Tisková zpráva: Průmyslové systémy, kritická IT infrastruktura a telekomunikace ‒ podle Eugena Kasperského dnešní tři nejzranitelnější cíle z pohledu IT bezpečnosti. Za klíčové aktéry ohrožující IT bezpečnost Kaspersky označil kyberzločince, hacktivisty, státní agentury a teroristé organizace. Majitel a generální ředitel Kaspersky Lab je v Praze na několikadenní návštěvě, dnes se setkal s českými zákazníky, partnery a novináři.
Vedle finanční a politické motivace stojí za kybernetickými útoky podle Kasperského často také vojenské zájmy, snaha o poškození pověsti nebo sabotáž. Dokonalá ochrana proti internetovým hrozbám podle zakladatele největší soukromě vlastněné antivirové firmy není možná. „Náš svět řídí počítače. Závisíme na IT systémech a jsme velmi zranitelní,“ uvedl Kaspersky a situaci ilustroval faktem, že i v počítačích mezinárodní kosmické stanice se nalézají viry, které se tam dostaly prostřednictvím infikovaných USB klíčů.
Ve své prezentaci varoval Kaspersky před kyberterorismem. Nová generace teroristů podle něj bude využívat internet k útokům na kritickou infrastrukturu. Kaspersky při tom odkázal na akční film Smrtonosná past 4, jehož části jsou prý doslova návodem pro podobné akce. Ve vystoupení Kasperského byly ale i odlehčenější chvíle. „Umíte si představit, co by se stalo po rozsáhlém kybernetickém útoku na pivovary v České republice?“ Zeptal se například vizionář IT bezpečnosti publika. Na jeden z dotazů pak Kaspersky odpověděl, že používá kreditní kartu i pro platby online. Jde nicméně o tu, na které nemá velké obnosy peněz. „Na světě už nejsou žádná tajemství, všechno už bylo ukradeno nejméně dvakrát,“ uzavřel Kaspersky.
som toho nazoru ze virusy vyrabaju ti isti ludia ktori robia aj na antivirusoch
rovnako ako choroby tvoria ti co maju farmaceuticky biznis
nepokoje v arabskom svete robia ti co tam posielaju vojska pre ropu a nerastne bohatstvo
Amnart: Ježiš to už je tak starýý tenhle nazor, že nevim proc to sem pises.