Jak si naši čtenáři již jistě v minulých článcích všimli, Apple se snaží co nejvíce zmírnit negativní dopady her, které využívají takzvaný Free-to-Play model. Hry které jsou nabízeny zdarma, ovšem k jejich dohrání nebo k rychlejšímu postupu je nutné investovat skutečné peníze, se nelíbí již ani Evropské Komisy, které se společnostmi provozujícími online obchody s aplikacemi a hrami nyní jedná o možných řešeních. Poté co Apple přidal do iOS 7.1 upozornění, které vás varuje před tím, že v momentě zadání hesla je možné dalších 15 minut nakupovat bez nutnosti opětovně zadávat heslo, přichází další řešení.
Pokud si stáhnete některou z her, jenž jsou dostupné zdarma a využívají takzvaný Free-to-Play model, ale dříve se jednalo o placené hry, objeví se hláška, která vás na placení za odblokování obsahu upozorní. Při prvním spuštění hry uvidíte následující varování: „Sonic Dash je nyní možné hrát zdarma, ale můžete využít in-app nákupy pro rychlejší odblokování obsahu. In-app nákupy si můžete deaktivovat ve všeobecných nastaveních zařízení.“ Apple tak nejen že varuje, ale také přímo radí, jak je možné in-app nákupy vypnout a zabránit utrácení peněz za herní obsah. Hláška se prozatím neobjevuje u všech her, které in-app systém využívají a je pravděpodobné, že Apple prozatím varuje jen před hrami, které přešli z klasického placeného modelu na free-to-play.
„Evropské Komisy“
Komise – žen. rod – růže – nelíbí se to růži, ne růžy
Rozmyslam aky ma zmysel blokovat in-app nakupy, ked je to najoblubenejsia forma u zakaznikov. Demo mod neexistuje a uzivatel si nema ako appku vyskusat pokial si ju nekupi. To ze free to play absolutne deformoval free a paid vyznam nema ani zmysel diskutovat. In-app asi potom vplyva psychologicky pocas hrania a cloveka nuti nakupovat. Hmm, beztak si zisk rozdeli 10 top spolocnosti a Pou. A tent sa mozno zacne bat :))))