Upřímně doufám že ekvalizér je pro drtivou většinu našich čtenářům něčím, co mají ve svém iOS zařízení neustále vypnuté a již si ani nepamatují že něco jako ekvalizér existuje. Nyní však zkuste na moment zapomenout na to, že s vypnutým ekvalizérem posloucháte hudbu tak jak ji hudebníci nahráli a tak jak má být slyšet a představte si že chcete poslouchat své oblíbené skladby také při usínání. Pokud posloucháte relaxační hudbu, není to žádný problém, pokud se však orientujete na normální muziku, nemusí se vám při výrazných basách a dalších elementech zrovna dobře usínat. Apple proto do nejnovější verze operačního systému iOS přidal jednu drobnou vychytávku s názvem Noční poslech (Late Night).
Tento režim sníží nejen basy, ale v podstatě vše co by vás mohlo rušit a nechá hudbu hrát tak, aby se u ni co nejpříjemněji usínalo. Stejně jako u každého nastavení ekvalizéru, i zde platí že se jedná o nastavení pro všechny výstupy a je jedno zda posloucháte hudbu přes dockovací stanici připojenou pomocí 30pin Dock/Lightning konektoru, 3,5mm jack konektor nebo slyšíte zvuky vycházející z vestavěných reproduktorů. Pokud tedy usínáte při poslechu hudby, vyzkoušejte režim Late Night neboli Noční poslech. Bohužel se toto nastavení týká pouze nejnovějšího iPadu, iPhonu a iPadu mini. Pro nastavení ekvalizéru stačí přejít do Nastavení – Hudba – Ekvalizér – Noční poslech.
Probouzejte se s oblíbenou skladbou
Když se vám již podařilo usnout, následuje po pár hodinách ta horší část, probouzení. I probouzení si však můžeme zpříjemnit poslechem oblíbené písničky, namísto agresivního tónu budíku. Stačí když na jakémkoli zařízení s iOS 6 přejdete do aplikace Hodiny a při nastavování času zvolte možnost Zvuk – Skladby – Vyberte skladbu. Zobrazí se kompletní seznam všech skladem, které máte ve svém iOS zařízení a můžete si zvolit oblíbenou písničku, při které chcete vstávat.
„Upřímně doufám že ekvalizér je pro drtivou většinu našich čtenářům něčím, co mají ve svém iOS zařízení neustále vypnuté a již si ani nepamatují že něco jako ekvalizér existuje.“
Upřímně řečeno, nechápu proč doufáte?
Taky to nechǎpu. Počitám že málo kdo poslouchá na sestavě která reprodukuje zvuk tak jak jej intrpreti nahráli ve studiu a i to by rozhodně nebylo dobré přes iPhone nebo iPad :) a jsou tu další případy kdy je dobrě ho zapnout. Ale lepší možnost než několik přednastavení, nastavit si vlastní.
LsA čtu už opravdu dlouhou dobu a můžu říct, že články tu dávají opravdu smysl, ne jak leckdy u konkurence. Ovšem až na tenhle. Tvrzením že pevně doufáte, že všichni mají vypnutý EQ jsem se musel upřímně zasmát. Určitě je dobré mít vypnutý EQ, ale pouze u adekvátních zařízení s adekvátními formáty. A přiznejme si, že iPhone s 320kbs mp3 v lepším případě v AAC nemůže nikdy přehrát zvuk, tak jak ho nahráli hudebníci ani s vypnutým EQ. Už jenom když porovnám výstup z macbooku a z iPhonu na stejných sluchátkách při vypnutém EQ. Ten rozdíl by poznal i člověk, který není žádný audiofil. A já jím opravdu nejsem. Měl jsem možnost několikrát to samé slyšet i na řešení od Function One. A popravdě v analogu to znělo daleko jinak a nejspíš se to blížilo tomu jak to ten hudebník nahrál. Takže EQ pro iPhony, iPody, iPady rozhodně není něco čím bychom hudbu ničili. Ta už zničená dávno je. Já jenom doufám, že Apple někdy přidá možnost vlastního EQ. Protože poslouchat na iPhonu Dnb, Dubstep, ostatní elektronickou hudbu a určitě i další hudební styly je opravdu k breku…
Mne ponúklo na iPade aktualizáciu na 6.1.2 a tento EQ tam nevidím…
Ale chlapci… Tvrdíte, že hudba je na iPhone „zničená“ a jedným dychom dodávate, že ekvalizér potrebujete a článok trošku odsúdite. Počuvanie hudby je dosť subjektívna záležitosť, nielen čomdo výberu štýlu, ale aj zafarbenia. Nechcem sa hádať, ale myslím si, že to isté CD, alebo v mojom prípade aj LP si niekto iný môže upraviť na tej istej aparatúre inak. A pre iPhone používam sluchadlá, ktoré by možno niekto iný do uši nikdy nedal. A popravde, ekvalizér zapínam, len keď mám sluchadlá nové a zahrávajú sa. To je však deň, max. dva.
pokial najdete sluchatka ktore vam budu zvukovo vyhovoat, ziadny ekvalizer nebudete potrebovat
spx: asi takto som to myslel.
Jenže právě když ty sluchátka nemáte, od toho je ten equalizer. Trochu mi připadá, že málokdo ví, k čemu ten equalizer primárně je a znají jen „více výšek“, „více hloubek“.
idarkco: podívej se na obrázek k článku a hned tě trkne kde to hledat(hudba) samozřejmě že to tam je.
no tak samozrejme sem chtel taky kritizovat za tu uvodni cast o ekvalizeru ale uz to udelali ostatni :-) ekvalizer treba u nekterejch knizek drive nactenejch je proste nutnost.
ale zase treba konec clanku me rozveselil: „Když se vám již podařilo usnout, následuje po pár hodinách ta horší část, probouzení.“
ano to nesnasim :-)))
kazdopadne diky za info
m
@JK: viem kde to hladat, ale konkretne ten tam nemam, spocital som ich 22…
Já mám iPhone 4s, takže není nejnovější. Software je 6.1.2 a nastavení „Noční poslech“ obsahuje ;o).