Apple už vo svojich propagačných materiáloch stihol odhaliť, ako vyzerá procesor Apple S1, ktorý tvorí srdce hodiniek Apple Watch. Ten sa pochopiteľne nachádza na miniatúrnej základnej doske spolu s ďalšími komponentami a to okamžite upútalo pozornosť expertov, ktorí na základe zverejnenej fotografie chceli zistiť, čo sa nachádza vo vnútri Apple Watch. Hodinky, o ktorých toho dnes veľa nevieme, nám však odhaľujú svoje tajomstvá práve vďaka takým expertom, ako sú tí z Chipworks.
Práve oni sa pustili do rozboru fotografie procesoru Apple S1 a základnej dosky, na ktorej sa tento procesor nachádza. Aj keď bežnému spotrebiteľovi táto fotografia moc nenapovie, experti z Chipworks vďaka nej zistili, že hodinky obsahujú čip Broadcom BCM4334, ktorý zabezpečuje podporu pre Bluetooth a WiFi. Presnejšie ide o čip, ktorý už bol použitý v iPhone a iPadoch a zabezpečuje podporu pre Bluetooth 4.0 LE a WiFi 802.11 a/b/g/n. Čip ako taký sa zdá byť pre Apple ideálnym riešením, keďže ide o čip, ktorý má veľmi nízku spotrebu energie a miniatúrne rozmery. Vzhľadom k prítomnosti WiFi čipu sa tak zdá, že hodinky Apple Watch budú spárované s iPhone pomocou WiFi pripojenia a nie cez Bluetooth, ako sa pôvodne očakávalo.
*Zdroj: Chipworks.com
No to by byla pecka! Vubec BT u iphone nevyuzivam a zralo by mi to baterii…zato Wifi mam pustene porad :)
Ale jak se budu moct pripojit pres wifi kdyz budu mimo byt ?
El Barto : no ked to budes chciet ako HOTSPOT prestanu ti fungovat hodinky no je tam toho ;)
X.X – tak to ne docela na hovno to radsi pres to bluetooth a i tak si nejak nedovedu predstavot jak to bude pres wii spojeny
:)) budu spojene cez BT, wifi bude mozno na aktualizaciu softu a pod. Alebo niekto naozaj veri, ze bateria ustoji wifi nonstop? Naco BT 4.0 LE? Smiesny clanok.
iJa: musim s tebou jen souhlasit. Pres wifi to urcite nepojede. BT4 LE je tak energeticky nenarocne ze uz jsem nekde videl zarizeni ktere na hodinkovou baterku vydrzelo pul roku sparovani.