Proximity senzor je súčasťou iPhonu už od prvej generácie. Má zabrániť, aby sa pri hovore nechtiac nepostláčali prvky na citlivej dotykovej obrazovke, akú iPhone má. Predchádzajúce generácie využívali iný senzor, ktorý bol aktivovaný iba počas hovoru, takže sa obrazovka nevypínala ani pri bežnom používaní. iPhone 4S však obsahuje zložitejší senzor, ktorý je aktivovaný v prípade, že je zariadenie odblokované (zapnutá obrazovka). Zariadenie pravdepodobne využíva aj gyroskop/akcelerometer, pretože po priložení prstu na proximity senzor sa nič nestalo. Bolo treba simulovať gesto, aké väčšinou robíte, keď si prikladáte vaše zariadenie k uchu (počas hovoru však stačí iba priložiť prst). Na internete sa objavili informácie o zvýšenej hladine infračerveného žiarenia počas zapnutého hovoru, ale nakoľko sa jedná o nízko-frekvenčné vlny s malou intenzitou, narušenie DNA teoreticky nehrozí.
to slovo „teoreticky“ se mi tam nelíbí, trochu me to znepokojuje
100%-tná istota predsa neexistuje :o)
Až do sebe budete příště lít hektolitry piva, kouřit a zapíjet to vodkou, tak si vzpomeňte, jak vás trápí představa, že vám iPhone poškozuje DNA.
To fakt miluju, když lidi začínají polemizovat nad škodlivostí mobilů, mikrovlnek, Wifi a při tom na nějaké zdraví jinak serou..