Aj keď to spočiatku vyzeralo, že životopisný film Steve Jobs bude mať veľmi veľké tržby, situácia sa v skutočnosti vyvinula inak. Rekordné tržby zaznamenal film len počas svojej úplne prvej premiéry, ktorá sa konala v štyroch kinách v USA a tam sa tržby pohybovali vo výške niekoľkých stoviek tisíc dolárov. Neskôr však tržby klesli niekoľkonásobne až napokon sa o filme rozpráva len v zahraničných krajinách, napríklad u nás. V USA sa ale stále občas objaví nejaký ten článok alebo rozhovor s tvorcami, ktorý odhaľuje nejaké tie zaujímavosti z natáčania a prípravy filmu ako takého.
Danny Boyle teraz v rozhovore so serverom Bloomberg povedal, že ľudia, ktorí mali na starosti prípravu filmu, ľutujú svoje arogantné chovanie. Problémom vraj bolo, že svoj film rozšírili do všetkých kín po celej USA veľmi rýchlo, čo sa odrazilo na nízkom úspechu v amerických kinách, kde po prvom víkende prestalo životopisný film Steve Jobs premietať 2 072 kín. Tržby pritom klesli za veľmi krátky čas o 69%, čo tiež nie je veľmi radostná správa. Danny Boyle tak v pozmenenej podobe zopakoval svoje dávnejšie vyjadrenie, kedy sa vyjadril, že za neúspech filmu môžu „experti“, ktorí sa postarali o to, že film bol sprístupnený vo všetkých kinách príliš skoro. Teraz však pripisuje vinu aj sám sebe a ľuďom, ktorí s ním na filme úzko spolupracovali.
*Zdroj: Cult of Mac
jen jestli spíš nebudou hlavní příčinou 2 věci – scénář bulvárně se soustředící jen na Stevovo soukromí, a obsazení hlavní role, kdy se herec Stevovi nepodobá nejen fyzicky, ale ani osobností.