Koncept iPadu síce vymyslel Steve Jobs a jeho spoločnosť na tom začala pracovať, ale keď sa už iPad dostal do predaja, Jobs zakázal jeho deťom používať ho. Prečo? Bál sa, že keby ho používali od malého veku, mohli by sa stať závislé na iPade. A ako sa zdá, zatiaľ čo on svoje rozhodnutie dodržal, viacero dnešných rodičov na to zvysoka kašle, veď nech sa mladý hrá. Ale opäť sa ukazuje, že Jobs veľmi dobre vedel, čo robí, pretože psychológovia teraz varujú, že dať veľmi malým deťom do ruky iPad alebo inú elektronickú hračku je ako hrať ruskú ruletu s ich zdravým vývojom. S takýmto vyjadrením prišiel Dr. Richard House (to nie ten z televízie) a dodáva, že pokiaľ sú veľmi malé deti v častom kontakte s obrázkami na plochom displeji iPadu, môže im to spôsobiť problémy s nepriamym a skresleným pohľadom na skutočný svet.
Takto malé deti ešte len začínajú vnímať svet okolo nich, no keď im dáte pred oči iPad, prestanú rozlišovať medzi tým, čo je na obrazovke a čo je v realite a tak sa im môže narušiť psychika, keďže všetko budú brať ako jeden celok. Vďaka čomu tu máme prípady ako napríklad že chlap si našiel a zavraždil protihráča, ktorý ho vysmial počas hrania Call of Duty cez internet. Má to však aj vplyv na to, ako deti chápu ostatné aspekty tohto sveta. Obzvlášť veľký problém to predstavuje, ak sa deti dostanú k modernej elektronike v 3. až 4. roku svojho života – tieto deti nemajú absolútny problém s odomknutím obrazovky a jej používaním, ale majú vo svojich prstoch nulovú zručnosť, čo si všimla pre zmenu Britská asociácia učiteľov a lektorov. Rovnako si všimli, že majú problém s vnímaním reálneho sveta, teda to, pred čím varoval Dr. House. Medzi ďalšie kritické problémy patrí skutočnosť, že deti sa nedokážu sústrediť, majú problém s pamäťou a písaním s pomocou tradičného pera. Svoju kritiku si vyslúžil aj napríklad výrobca hračiek Fisher-Price za to, že pred dvoma rokmi začal predávať upravenú detskú sedačku Apptivity, ktorá obsahovala stojan pre tablet.
*Zdroj: Cult of Mac
Zase keci o extrémech podobných těm z minula. Televize škodí vývoji děti – a ti co na TV vyrostli teď káží o nezdravosti tabletů. Stejně tak výroky, že lidé nemohou přežit 50km rychlost. Výborný příklad v tomto článku o dětech je, že dospělý chlap zabil. Ten asi nevyrostl na ipadu. Taky mám problém od mala s pamětí, soustředěním a nevyrostl jsem na tabletu ani na počítačích. Dcera používá iPad minimálně od 2 let a je nejzručnější ve třídě. Daleko horší je mobil se kterým si hrají děti všude místo běhání, ale i to je problém spíš starších dětí.