Vo svete všeobecne vládne názor, že iPhone je bezpečnejší, než Android. Ale je to pravda? Konieckoncov sme boli v posledných mesiacoch svedkami toho, ako sa v App Store našlo približne 200 infikovaných aplikácií, z ktorých niektoré boli mimoriadne populárne, pritom ohrozovali užívateľov a posielali ich citlivé dáta na vzdialené servery. Navyše sa dnes západné vlády „búria“ voči zabezpečeniu systému iOS a vyzerá to, že USA a Veľká Británia chcú donútiť Apple, aby do svojich telefónov pridal backdoor, ktorý umožní vládam špehovať užívateľov. Ako to teda je s bezpečnosťou platformy iOS? Na to sa pozreli odborníci z firmy AppSec Labs, ktorí spolu s Checkmarx zistili, že Android je v dnešnej dobe o niečo bezpečnejší, než iOS.
Bezpečnosť pritom zisťovali na základe obsahu v obchodoch Google Play a App Store. Tu sa pozreli na jednotlivé aspekty a zistili, že zatiaľ čo užívateľov Androidu ohrozuje zhruba 36% aplikácií, v iTunes App Store je to až 40% aplikácií, ktoré napriek bezpečnostným dieram prešli schvaľovacím procesom a dostali sa do App Storu, odkiaľ si ich môžu ľudia kúpiť alebo stiahnuť. Tieto nedostatky boli objavené testovaním niekoľkých stoviek aplikácií, ktoré sa nachádzajú v zozname najpopulárnejších aplikácií, bezplatných aj platených. Checkmarx ale upozorňujú, že väčšina hrozieb neohrozuje ľudí tak, že by sa mali začať báť o svoju bezpečnosť. Na druhú stranu, 38% z nich predstavuje obrovské riziko. Jediný spôsob, ako to napraviť, je len donútiť vývojárov, aby zlepšili bezpečnosť svojich aplikácií.
- Čtěte také: Erotická aplikace pro Android tajně pořizuje selfie a poté vydírá uživatele aby zaplatil
*Zdroj: Business Insider
Ted jsem se fakt zasmál :D
Nejsi sám ?
Takze zase plati „Verim jenom statistice, kterou si sam zfalsuju“ ;-)
A vite jak se sklonuje slovo Lez?
1) Lez
2) Vetsi lez
3) Statistika
4) Business plan
:-)
Takze odbornici z Checkmarx potrebuji prodat sve analyzy a SW na kontrolu kodu, tak pres pochybne agentury zverejni naprosto nicnerikajici analyzu, kde nefiguruje jedine konkretni absolutni cislo, pouze nejaka procenta hrozeb, aniz bychom se dozvedeli, jake aplikace a kolik bylo testovano, zda to byly aplikace stejne na obou OS (kdyz uz se zameri na „stovky“ z celkoveho 1,5 milionu, tak porovnavat srovatelne) atd.