Apple pri svojej novej streamovacej službe použil rovnaký recept ako pri Watch – na jej tvorbu si nevybral len tak hocikoho. Vybral si samotné hviezdy, ktoré sa v hudobnom priemysle pohybujú veľa rokov a vydali už niekoľko albumov alebo pomohli iným dostať sa na vrchol. Koncept služieb Apple Music a Beats 1 pomohol navrhnúť tiež jeden slávny hudobník, frontman industrial-rockovej kapely Nine Inch Nails, Trent Reznor. Nie je preto divu, že magazín Pitchfork s ním spravil rozhovor a nechal ho, aby odhalil ľuďom, čo si myslí o službe a aká bola jeho rola pri tvorbe.
Reznor začal pracovať pre Apple minulý rok v čase, kedy kúpil Beats Music. Tam slúžil ako kreatívny riaditeľ. Reznor bol v minulosti známy svojou kritikou voči Applu, no postupom času sa jeho vzťahy s Applom začali zlepšovať a vyústili v to, že práve on je „otcom“ Apple Music a Beats1. Pôvodne pracoval na dizajne služby spolu s dizajnérskym tímom Applu a s inžiniermi iTunes a v uplynulých mesiacoch sa zameral skôr na marketing a pomáhal hudobníkom zoznámiť sa so službou a všetkým, čo s ňou súvisí. Reznor je v Appli spokojný a potvrdzuje, že pracovné prostredie je plné rešpektu a spolupráce: „Keď som si sadol s ľuďmi z Applu za jeden stôl, objavil som veľmi rešpektujúce a kooperatívne prostredie, ktoré chcelo použiť niektoré stavebné kamene Beats Music v snahe vytvoriť zážitok, ktorý nepôsobí iba ako tona dát. Chceli sme vytvoriť niečo, čo je živé a rešpektuje hudbu. Nechceli sme iba priniesť službu na vaše mobilné zariadenia. O vývoj sa starali tak, že kládli veľký dôraz na hudobné chuťe a kurátorstvo.“
Frontman NIN opäť spomenul svoj dávnejší výrok, že ani jedna streamovacia služba, ktorá kedy vznikla, nepoužila ten správny koncept a podarilo sa to až Applu v spolupráci s ľuďmi z Beats. Vraví síce, že takmer neobmedzený počet skladieb na dosah prstu je najdôležitejšou vlastnosťou každej streamovacej služby, lenže Apple Music posunula koncept ďalej a jej cieľom bolo priniesť osobnejšiu skúsenosť, než ponúkajú konkurenti: „Snažili sme sa vybudovať katalóg postavený na základe toho, čo ľudia milujú. Playlisty sú vďaka tomu citeľne lepšie, rádio je vedené ľuďmi a odporúčania nevyzerajú akoby ich prinášal počítač, ale skôr ako keby vám niekto vytvoril ideálny mixtape.“
*Zdroj: Pitchfork
Tak jsem to zkusil a vracím se ke Spotify – prostředí, ovládání, rychlost reakce, možnost přehrání ukázky přidržením, posun na další skladbu přejetím atd. to vše a další mi v Music chybí. Občas chybělo nějaké to album. Z karty „similar“ nejde přehrávat, minimální anebo žádné biografie, termíny koncertů…..
Zážitek? Pro mne bohužel, zatím, jeden velkej chaos…
Chaost dělaj ve všem i ve Fotos a ani Watch nejsou zrovna symbolem jednoduchosti. Jobsova jednoduchost chybí. Nějak to nezvládaj a cpou tam všechno místo aby zredukovali věci na potřebné. Když už něco zredukujou tak zas tím způsobem, že lidi nadávaj.