Bývalý CEO Google Eric Schmidt sa v rozhovoroch mnohokrát zmieňuje o konkurenčnej spoločnosti Apple a o jej zakladateľovi Stevu Jobsovi. Teraz Schmidt predstavuje svoju novú knihu Ako funguje Google a v súvislosti s ňou sa konala konferencia, na ktorej mu mohli účastníci pokladať otázky a ako sa dalo čakať, niekoľko otázok padlo aj na vzťah s Apple a Stevom Jobsom. Za zmienku rozhodne stojí jeho odpoveď na otázku, koho Schmidt obdivuje.
Povedal pritom len jedno meno – Steve Jobs. „Môžeme len snívať o tom, aby sme v sebe našli kúsok Steva Jobsa. Určite sa oplatí stretávať s tak výnimočnými ľuďmi, ako bol Steve, pretože je tu vždy dobrá šanca, že zmenia svet,“ povedal Eric Schmidt v súvilosti s otázkou. Schmidt, aj keď pracuje v konkurenčnej spoločnosti, sa v skutočnosti často stretával so Stevom Jobsom, nielen kvôli udržovaniu dobrých partnerských vzťahov medzi Apple a Google, ale aj kvôli iným veciam. Napriek tomu však teraz skritizoval úroveň zabezpečenia služieb spoločnosti Apple a oznámil, že Google poskytuje svojim užívateľom oveľa väčšiu bezpečnosť, než Apple. Schmidt týmto reagoval na výrok CEO Apple Tima Cooka, ktorý sa nedávno vyjadril k téme súkromia a bezpečia užívateľov a pritom porovnal dve spoločnosti. Je však treba uznať, že v poslednom období mali obe spoločnosti problém s únikom citlivých údajov – kým u Apple to boli intímne fotografie celebrít, v prípade Google to bol únik prihlasovacích údajov Gmail. Bezpečnostní experti však zistili, že množstvo údajov v zozname bolo falošných.
Tak u iCloudu šlo o to, že tam nebola niekoľkostupnova ochrana pri niekolkonasobnom zadavaní hesla. U tých gmailov to so zabezpečením gmailu nič nemalo. Ľudia tam dobrovolne resp. hlupo odovzdali svoje heslo k učtu na podvodných weboch.
Tiež si myslím, že to nie je o zabezpečeni iCloudu ako takom, ale o zlyhaní ľudského faktora – užívateľov. Ak si dá napr. Stalone heslo do iCloud „Silvester123“ a zapne fotostream, tak sa nemôže čudovať, že do mesiaca búdu jeho súkromné fotky verejné….
JOK3R : problem neni v heslu Silvestr123, protoze to uz je na slovnikovy utok slozite, ale problem je to ve chvili, kdy se toto heslo zada se stejnym loginem (mailem) do vice sluzeb – pak staci kdyz nekdo hekne sabe zabezpecenou sluzbu a pouzije loginy a hesla k jnym popularnim sluzbam. V pripade hacku fotek celebrit je nadmiru evidentni, ze loginy a hesla pramenily mimojine z hacku dropboxu.