iPhone 6 stejně jako iPhone 6 Plus přináší větší baterie, které mají pochopitelně také větší kapacitu, což znamená, že vyžadují delší čas k úplnému nabití. Nové iPhony však mají oproti všem předchozím generacím jednu výhodu, jsou schopné odebírat z adaptéru 12W, oproti 5W, které odebíraly všechny předchozí generace. Apple však bohužel dodává iPhone 6 stejně jako iPhone 6 Plus s klasickou nabíječkou určenou pro iPhone, jenž má 5W. Pokud však použijete nabíječku od iPadu nebo například USB port některého z nových Maců, dokážete nabít iPhone 6 Plus na 90% za necelé dvě hodiny.
Nemusíte se bát ani o bezpečnost, vzhledem k tomu, že Apple na svém webu oficiálně uvádí, že je možné nabíječku iPadu použít ke všem iPhonů, iPadům a iPodům, nehrozí, že byste rychlejším nabíjením poškodili baterii iPhonu.
*Zdroj: macrumors.com
Ja nabijim ipadovou nabijeckou furt a vsechno a vsechno mam mnohem rychleji nabite… iphony cca za 2 hodiny taktez…
JJ: taky jsem si to říkal že to dělám běžně a nepřijde mi to jako zázrak. minimálně u mojí staré 5 a teď i u 5S to funguje už dlouho.
Tak nefím co je to za objev…
nenici to bateriu alebo pod ?
orecho: Obcas by stacilo si precist cely clanek a nejen nadpis .)
Neříkám, že to baterii ničí hned, ale určitě rychleji než běžným adaptérem. Pokud chceme dosáhnout co nejdelší životnosti baterie a nebrečet jako většina majitelů po půl roce a chtít reklamovat baterii, iPhone by se měl zásadně strkat do nabíječky nejlépe úplně vybitý nebo skoro vybitý a navíc nevytahovat z nabíječky hned po dosažení 100% ale nechat ho tam ještě aspoň 20 minut potom, dojde tak k úplnému vybití a nabití baterie, které když se tak často neprovádí, tak jednotlivé části baterie začnou „odumírat“ a pak se nedivte že vám iPhone klekne už na 10%. Selským rozumem bych tedy řekl, že čím rychleji se tento proces nějakým jiným (12W) adaptérem provede, tím horší dopad to bude mít na vaši baterii. Už jen to, že můžeme pracovat s tímto kapesním počítačem několik hodin bez potřeby elektrické energie je malý zázrak.
jonasbenes:
prave ze li-pol bateriim ktere jsou v iphonu nejvic skodi kdyz se hodne vybiji, lepsi je je nabijet castejs klidne od pulky nez nechavat baterii na doraz
jonasbenes: A není to přesně naopak? Není to co tvrdíš pravda na staré typy baterií? Nové by se právě neměli nechávat vybíjet do mrtě, ale naopak je lepší je nabíjet častěji.
Kare1:
je to tak, to co pise uz roky neplati
Nieje baterka ako baterka.
http://www.zive.sk/clanok/18797/ako-sa-spravne-starat-o-baterie
Niekedy sa oplati aj priamo pozriet, co pise vyrobca :)
http://www.apple.com/batteries/
Neilz: v iphonu nejsou li-pol baterie ale stale li-ion, mozna mate v necem pravdu, ovsem vlastnim iphone 4 a delam toto jiz 3 roky a baterie drzi opravdu obdivuhodne, narozdil od lidi kolem mne, kteri vsichni vlastni iphone 5/5S.
Upřímně jestli to vadí bateri je mi šumák je to mobil ne barák. Mobil mám na dva roky a když me vytočí tak i kratší dobu rozhodně z něj nebudu dělat veterána.
To už dávno dělám, neboť zdrojem 12W (5,2V, 2,4A) už dávno nabíjím iPad mini 1, který původně měl jen 5W zdroj (5V, 1A), dokonce i Samsung telefony.
Už se to dlouho točí ty samé mýty ohledně nabíječek, odpovím na ně:
Vyšší proud zdroje nevadí hned, protože vnitřní nabíjecí obvod spotřebiče (mobil, tablet, USB host čehokoliv na baterii) si sám řídí, kolik proudu připustí. Napájecí zdroj tedy musí mít akorát stabilně dodat 4,75 – 5,25 V, nepřekročit svůj jmenovitý proud a identifikovat* se. Zbytek je na USB hostovi, jak si s tím naloží a porozumí informaci z datových pinů.
*Tím se rozumí, co se děje na datových pinech, zdali jsou zkratované, nezapojené, anebo mají přesné hodnoty napětí, např. D+ 2,66 V a D- 2,66 V jsou signální napětí 12W zdroje Apple. Naopak většina nabíječek pro Android mobily mají prostě D+ a D- spojeny do zkratu.
Z dlouhodobého hlediska je lepší nabíjet menším proudem, protože dojde k úplnějšímu nabití a menší tvorbě odpadního tepla, které snižuje životnost Lithiových článků.
Doporučený limit pro Li-ion je 2/3 C, takže IP5 s baterií 1440 mAh by neměl překročit proud 1000 mA a proto je pro něj 5W zdroj akorát. Silnější zdroj ve výsledku zapříčiní akorát to, že pokud svítí displej na iPhone, tak zvýšený odběr se kompenzuje zvýšením odběru ze zdroje, který 5W zdroj neumožní, protože již jede na maximum.