USB Killer, to je najnovšia hračka hackerov a škodcov, ktorí chcú poškodiť svoje alebo cudzie počítače. V súčasnosti existujú dve verzie nástroja a ako názov napovedá, obe využívajú port USB, ktorý sa nachádza prakticky na každom počítači na svete, s výnimkou nového MacBooku. V prvom prípade sa jedná o upravené USB, ktoré využíva škodlivý samospúšťací kód naprogramovaný v Pythone a okamžite po pripojení k počítaču dôjde k odstráneniu dát z disku. V tomto článku sa však venujeme druhej verzii, ktorá neodstraňuje dáta, ale odpáli základnú dosku, čiže počítač, ku ktorému ste tento USB kľúč pripojili, narobí s ktorýmkoľvek počítačom skutočne rýchly proces.
V podaní USB Killer 2.0, čo je práve tá verzia, ktorá vám sabotuje základnú dosku, funguje prístroj tak, že v jeho vnútri sa miesto klasického úložiska ukrývajú obvody, ktoré po absorbovaní vysokého množstva energie ju vráti všetku naspäť do USB portu a pretože ten bol stavaný na 5V napätie, dôjde ku skratu, ktorý poškodí základnú dosku, keďže porty sa nachádzajú práve na nej. Každopádne si myslíme, že je toto dostatočný argument, prečo nebrať cudzie USB kľúče, ktoré ste našli len tak pohodené na zemi alebo zabudnuté napríklad v internetovej kaviarni. Pretože aj keď to vypadá ako USB kľúč, nemusí to znamenať, že to je USB kľúč.
Bože, najděte si, co tenhle „USB Killer“.
Žádný škodlivý kód, jen pár obvodů a kondenzátorů, které se po zapojení nabijí a pak odpálí USB port vyšším napětím (200 V). Tím odpálí i motherboard, ale disky zůstanou v pořádku. Důkazy proti hackerovi zůstanou na disku a hacker bude bez soudu na úsvitu zastřelen. Stejně jako by měl být autor článku za tak praseckou práci.
Co jsem četl, tak toto nejsou klasické flashky s nějakým škodlivým kódem. Ale samotná flashka je hardwarově upravená a ve zkutečnosti to ani není flashka, jen tak vypadá. Takže nestačí nahrát nějaký virus do jakékoliv flashky. (Alespoň podle toho článku.)
tiez som sa dostal k info ze tento „killer“ pracuje uplne inak ;) ale takto ako to autor napisal to vyznieva viac akcne :D
Za takhle krátkou dobu se nestihnou ani spustit ovladače pro tu flashku, natož aby se stihlo cokoliv udělat s datama. Bezpečně vymazat disk několikanásobným přepsáním trvá hodiny, možná by se stihly smazat nějaký důležitý sektory, ale to je tak vše. Spíš se jen odpálí základní deska, takže finanční ztráta ano, ztráta dat těžko … pokud ta flashka v sobě nemá nějakej generátor EMP ;-)
Tak obcas sa nepodari a vznikne takato apionazna zlatanina. Nuz takze USB kluc nieje v tomto pripade ziadne pamatove medium ale „nabijacka“ ktora sa z 5V ktore dostava z USB portu nabija na 110V resp. 200V a ked sa nabije posle tych 200V naspat do USB cim odpali obvody. Ties su na doske cize ta je nepouzitelna. Ak sa to nepodarina prvy krat opat sa spusti proces. Cize toto nieje ziadny spionazny kluc ale ciste zaskodnictvo kedy si svojou zvedavostou odpalite PC sam :-D
Viac info napr. tu: http://www.dsl.sk/article.php?article=17580
:D tak tento článok je mega fail…nezvyknem hejtovať, ale za toto by som redaktorovi plat za tento mesiac rozhodne nedal…absolútne bludy ktoré tu prezentuje sú úplne mimo realitu toho ako to celé funguje…
O tom, ako funguje usbkill, som písal na základe dávnejšie vydaného článku, ktorý popisoval technológiu, pri ktorej bol používaný script v pythone. Článok už opravujem
Jaromir miko – jeden z oblubenych redaktorov tejto stranky.. Clanok na prvy pokus nevysiel, po upozorneni priznal chybu a opravil :) To som tu este snad ani nezazil :) chvalim, len tak dalej!