Klasické tlačítkové telefony zažily svou zlatou éru už před mnoha lety a od té doby jejich obliba stále klesá. Nicméně nedávno to vypadalo, že výrobci opět začínají přicházet s tlačítkovými telefony bez chytrých funkcí, které se snaží zaujmout především cenou. Avšak žádné znovuzrození se nekoná a úpadek stále pokračuje. Alespoň to tvrdí Vodafone ve své studii.
Na grafice, kterou Vodafone zveřejnil a kterou najdete níže, můžeme vidět několik zajímavých údajů. Důležité je zmínit, že se jedná o data zákazníků právě tohoto mobilnícho operátora. Tím nejzákladnějším údajem je porovnání podílu chytrých a „hloupých“ telefonů na trhu. V roce 2014 ještě vedly klasické telefony s 56 % trhu oproti 44 % u smartphonů.
Situace se obrátila začátkem roku 2015, kdy začala obliba chytrých mobilů výrazně růst. Nyní, tedy v roce 2019, jsou „hloupé“ telefony zastoupeny pouze 21 % trhu a ty chytré okupují zbylých 79 %. Tento propastný rozdíl se bude jistě nadále zvětšovat a to i přes snahu některých společností o zvrat. Například Nokia nedávno představila tlačítkový telefon bez chytrých funkcí.
Nedávno představená „hloupá“ Nokie:
Druhý graf znázorňuje podíl operačních systémů v telefonech zákazníků Vodafonu. Zajímavé je, že se rozdíl mezi Androidem a iOS nijak výrazně nemění, pouze klesá obliba ostatních operačních systémů. V roce 2014 zcela dominoval Android s 65 % trhu a iOS byl dokonce až třetí s pouhými 12 %. V roce 2016 překonal jablečný systém ostatní OS, samozřejmě kromě Andoroidu. Ten je i nadále nedostižný a nyní jej používá 77 % zákazníků Vodafonu. iOS má ve svém zařízení 20 % z nich a ostatní operační systémy pouhá 3 %. Je však nutné zmínit, že Andorid běží na obrovském množství mobilních telefonů od spousty výrobců, zatímco iOS samozřejmě spustíte pouze na iPhonech od Apple a modelů jablečných zařízení opravdu není mnoho.
Tenhle článek by se hodil na všechno, třeba na parní lokomotivu vs maglev, Škoda 1000 MB vs Škoda Karoq, ČKD Tatra T3 vs Škoda Transportation 15T4 Alfa, Karosa ŠM11 vs IVECO Urbanway 12M CNG, gramofon vs Youtube, dopis vs SMS, pohlednice z místa kde se zrovna nacházíte vs selfie přední kamerou na iPhonu XS MAX a následný upload na Instastories z místa kde se zrovna nacházíte, pískoviště a vystřihovánky papírových modelů v měřítku 1:100 vs TikTok a PUBG, hraní si s panenkama vs send nudes, tits and pussies to dm, …
Ale samozřejmě mají smartphony i svoje výhody ☝🏼 Sehnat třeba v roce 1910 přes telegrafní dráty nudes nečí dcery ze sousedství bylo celkem nereálné … ono i třeba v roce 1997 to na pevné lince taky uplně nešlo … a i třeba v roce 2003 to na nějaké černobílé Nokii ještě taky uplně nevalilo … kdežto dneska? Stačí pár minut googlení na smartphonu a je to! Takže chápu proč ta popularita stoupá 😂
Tyvole to jsou aspon komentare 😂🖐