Apple si patentoval inteligentní podložku, která dokáže rozeznat kde přesně je dané zařízení položeno a jak je na podložce orientováno. Následně dokáže podložka zařízení nabíjet, synchronizovat data a diagnostikovat základní funkce. Patent byl podán v roce 2012 a dock, tedy podložka obsahuje komponenty jako je procesor, paměť, napájecí zdroj a několik různých snímačů. Dock je popsaný v patentu jako zařízení, které bude ústředním bodem v přenosu dat mezi přístrojem a hostitelským zařízením, kterým je v tomto případě počítače.
Dock dokáže rozeznat přesnou polohu zařízení a dokáže zjistit, kde přesně se dané zařízení nabízí a jak je orientováno. Dokáže poznat dokonce i zda je zařízení položeno displejem nebo hranou na podložku a dle toho vyvolá dock akci. Pokud tedy položíte svůj iPhone, iPad nebo iPod na dock, tedy lépe řečeno na inteligentní podložku displejem dolů, začne se zařízení pouze nabíjet. Pokud jej však položíte na podložku displejem nahoru, dojde k synchronizaci dat a nabíjení současně.
Podložka dokáže pracovat s více zařízeními najednou a u obou rozezná jejich vzájemnou polohu. The New York Times v pondělí informoval o tom, že společnost Apple plánuje využít indukční nabíjení právě u hodinek iWatch a podložka do projektu skvěle zapadá. Na druhou stranu je podložka něco, co stále neřeší hlavní problém indukčního nabíjení, tedy fakt, že funguje pouze v momentě, kdy se nabíjecí stanice a zařízení navzájem dotýkají a prozatím není možné u komerčně vyráběných zařízení nabíjení bez toho, aniž by se zařízení dotýkalo se zdrojem. Jediné co tak lze ušetřit je čas potřebný k zasunutí kabelu a také konektor, který slouží k nabíjení a synchronizaci. Zde je však potřeba pamatovat na to, že v současné době zřejmě není myslitelné vytvořit zařízení bez jediného konektoru, například kvůli diagnostice v servisních centrech.
*Zdroj: appleinsider.com
Neeeee :-)
Další geniální a inovativní patent, ze kterého se posadí každý na prdel… Jednak s bezdrátovým nabíjením jdou s křížkem po funuse a potom zase patentují něco, co ještě nevyrobili.
Tak patentovat něco co nevyrobili je normální. Přeci jenom při tak sledované společnosti a únicích informací by styl postavit a pak patentovat byl problematický, protože když by to měli postavené tak na základě úniků by si to někdo patentoval třeba před nima a pak by byli soudy a tak. Takto je to jednodušší. Napadlo mně že by to mohli časem skloubit s dotekovou vrstvou a použít jako myš nebo používat jako podložku pro myš. pak by se při ovládání počítače iWatch. Což by trochu spotřebě pomohlo, ale jen lidem co mají stolní počítač. k mac air by asi nikdo sebou podložku netahal :-)
Pri bezdrôtovom nabíjaní je potrebné zabezpečiť, aby bola účinnosť čo najvyššia, skrátka aby sa blížila účinnosti klasických adaptérov. Toto sa dá jedine absolútne smerovým tokom energie, kedy je takmer všetka vyžiarená aj zachytená.
Neverím však, že niečo podobné bude v blízkej budúcnosti možné realizovať pri splnení uvedených podmienok na väčšiu vzdialenosť ako 1 meter.
Ideálnym riešením sa mi zdá podložka, ktorej celý povrch tvorí fotovoltaický panel a ktorý celý deň nabíja integrovanú batériu a večer po položení i-zariadenia dobíja toto zariadenie. Použiteľná aj kdekoľvek v teréne – viem si predstaviť formát A4 – otvárateľný a nositeľný ako nejaký notes či zošit.