Wall Street Journal vydal minulý týden zprávu, že Apple experimentuje s novým způsobem nabíjení svých zařízení, který by se mohl objevit již v roce 2012 v iPhonu. Způsob bezdrátového nabíjení by se však měl lišit od současných trendů, jelikož jedním z prvních přístrojů, které šlo bezdrátově nabít byl již Palm Pre, který musel být při nabíjení položen na speciální podložce. Nevýhodou tohoto systému byla nejen potřeba fyzického kontaktu s podložkou, ale i nízká účinnost a zahřívání přístrojů.
Společnost WiTricity však od roku 2007 udělala na poli přenosu elektrické energie značné pokroky a tím se dostala do podvědomí velkých firem včetně Applu. Vědci v laboratořích MIT již demonstrovali přenos většího množství elektrické energie bez větších ztrát na vzdálenost několika metrů od zdroje. V principu se podle vědců MIT jedná o sloučení dvou rezonančních frekvencí (u dvou přístrojů) do jednoho většího magnetického pole, v kterém je poté energie přenášena.
Tesla tohle umel uz davno:-)
husty ,zajimavy
Někde sem četl, že Tesla rozsvítil žárovku na stovky metrů daleko od zdroje elektřiny :)! Jinak nechápu proč s tím přicházejí až teď když Tesla to uměl před sto lety :D
ZEMi:já zas čet, že tohle už dávnu uměl Tesla toje pravda, problém byl ale v tom, jak to zabezpečit, proti černým odběratelům. By pak vyšel Jailbreak na odběrel ektřiny, a ČEZ by se koukal na nulový zisky..! :P :D
Když „edison vyvinul žárovku“ (jakože nevyvinul!), pan Tesla si v kanceláři svítil zářivkami. Byl to génius. Bezdrátový rozvod el. energie je naprsto běžná věc. Jen se to prostě dostalo až teď mezi normální lidi. Jako elektromobily. Jsem zvědav kdy začneme používat volnou kosmickou energii, objevenou Teslou před 100 lety. Uvidíme…
Ale tohle si můžete vyrobit i doma. Teda myslim to co vymyslel Tesla :D Jedná se o elektromagnetickou indukci. Používá se v létajících lampách které právě pracují na způsobu co vymyslel Tesla.
Jj Tesla, narodil se ale v době kdy ho měli za blázna a proto se začalo v té době používat jen minimum věcí z toho co vyvinul. Tesla a Edison se neměli rádi neboť Edison byl zastánce stejnosměrného proudu a Tesla se snažil o rozšíření střídavého (má totiž minimálně 10x nižší náklady na vedení) což se mu nakonec povedlo.