Apple uzavřel dohodu s Googlem, čímž končí jedna z největších právních bitev mezi technologickými společnostmi v historii. Apple se dohodl se společností Motorola Mobility, respektive s Googlem, který vlastní 8000 z 10 000 patentů společnosti Motorola Mobility. Společnost jako takovou sice Google prodal Lenovu, ovšem to získalo pouze 2000 patentů a těmi ostatními se stále ohání Google, kterému skutečně patří. Společnosti Google a Apple podepsaly v pátek dohodu o ukončení veškerých patentových sporů, které se táhnou již od roku 2010.
Ve společném prohlášení však obě společnosti také uvedly, že dohoda neobsahuje takzvanou křížovou licenci na jejich patenty, což znamená, že nemohou navzájem využívat své patenty. Apple a Google se ovšem dohodly na společné spolupráci v některých oblastech patentové reformy o kterou technologické společnosti usilují. Apple a Google vzájemně vedly desítky žalob po celém světě, ve kterých Apple vinil Google z okopírování iOS Androidem.
Obě společnosti informovaly federální odvolací soud ve Washingtonu, že všechny případy žalob mají být zamítnuty s tím, že Apple uzavřel dohodu s Googlem. Největším soupeřem Applu však není na poli soudních dvorů Google, ale Samsung. Informace o tom, zda se dohoda Googlu a Applu dotkne také soudních sporů se Samsungem nejsou dostupné a Apple se k nim nevyjádřil. Je však důležité dodat, že množství technologií z jejichž zkopírování Apple obvinil Samsung, pochází přímo z Androidu, který vyvíjí společnost Google. I kdyby však Apple tyto žaloby stáhl, jen těžko lze očekávat, že by Apple přestal vinit Samsung také z okopírování designu svých tabletů a smartphonů. Prozatím to však spíše vypadá tak, že dohoda Applu a Google nebude mít na soudní spory se Samsungem zcela žádný vliv.
Válka kterou zažil ještě Steve Jobs pro něho osobně byla velmi důležitá a Jobs se nechal slyšet, že se jednalo o takzvanou termonukleární válku, tedy o skutečný boj. To sice popřel jeden ze zakladatelů Google Larry Page, který jeho slova označil za přehnaná a uvedl, že se ze strany Applu jednalo pouze o marketing. Autor biografie Steva Jobse, Walter Isaacson však popřel slova Larryho Page a uvedl, že Jobs skutečně Android nenáviděl a chtěl jej porazit za každou cenu.
Huraaa, to by sme sa mohli dockat aj Apple map so street view od Google, to by bola pecka…
Hura, zeby zacal vyhravat rozum aa boj o zakaznika sa bude odohravat na poli inovacii ? :)
Toto je najväčšia chyba, ktorú apple kedy urobil…
Válka nekončí jen je tu prozatimní příměří. nápad Apple maps s Google street view je celkem pošetilý a pecka by to rozhodně nebyla. Nemíním Googlu poskytovat jakékoliv informace.
JK: google by dodaval iba data do street view, ziadne informacie by si neposkytoval, to by si Apple musel zmluvne dohodnut. Ja si myslim, ze by to bola pecka az kym by Apple neposkytol alternativu street view.
palihora: tomu sám nevěříš… :)
Apple uz poskytol alternativu k streetview, je to flyover, avsak tempo akym ho rozsiruju je katastrofalne pomale. Clovek ma az pocit ze tych 5 miest ci kolko ich je, je len marketingom.
Sir Martin: 5 ich nieje, je ich omnoho viac…
Tu je zoznam aktualizovaný k marcu tohto roku, čiže tam minimálne Stonehenge bude chýbať:
http://flyovercities.com
Sir Martin: suhlasim, oproti street view je to bieda, ked to pojde tymto tempom , tak flyover pre Prahu bude mozno okolo roku 2020 a Slovensko ani nehrozi.
Uz aj mapy.cz s panoramou ich davno predbehli, preto si myslim ze spojenie apple mapy a street view by davalo aspon docasne zmysel.. Iba moj nazor.