Google Now sice využívají především uživatelé v USA, i tak však jistě všechny příznivce Googlu a jeho služeb potěší informace, že se Google Now dostal také na OS X. Digitální asistent Google Now se z Androidu dostává také na další platformy a nejnověji si jej můžete nainstalovat také přímo na OS X. Instalace je však podmíněna instalací prohlížeče Google Chrome, přes který se Google Now distribuuje. Služba není prozatím dostupná pro všechny uživatele a Google distribuci spouští postupně, pokud tedy stále nemáte Google Now k dispozici i když používáte nejnovější verzi Chrome, pak musíte ještě pár dní až týdnů počkat.
Aby se Google Now nainstaloval přímo do menuBar stačí, když se přihlásíte v Chrome pomocí stejného účtu, přes který používáte Google Now na Androidu nebo iOS. Google Now je tedy na OS X dostupný dříve, než samotná Siri. O příchodu Siri na platformu OS X se diskutuje již od představení její iOS verze. Původně se očekávalo, že Siri přinese OS X 10.8, což se ovšem nestalo a očekávání se následně před představením OS X 10.9 sice umírnila, ovšem i tak byla řada uživatelů značně zklamána, když ani nejnovější verze operačního systém pro počítače Mac nepřinesla digitální asistentku, která je především v USA velice oblíbená.
Je sice velice pravděpodobné, že se Siri pro Mac dočkáme, ovšem Apple nám ji zatím nepředstavil a s největší pravděpodobností ji minimálně do června letošního roku ani nenabídne. Až v červnu na WWDC se totiž představí nová verze OS X a nám tak nezbývá než čekat, zda se oblíbené digitální asistentky dočkáme alespoň v letošním roce. Zkuste nám do komentářů napsat, zda byste měli o Siri na OS X zájem a zda vůbec v ČR/SR Siri reálně využíváte na svých iOS zařízeních.
*Zdroj: thenextweb.com
Můžu se zeptat, co je to z aplikaci, ta ikonka kalendáře?
ja bych radeji plne funkcni siri na iphonu :-/
Danyll: tá aplikácia je Fantastical, je aj na iOS, ale zatiaľ len pre iPhony…
Byl bych raději, kdyby přidali podporu českého jazyka.
Jinak já ji osobně nepoužívám.
Dle mé zkušenosti na iPhonu asi neexistuje aplikace na lepší drancování baterie, než Google Now. :-)
RobertT: Díky moc
Siri využívám tak párkrát do měsíce. Ale je to spíše zdlouhavější než si to co potřebuji udělám sám. Na přehození něčeho v kalendáři nebo napsání emailu atd. to ujde, ale na vyhledání počasí, kontaktu, poslání sms nebo hledání v safari to mám jednodušší vyťukat. Možná kdyby Siri běžela stále v pozadí a já nemusel telefon vyndavat z krytu nebo brát vůbec do ruky a mačkat HB tak by to bylo něco úplně jiného.
Uvedo jednoduchý příklad. Telefon je na nočním stolku a řeknu „Siri“ (tím se aktivuje rozpoznávání hlasu a upraví mikrofony na adekvátní hodnotu vůči mé vzdálenosti od telefonu) „přesuň mi budík z 7:30 na 8:00“.
Další věc pro zlepšení by měl být jakýsi multitasking. Po každém příkazu musím klepat na displej abych provedl další operaci. Kdybych řekl čarovné slovíčko AND tak by Siri věděla, první úkol je toto a bude pokračovat další příkaz. Opět příklad. „Siri nastav mi schůzku na 10:00 ráno „A“ jaké bude v tuto dobu počasí“. Mohla by tedy pracovat i s daty prvního dotazu abych opět neopakoval „jaké bude počasí v 10:00 ráno“.
V podstatě na podobném principu neustálého naslouchání funguje už Google. Problém je v tom, že je do toho potřeba zakomponovat i HW, ne jen SW. Např. úsporný mikrofon na rozpoznávání pouhého slovíčka „Siri“ pro aktivaci. Stejně jako Apple dal do iP5S koprocesor pro pohyb a aktivity, stejně by se mohl stavět k Siri a vybavit HW telefonu jen pro ni.
Prostor na zlepšení je tu na každém kroku. Apple je ale dost pomalý. „Pomalu ale jistě“ se už taky moc nevyplácí. Chtělo by to „Rychle a kvalitně“. Trh na nic nečeká.
prof.Xavier: pro Apple je typické vše pomalu, ale na jistotu. Jenže to si mohli dovolit jako menší firma kdy nedocházelo k únikům. Bohužel tento postup se v dravém světě nevyplácí a Apple se přizpůsobuje(pomalu,ale jistě). Bohužel ta kvalita utrpí také.
Němci taky prohráli válku protože dělali super kvalitní stroje, ale množství jednoduchých strojů z Ruska je utlouklo. Trh bohužel mnohdy nečeká ani tu kvalitu pokud tam není nějaká vyjímečnost.
Siri by v domácích počítačích mohla fungovat neustále bez kompromisů.