Steve Jobs nepatril zrovna k ľuďom, ktorí by svojim oblečením vyjadrovali autoritatívnosť, napriek tomu sa však jeho oblečenie stalo legendárnym. Práve Jobsov rebelizmus spôsobil, že aj ako CEO najhodnotnejšej spoločnosti si na seba jednoducho obliekol čierny rolák, rifle a tenisky. Práve tento spôsob oblečenia, keď chce človek jednoducho splynúť s davom a nechce sa prezentovať, získal svoje pomenovanie. Ďalším produktom Steva Jobsa sa tak stáva módny štýl „normcore“.
Ako sa dalo čakať, nový štýl sa zrodil práve v USA, no začína si získavať prívržencov v Nemecku, vo Veľkej Británii a v mnohých ďalších krajinách. Hlavnou myšlienkou je nevyčnievať z davu, obliekať sa úplne obyčajne, aby sa človek cítil čo najlepšie. The Cut o tomto módnom štýle tvrdí, že je to móda pre každého, kto si uvedomuje, že je jedným zo siedmych miliárd ľudí. Módnou ikonou však nie je len Steve Jobs, ale prekvapivo aj prezident USA Barack Obama, ktorý sa tiež celkom rád oblieka obyčajne. Príkladom je aj známa speváčka Lana Del Rey, ktorá sa stala módnym vzorom predovšetkým pre ženy.
*Zdroj: idnes.cz
človek by mal nosiť to čo je pohodlné, v čom sa dobre cíti a čo sa mu páči a nie obleky ako robot, či striktne moderné (babkine) svetre s výkrojom po pas a nevkusnými veľkými gombíkmi či hrubým golierom…
NB, NB, Adidas…WTF, NB, NB, NB, NB, NB, NB
Marek Bednář: Zdravíčko slouží dobře?
Autor článku asi nečetl knihu.
Jinak by napsal neco k tomu
Stevov slavný rolák údajně vytvořil slavný módní návrhář Issey Miyake, který stál za designem uniforem společnosti Sony. Právě on tehdy dostal za úkol vytvořit jednotný oblek pro zaměstnance Applu. Jobs se však během spolupráce s Miyakem spřátelil a když nepochodil ve vlastní firmě, představil mu svůj nápad – chtěl pro sebe oděv, který by byl nejen pohodlný, ale zároveň mu dodal vlastní nezaměnitelný styl.
„Požádal jsem Isseye, aby mi udělal nějaké černé roláky, které se mi líbily, a on mi jich udělal stovky,“ cituje Isaacson Jobse ve své knize. Jobs prý během rozhovoru ukázal překvapenému autorovi vlastní šatník plný jeho ikonického oblečení. „Tak tohle nosím,“ řekl mu. „Vystačím si s nimi až do konce života.“
Amnart ty trepas dve na tri… ludia si nemozu obliekat co chcu ako by to potom vyzeralo ? na pohreb nepojdes v teplakovej suprave predsa lebo si zrejme toho cloveka vazis ked si mu isiel na pohreb a nebudes tam behat v teplakovej suprave ides na pohovor niekam tiez sa neoblecies jak ti je pohodlne ale tak aby ta to oblecenie reprezentovalo kazdy sa citi pohodlne v teplakoch ale nemozes ich proste nosit len tak na nejaku prilezitost nejaka etika a kontrola samich seba musi byt ako by to potom vyzeralo keby si ludia uz celkom robili co chcu
Espio, k tomu pohrebu. Že si niekoho vážiš, vyjadríš asi farbou, nie? Teda dáš si na seba niečo čierne. Napr. čierne rifle. Budeš plakať, budeš smutný. V čom je ten oblek lepší? Že to niekto povedal? Že je to tak zaužívané.
Ach, Bože, my ľudia sme tak úzkoprsí a tak malomeštiacki. Dáme na symboly, ale obsah, podstata chýba.
Ano podla teba sa vyjadruje to ze si nekoho vazim farbou ? ty si normalny ? snad to skor vyjadrim tym ze sa slustne obleciem a o smutnku a slzachani nebudem hovorit to je snad uplne jasne a prirodzene
Takže u ajťáků se vlastně nic nemění.. možná přidat parfém či deodorant, třeba něco od Issey Miyake.
Souhlasím s Espio. Od nepaměti platí, že šaty dělají člověka. Chlap by se měl podle mne oblékat jako chlap – tzn. adekvátně ke svému věku a životní situaci, elegantně, ne zbytečně výrazně, ale tak, aby byl atraktivní pro svůj protějšek. Neříkám, chodit každý den v obleku, ale omezit se jen na pohodlné tenisky a tepláky (nebo džíny) taky ne.
Je mi divné, že Jobs – člověk posedlý designem produktů, kvalitou zpracování, duší výrobku – se omezil na rolák, džíny a tenisky. Mrkněte na tohle video: http://youtu.be/Q6wGSFcE_lc Tohle je u mne produkt, který má duši a takové boty si člověk vydrží prohlížet hodně dlouho. Ruční práce, kvalitní materiály, design – prostě krása. Stojí sice stejně jako iPhone, ale je v tom stejná filozofie, jako v produktech Apple a divím se, že Jobs preferoval tuctové tenisky vyrobené nějakou mašinou v Číně. Netvrdím, že měl nakupovat u LV, bohatí lidé se známým značkám vyhýbají, ale rozhodně nosí velmi kvalitní oblečení ušité na míru ze špičkových materiálů a výhradně ručně zpracované.