Apple Watch používají jak Wi-Fi, tak Bluetooth ke komunikaci se spárovaným iPhone. Výchozím spojením je samozřejmě přes Bluetooth, protože je úspornější, a tak se šetří nejenom baterii na Apple Watch, ale i na spárovaném iPhonu. Pokud však není iPhone v Bluetooth dosahu, pak se Apple Watch přepnou na komunkaci přes Wi-Fi, pokud je samozřejmě k dispozici.
I tak mají jablečné hodinky při komunkaci přes Wi-Fi omezené možnosti. Musí být totiž připojené na pouze přes standart 802.11b/g/n a pouze na 2,4 GHz. Rychlejší 802.11ac a 5GHz nepodporují. Dokonce se Apple Watch nepřipojí k veřejným sítím, které vyžadují přihlašovací údaje nebo jiná omezení. Je to z toho důvodu, že v Apple Watch nelze nakonfigurovat nové sítě Wi-Fi, a tak se mohou připojit jen k sítím, ke kterým jste se už připojili se spárovaným iPhonem.
- Pokud váš spárovaný iPhone není v dosahu a ani nejsou Apple Watch a iPhone připojené na stejnou Wi-Fi, pak s hodinkami můžete stále dělat následující:
- Přehrát hudbu ze synchronizovaného playlistu. Stačí si přidat hudbu přes Apple Watch aplikaci a poté můžete přehrávat hudbu i bez iPhonu. K dispozici máte až 2GB místa pro hudbu.
- Můžete používat hodiny, budík, stopky a minutku.
- Sledovat sledovat, přesouvat a vykonávat akce v aplikaci Activity. Všechny změněné informace se opět synchronizují s iPhone, až bude opět v dosahu.
- Sledovat veškeré informace v aplikaci Workout
- Zobrazit fotografie ze synchronizovaného fotoalba, které jste si přidali prostřednictvím Apple Watch aplikace na svém iPhonu do Apple Watch.
- Používat Apple Pay. Stačí dvakrát kliknout na postranní tlačítko pod korunkou, vybrat kartu, přiložit hodinky k terminálu a zaplatit i bez iPhonu.
Pak je možnost, že váš iPhone sice nebude v dosahu Bluetooth, ale bude stále na stejné Wi-Fi síti. Například taková situace může nastat v momentě, kdy si necháte iPhone položený v dolním patře vašeho domu, ale hodinky budete mít stále na zápěstí a půjdete do horního patra. Na Wi-Fi budou stále připojené obě zařízení, ale Bluetooth už nebude stačit. V takovém případě jste trochu omezeni. Co vše můžete dělat naleznete v článku, který jsme psali už před několika týdny.
Samozřejmě, že se může také stát, že nevíte, kde jste si iPhone odložili a nemůžete ho najít. V takovém případě nabízejí Apple Watch jednoduchou funkci, pomocí které si iPhone „prozvoníte.“ Stačí na Apple Watch přejet nahoru od ciferníku a zvolit pro přehrání zvuku na iPhonu, který se rozezní i v momentě, kdy máte iPhone přepnutý do tichého režimu. Pro přehrání zvuku na iPhonu ale musíte být připojení na stejnou Wi-Fi nebo pomocí Bluetooth, jinak funkce nebude fungovat.
- Čtěte také: Apple Watch mají stejný výkon jako dva iPhony 4!
*zdroj: MacRumors
RT @lsaeu: Co vše můžete dělat s Apple Watch, když není iPhone v dosahu: Apple Watch používají jak Wi-Fi, … http://t.co/EFRE56ujty
Snaha ukázať čo dokážu hodinky od applu samostatne. Super akože tie fotky a hudba na hodinkách :) To si robíte srandu? a načo mame smartphony.
Takýto pohľad na hodinky som potreboval spoznať.
Tak predsa nie sú také zlé, ako som si myslel.
Prehrávanie hudby, prezeranie fotiek, budík mi prídu ako potrebné funkcie.
(Snáď druhá generácia prinesie samostatnosť aj pri meraní pohybových aktivít a volaní)
Amnart
nejsem si jistý, jestli chápu správně tvůj komentář – je to recese, že?
…nebo opravdu považuješ prohlížení fotek na display velikosti ani né krabičky od sirek a poslouchání muziky na hodinkách jako potřebné funkce???
Amnart: pohybove aktivity me hodinky meri i bez iphonu a posloucham hudbu pri behani.
David Smolka
to máš bluetooth sluchátka nebo to ti to hraje jen z repráku hodinek?
Jarys: bluetooth beats, a uprimne sem jeste nezkousel jestly to hraje i z repracku.
Jarys potrebné funkcie to nie sú, ale je to aspoň niečo. Doteraz som čítal, že sú dobré len ako ukazovateľ času ak nie sú prepojené s iphonom.
David: takze su celkom uzitocne
Uz si nedovedu predstavit zivot bez hodinek, diktovani je snad jednou tolik lepsi nez na iphone a ip6+ odpociva v kapse.