Problémy s Free to Play hrami odstartoval případ muže, jehož syn stihl utratit za několik málo minut v rámci In-App Purchases více než 3000$. Apple nakonec všem rodinám, které postihl podobný případ vrátil celou částku, která dohromady činila 32 500 000$. a rozhodl se nadále bojovat proti zneužívání Free to Play systému ze strany vývojářů. Ti totiž často maskují navzájem dvojici měn, jednu herní která je zdarma a druhou klasickou, která se strhává z vašeho účtu. Apple tak začal upozorňovat na rizika Free to Play her využívajících In-App Purchases přímo v iTunes App Store a vydal tkaé oficiální prohlášení oznamující jak vlastně model Free to Play funguje.
V iOS 7.1.1 jde Apple ještě dál a je vidět, že bezpečnost svých uživatelů bere skutečně velmi vážně. Společnost totiž v nové aktualizaci přinesla také novinku v rámci obchodu s hrami a aplikacemi iTunes App Store. V tom nyní vidíte kromě infrmací o tom zda je hra placená nebo zdarma také informaci o tom, zda daná hra nebo aplikace využívá In-App nákupy. Informace je vidět přímo pod ikonkou informující o ceně aplikace.
Kdyby raději ty peníze místo lidem dal třeba na český applle store rodiče nemají své děti k iVěcem co pouštět když je neuhlídají
Apple by mal tie in-app oznacit ako platene aplikacie, alebo im spravit cast v iTunes a bol by pokoj. Free – In App – Paid. Uz to zacina byt fakt otrava ked zbadam aplikaciu a skumam ci je In-app len preto, aby som vedel ci na mna vyrobca nebude uplatnovat svoju taktiku plat alebo dlho cakaj. Niektore hry sa vobec ani poriadne hrat nedaju bez nakupov, coskoro to zacnem ignorovat a nebudem si instalovat okrem PAID nic.