Teprve čtrnácti letá fanynka společnosti Apple a jejích produktů zjistil, že malé magnety uvnitř iPadu mohou nechtěně vypnout defibrilátory. Taková situace může nastat v případě, kdy položíte iPad na hrudník a máte zabudovaný kardiostimulátor. Apple začal montovat magnety od druhé generace iPadů, které používá pro uchycení obalů Smart Cover. Brzy začali stejný systém používat i ostatní výrobci obalů. Gianna Chien objevila možnost zastavení kardiostimulátoru během účasti ve vědecké soutěži
I přesto, že nevyhrála, bude prezentovat své zjištění během kongresu kardiologů v Denveru, kterého se účastní více než 8000 lékařů z celého světa. Výzkum poskytne cenné varování pro lidi, kteří používají kardiostimulátory, jenž mohou být v důsledku použití magnetů nebo elektrického proudu zastaveny, případně může dojít až k jejich explozi. Pokud člověk usne s iPadem na hrudi, mohou magnety omylem vypnout kardiostimulátor, uvedla Chien, jejíž otec je lékař. „Důvod proč budeme toto zjištění prezentovat je fakt, aby si toto riziko lidé uvědomili“, dodává.
Chien také uvádí, že během běžného používání prakticky nehrozí riziko, že by k zastavení kardiostimulátoru došlo, problém může z praktického hlediska nastat pouze v případě, kdy iPad přiložíte částí ve které se magnety nachází přímo k místu, pod kterým máte kardiostimulátor zabudovaný a necháte jej nějakou dobu působit. Prakticky tak tento problém může nastat v případě, kdy s iPadem usnete. Nesmíme zapomínat, že lidé kteří potřebují kardiostimulátor musí pamatovat na zvýšená bezpečnostní opatření, nemohou například při letištních kontrolách procházet bezpečnostním rámem a mají dokonce v pasech informaci o tom, že mají kardiostimulátor, aby nedošlo k problémům na letištích, kde se nedorozumí.
*Zdroj: bloomberg.com
Další příživník, jenž řeší věc na kterou apple samotný varjech u všech svých výrobků…
ALe jo, z neznámé trubky je najednou velké jméno…
DomoKun – ved v manuale to je napisane, len niekto to neprecita