Jak jsme vás již informovali, novým partnerem společnosti Apple v oblasti výroby se stala společnost GT Advanced, která vlastní pokročilou technologii, na výrobu extrémně tenkých kusů safíru, díky které je možné vyrábět safírová krycí sklíčka mnohem levněji, než jak je tomu u současných metod. Společnost GT Advanced totiž v loňském roce koupila společnost Twin Creeks, která vyvinula vodíkový urychlovač částic, díky kterému je možné vytvářet tenké pláty safíru mnohem levněji, než jak je tomu u běžných metod.
Další výhodou je kromě úspory je možnost vytvářet neskutečně tenké části skla, safírové sklíčko totiž není primárně o tom, že jej nedokáže nic robit, ale že jej nedokáže nic kromě diamantu poškrábat, samozřejmě pokud se bavíme o běžných podmínkách. Osobně jej mám na hodinkách a viděl jsme řadu lidí, kteří mají své hodinky doškrábané a poničené na všech místech, ovšem sklo mají stále jako nové. Apple tedy opět nezahájil pouze nějakou spolupráci s nějakým výrobcem safírového skla, ale vybral si společnost, který mu zajistí využití jedinečné technologie, díky které dokáže vyrábět sklíčka levně, než kdokoli jiný a navíc ještě tenčí než kdokoli jiný. Server techcrunch přitom odhaduje, že i přes použití nové technologie bude stále safírové sklíčko pro iPhone zhruba desetkrát dražší, než kdyby Apple používal stávajících Gorilla Glass.
*Zdroj: techcrunch.com
Toto mali mať všetky telefony dobrých 5 rokov dozadu
Safír je velmi tvrdý ale zároveň velmi křehký materiál – je mnohem křehčí než Gorilla Glass.
Nasazení safíru by znamenalo, že displej se rozbije mnohem snáze než nyní – děkuji, o to opravdu nemám zájem.
Příklad s hodinkami je nesmysl – hodinky jsou mnohem menší, lépe chráněné a obvykle nepadají na zem. Jo, a safír na hodinkách se dá rozbít docela snadno.