Keď uniknú desiatky miliónov prihlasovacích údajov, vždy to dokáže „potešiť“. V takom prípade sa snažíme okamžite zistiť, či sme v ohrození aj my a ak nie, aj tak si pre istotu zmeníme svoje heslá. Na riziká bezpečnosti na internete chce teraz poukázať aj bezpečnostný analytik Mark Burnett, ktorý zverejnil vyše 10 miliónov prihlasovacích údajov z rôznych webových stránok. Tieto údaje využil programátor Luke Rehmann, ktorý dal verejnosti možnosť overiť si, ako sú na tom ich účty.
Narozdiel od predošlých však podporuje filozofiu, že by ste nemali svoje údaje nikomu dávať a preto umožňuje používať vyhľadávač aj tak, že doň zadáte len prvé tri znaky vášho prihlasovacieho mena alebo hesla. Toto zabezpečenie je na webe aktívne najmä preto, že nechce vyvolať podozrenie že by stránka ukladala údaje niekam na Rehmannov disk a on by tieto údaje následne využíval nekalým spôsobom. Samotná webová stránka je dostupná na tejto adrese. Opäť tiež musíme zdôrazniť, že v prípade akejkoľvek zhody by ste si mali okamžite zmeniť prihlasovacie heslo. Samozrejme, odporúča sa pravidelne meniť heslá, pokiaľ chcete mať vyššiu istotu, že je váš účet v bezpečí.
Shodu nemam, ale co kdyz tim ze sem ho tam napsal to nekdo ted zneuzije??? :-/
touto „kontrolou“ len doplnujete databazu. S heslami sa zaobchadza inak. Vela stastia :)
Super trik, napisete svoje heslo a uz ho vedi:-))) za tim bude nejspis NSA a smutne je, ze plno hlupaku naleti… Dobre jim tak, je to vrchol blbosti, takova neopatrnost
:-D před dávnými věky totéž (v menším) vyzkoušel i Čech: http://www.latrine.cz/jak-zjistit-heslo-na-seznam-e-mail …prostě lidská mysl není dokonalá ;-)
and_rey: Možno práve preto spomínam, že stačí zadať prvé tri znaky..
Jaromír Miko: zadanim hoci aj troch znakov, sa dramaticky zuzi oblast databazy ktoru je mozne pre „hadanie“ hesla nasledne pouzit – aj to je pomoc.