Hovorí sa, že niekedy musí človek spraviť krok späť aby sa posunul vpred. To isté si zjavne myslí aj CEO Atari Frederic Chesnais, ktorý v novom rozhovore oznámil, že chce, aby sa Atari vrátilo späť k výrobe hardvéru. Atari totiž pôvodne vyrábalo práve hardvér, respektíve herné konzoly a počítače, z ktorých ale neskôr presedlalo výhradne na výrobu softvéru, keďže hernému trhu začali vládnuť oveľa väčšie mená ako sú Nintendo a Sony. Lenže čo môžeme očakávať od spoločnosti, ktorá sa zaoberala výrobou hardvéru naposledy v minulom storočí?
Chesnais v rozhovore oznámil, že nemá v pláne vyrobiť žiadnu veľkú hernú konzolu a to aj napriek tomu, že vo vnútri spoločnosti dnes majú repliku Atari 2600. Namiesto toho si Chesnais predstavuje niečo, čo by mohli ľudia používať prakticky vždy a nosiť to všade so sebou. Chesnais si predstavuje, že jeho spoločnosť vyrobí niečo ako hodinky, ktoré by okrem iného mohli slúžiť aj na hranie hier. To ale neznamená, že spoločnosť začne vyrábať inteligentné hodinky, ktoré budú slúži ako doplnok k telefónu. Miesto toho sa má jednať o niečo, čo sa bude niesť práve v duchu Atari. V duchu spoločnosti, ktorá je podľa neho lifestyle značkou pre určitú generáciu.
V súvislosti s lifestyle spomína, že spoločnosť by mohla začať vyrábať bundu so solárnymi panelmi, z ktorej by mohol vytŕčať konektor Lightning pre iPhone. Výsledkom by bolo, že ľudia by mohli nosiť svoj iPhone stále nabitý a to je podľa Chesnaisa niečo, čo by si ľudia určite kúpili: „Chceme vyrábať takýto druh hardvéru. Kúpili by ste si hodinky Atari? Kúpili by ste si bundu Atari, ku ktorej by ste si mohli pripojiť svoj iPhone alebo iné zariadenie? Ja si myslím, že by ste si ju kúpili.“
*Zdroj: Gamespot
Radši bych oživil Amigu i když Atarko byl taky kult Amiga měla hodně silný jádro fanoušků a byl to vlastně takový Apple. Ta značka byla daleko silnější než její vlastník Commodore.
@JK – jen bych to doplnil. Oba nejspíš myslíme AMIGA = AMIGA500, ATARI = ST (co se týká povědomí u nás v předsametm). Amiga dominovala v oblasti VIDEO (třeba znělky v ČST ve Vlaštovce), ATARI zase v DTP (Calamus, Ventura Publisher v nakladatelstvích u nás či samozdatový underground). Polemizovat by se dalo, z čeho se rekrutovali u nás Applisti. Dle mne ze sekce ATARI ST (Macron, Lidové noviny, Annonce, chartisti ap.)
Amiga byla jednak lepší stroj a co se týká oblibenosti až zarytosti ke značce která znenáhla upadla takovou zarytost jsem u Atari nepozoroval až zase u Applu. Vlastnil jsem jak Atari tak Amigu a ta byla prostě miláček a malý zázrak. Kamarád s STéčkem který tvořil hudbu si ji odemě vždy moc rád půjčoval až jednou milé ST vyměnil :) A že STéčka se obecně k hudbě více používala. Nejen na videa kde Amiga kralovala, ale i v programech pro grafiky ST předčila jak nic.
Nechtěl jsem tím pokazovat z koho se rekrutovali Applisti jen to že Amiga měla podobného ducha.