik a jestli se po 25 km lišily o pár desítek metrů… o víc ne… Ale možná to je opravdu kvalitou gps čipu, ačkoli čekám, že všude bude stejný…
Tak jen pro zajímavost jaký je ten průměrný rozdíl v přesnosti měření, jestli by to v mém případě stálo za zamyšlení nad technikou. Dík.
Zajímavý nápad na sérii článků, jen by slečně mohl někdo poradit s jazykovou korekturou, prosím!
Též se přidávám…
Hurfo: za hodinu a pol si iPhone pri behaní vezme cca 40% (moja stará iP 5ka), ja držím telefón buď v ruke keď sa mi chce keď nie hodím do vrecka kraťasov a vôbec ma to neobmedzuje..
Ahoj, tak s telefonem snad uz nikdo na rameni nebeha, snad jen lednacci, kteri se na to po 14-ti dnech stejne vykaslou. S watch na ruce neni telefon zapotreni, pp dobehnuti se vse automaticky prehraje do aplikace v telefonu👍.
Ledňáček nejsem, ačkoli zimu a leden miluju, ale hodinky prostě na ruce nemám rád, proto zásadně telefon. Ale jak už jsem uvedl výše, nerad běhám, raději běžky nebo brusle v létě, takže ta ledvinka tolik nevadí…
Jakube, první AW byly uvedeny na trh v dubnu 2015, tedy půl roku po tomto článku a většiny příspěvků v diskusi :-)
2014- 2015 – 2021 obživený z 2014. To už opravdu není o čem psát