Apple se čím dál více začíná prosazovat ve firemní sféře, což ostatně pro svůj úspěch potřebuje. Analýza společnosti Gertner ukázala, že Apple prodal v prosinci celých 21% všech prodaných počítačů Mac do korporátního segmentu, tedy do firem. Statistika je o to zajímavější, že se jedná právě o měsíc prosinec, kdy se prodává velké množství Maců jako dárek k Vánocům a prodeje pro domácnosti jsou tím výrazně ovlivněny. Je samozřejmé, že společnosti, které se rozhodnou přejít na Mac OS X kupují většinou ohromné množství počítačů najednou a například jedno procento všech prodaných Maců v prosinci může mít na svědomí jediná korporace, i tak jsou však čísla opravdu velmi zajímavá. Pojďme se podívat, proč se Apple prodává čím dál více do firemního sektoru a proč na něj přecházejí i ty největší korporace světa.
„Přechod na novější verzi operačního systému totiž může v některých případech trvat i déle než rok. I když by se mohlo zdát, že se jedná o poměrně dlouhou dobu, praxe ukazuje, že přechod na novější verze operačního systému Windows a sady Microsoft Office u firem a institucí je vždy spojen s relativně dlouhým obdobím testování, nákupu nového hardwaru a dalšími aktivitami, jako je například řešení kompatibility aplikací. Přechod na nové verze tak může v závislosti na velikosti organizace, typu používaných aplikací a jejich podpoře ze strany dodavatelů zabrat šest až 18 měsíců,“ konstatoval manažer divize Windows Client Lukáš Křovák v rozhovoru pro server novinky.cz. Z této informace jasně vyplývá, že velké korporace nebo i středně velké podniky řeší při přechodu na novější verzi operačního systému Windows stejné problémy, jako při přechodu na zcela novou platformu, tedy Mac OS X.
Pro korporace pak již v podstatě není problém přejít na operační systém Mac OS X a pokud to kompatibilita jejich software dovoluje, vyslyší volání svých zaměstnanců, kteří chtějí používat stejné produkty doma i v práci. Při přechodech z mobilních telefonů hraje dále do karet Apple současná situace okolo společnosti RIM. Do příchodu iPhone byl operační systém BlackBerry považován díky šifrovaným serverům RIM za vrchol bezpečnosti v korporátní komunikaci pomocí mobilních telefonů. Po příchodu Apple iPhone se však ukázalo, že tento mobilní telefon dosahuje téměř stejné bezpečnosti komunikace a zaměstnanci bank, pojišťoven a dalších společností mohli vyměnit trackball za multi-touch displej.
Technický ředitel neboli CTO společnosti CBS Interactive Peter Yared se v rozhovoru pro Wall Street Yournal vyjádřil, že zaměstnanci společností chtějí používat v práci počítače Mac, telefony iPhone a tablety iPad, jelikož jsou na tyto produkty zvyklí z domu. Nutno dodat, že CBS je společnost, která dodává reklamu pro světoznámé servery, které měsíčně nabízí tisíce milionů unikátních návštěvníků. Yared tedy skutečně ví o čem mluví a své zkušenosti čerpá nejen ze společnosti CBS, ale také ze společností, které CBS zastupuje.
Je tedy pravděpodobné, že se brzy podíváme na obrazovky Maců v čím dál větším množství i Českých, respektive Slovenských (spíše západ Slovenska) společností. Apple je navíc díky téměř stoprocentní absenci virů (až na poslední Flashback), pro společnosti levnější než Windows.
Blackberry sa pise potom takto
mam apple rad ale ten boužel (zatím) nemůže nabídnout to co blackberry – šifrované spojeni na takové úrovni takže ikdyž se o tom mluví tak bych tomu !zatím! moc nevěřil.