Nestáva sa príliš často, že by sme sa od vrcholných manažérov dozvedali, aký je prechod do Applu. Angela Ahrendts je však výnimkou a bývalá CEO Burberry sa na svojom LinkedIn profile podelila o to, aký bol jej prechod na nové pracovisko v Cupertine. Okrem toho, že sa vďaka nej dozvieme, aké má skúsenosti s prechodom, dozvieme sa aj užitočný tip, ako nebyť príliš vystresovaný z novej pracovnej pozície. Základným pravidlom má byť: „Zostať sám sebou“. Boli ste totiž zamestnaní preto, aby ste so svojimi skúsenosťami predstavovali prínos pre spoločnosť a tím.
Na to zároveň potrebujete v tíme vybudovať dôveru voči vám a to môžete napríklad tak, že začnete rozprávať o svojich koníčkoch, rodine, kamarátoch a viete sa o týchto veciach rozprávať s vašimi kolegami. Základom úspešného tímu a jeho jednotnosti má byť práve to, že si manažér vybuduje pozitívny vzťah k svojim zamestnancom a naopak zamestnanci si vybudujú pozitívny vzťah k svojmu manažérovi. To sa zároveň odrazí na vašich prvých dojmoch z práce, čo je veľmi dôležité. Prvé dojmy sú totiž tie, ktoré sa vám navždy zafixujú v hlave a len vďaka ním zistíte, aký majú názor na vás ostatní, ako vás prijímajú a ako rešpektujú vaše vedúce postavenie. Ak si zapamätáte, že ste sa do novej spoločnosti adaptovali rýchlo, potom máte istotu, že ste tým správnym človekom pre spoločnosť a jej ďalší úspech.
*Zdroj: 9to5mac
Tak s tím silně nesouhlasím. Z mé zkušenosti jediné co funguje na správné vedení zaměstnanců k cíli, je respekt ze šéfa. Tím, že si bude šéf se zaměstnanci povídat o koníčkách, rodině a kamarádíčkovat se s nimi, to mu naopak na respektu ubírá a netrvá dlouho a zaměstnanci na výkonnosti poleví, protože šéf je přece kámoš, tak mne nebude jebat, když to dnes zapáchá u v práci dřív a půjdu (třeba) na kolo – tomu přece šéf rozumí, vždyť on má kolo taky jako koníčka…
Šéf musí být pro zaměstnance vždy tak trochu nenáviděný „debil“ ze kterého mají ale respekt, jinak zvlčí!
Jarys: To je evropský, pak především český přístup a podívejte co tu máme…
Jarys: možná proto ona pracuje v Apple a ty… ne.
thomasporabsky
rozhodně dámu velmi respektuji za to co v životě dokázala, ale jsem přesvědčen o:
1. že se jedná o uměle vytvářený obraz very friendly company pro média, asi mi dáš za pravdu, že se nebude veřejně chlubit tím, že je tvrdý šéf a pracovat pod ní je peklo… Jistě tady všichni víme jak se Jobs choval k zaměstnancům a jakým způsobem z nich vyždímal maximum. kde by asi byl Apple dnes, kdyby se tam se všemi kamarádíčkoval a plácal po ramenou?
2. Názor „Jaroslava“ bych obrátil, a dovolím si oponovat, že s českými zamestnanci to bohužel než po zlém nejde. To jak tvrdíš „co tu máme“ není vina přehnaně tvrdých šéfů… Stále jsme ještě nedosáhli západní mentality uvažování a čechovi když povolíš uzdu, tak se to vždy vymstí. Podobný přátelský přístup v českých podmínkách rozhodně nefunguje. Tady jen každý kouká jak práci ošulit a pokud někoho znáš, kdo pracoval na západě tak ti potvrdí, že češi jsou liní a většinu pracovní doby prokecají, prokouří, prokafují a prosurfují na netu. V USA je jiné pracovní tempo…
Jarys mal som manazera, ktory bol moj kamarat a respektoval som ho, a obdivoval pre jeho pristup k ludom
mozno je lepsie byt kamos ako vecne ludi drbat a byt chladny… uvedom si, ze nie vsetci ludia su debili i ked prevazna vacsina sa tak sprava, lebo potom ti normalny doplatia na prisny ci chladny pristup pre tych debilov, preto je na kazdom sefovi ako sa ku komu bude spravat, no mal by zvolit individualny pristup a ku normalnym ci dobrym pracovnikom sa spravat priatelsky, a ku lenivcom ci klamarom – prisne a striktne